10 známych parkov v Kalkate s obrázkami

Parky sú vládou vyčlenené miesta na rekreačné využitie ľudí a tiež na ochranu flóry a fauny určitého miesta. Je to pre deti, aby sa hrali, je pre staršie osoby, aby trávili čas prechádzkami a cvičením, a je to vyrobené tak, aby rastliny a zvieratá boli chránené.

Krásne parky v Kalkate s obrázkami:

1. Majdan:

Parky majdanu v Kalkate

Majdan je najväčší park v Kalkate, pričom najľahšia dostupnosť bude stanica metra, ktorá sa nachádza v tejto oblasti. Samotný názov Maidan znamená „ihrisko“ a je to domov pre ihrisko pre kriket, futbal atď. Tiež zahŕňa záhrady Eden a dostihové ihrisko v Kalkate. Zeleň v okolí spôsobuje, že si ľudia užívajú čas tam strávený.

2. Central Park:

Central Park Kalkata

Central park je po Majdane druhým najväčším otvoreným priestorom. Tento park sa nachádza v meste Bidhannagar, kde je okolie parku plné vládnych rezortov. Vláda udržiava tento park dobre udržiavaný s riadne posekanými kríkmi, farebnými kvetmi a stromami.

3. Millenium Park:

Známy park Millenium Park Kalkata

Na východnom brehu rieky Hooghly sa nachádza tento verejný park, ktorý leží 2,5 km od Strand Road do Babughatu. Zdá sa, že park je ako obrovská záhrada a kvôli mnohým jazdám slúži ako zábavný park pre deti.

4. Park Deshapriya:

Park Deshapriya Kolkata

Park Deshapriya, ktorý sa nachádza v južnej časti Kalkaty, je ihriskom, kde sa študenti školia v športoch, ako je kriket, tenis a futbal. Počas Durga Puja sa celý park zmenil na „mela“, ktorý zahŕňa zábavné jazdy a ich známy „pandal“. Park je obklopený rušnou ulicou, ktorá zahŕňa sálu Priya Cinema, reštaurácie a obchody.

5. Safari Park:

Zoznam parkov Kolkata Safari Park

Safari park je malý, dobre udržiavaný park v južnej Kalkate v blízkosti golparku Gariahat. Mimo parku sa nachádza jazero, po ktorom sa dá prechádzať, a ktoré v konečnom dôsledku vedie k malému polostrovnému miestu. To miesto prechádza mostom a na samom konci je tam mešita. Na celú oblasť nadväzujú dva susediace parky, v ktorých sa študenti pravidelne učia kriket.

6. Botanické záhrady:

Botanical Gardens najlepšie parky v Kalkate

Botanická záhrada v Kalkate bola predtým známa ako Indická botanická záhrada Acharya Jagadish Chandra Bose, ktorá je pod ministerstvom životného prostredia a lesov vlády. Je známe, že existuje mnoho vzácnych rastlín a stromov, pričom všetkých je možné pridať až okolo 12 000.

7. Mohor Kunja:

Slávny park Mohor Kunja kolkata

Mohor Kunj alebo Občiansky park je park pri Pamätníku Viktórie v oblasti Majdan. Park je známy svojimi farebnými fontánami, kde je počuť dokonca aj hudbu, ale má aj otvorené pódium pre divadlá a podujatia. Stalo sa to na počesť Kaniky Bandyopadhyayovej, ktorá je odborníkom na Rabindru Sangeet.

8. Nicco Park:

Nicco Park na návštevu v Kalkate

Nicco park je zábavný park, ktorý pokrýva obrovskú plochu v Salt Lake. Bola známa ako Disney Krajina Západného Bengálska, pretože ich tvorcovia parku urobili maximum pre to, aby ľuďom poskytli to najlepšie z zábavy; od výroby malej Eiffelovej veže po vláčiky a cyklóny. S nimi je spojený aj malý vodný park.

9. Ekompark Nové Mesto:

New Town Eco Park

Jedná sa o jeden z najmladších parkov v Kalkate, ktorý sa nachádza v meste Rajarhat. Park má 3 strany, mokrade, lesy a lúky. Park bol vytvorený tak, aby udržiaval prostredie s rôznymi stromami a všade okolo. Rozprestiera sa na ploche 480 akrov vrátane ostrova obklopujúceho vodnú plochu 104 akrov.

10. Park na nábreží:

Riverfront Park

Tento park je malá cestička pri rieke Hooghly v Babughate, ktorá sa vyvíja na skrášlenie tejto oblasti..