10 parkov a svätyne v Assame

Assam je štát, ktorý je známy svojim obrovským prínosom k projektom na ochranu voľne žijúcich živočíchov v Indii. Korunou slávy ochrany voľne žijúcich živočíchov v Assame sú dve lokality svetového dedičstva UNESCO, národný park Kaziranga a národný park Manas..

Krásne parky v Assame:

Tu je zoznam parkov v Assame, ktoré uspokoja divoký život každého druhu.

Chakrashila Wildlife Sanctuary:

parky v Assame

Táto svätyňa pre voľne žijúce zvieratá sa rozprestiera na ploche približne 46 km štvorcových a nachádza sa v okresoch Assam v provinciách Kokrajhar a Dhubri a je domovom mnohých unikátnych rastlín a živočíchov. Je príznačné, že táto svätyňa je druhým najlepšie chráneným domovom ohrozeného Zlatého Langura.

Svätyňa Gibbon Hoollongapar:

parky-v-assam-hoollongapar-gibbon-svätyni

Táto svätyňa voľne žijúcich živočíchov v Assame, obklopená čajovými záhradami a dlhými trávnatými plochami, je známa svojou bohatou biodiverzitou. Táto svätyňa je domovom jediných gibonov v Indii, ktoré existujú

  • Hoolockove gibony
  • Bengálsko pomalé Loris

Národný park Kaziranga:

parky-v-assam-kaziranga-národnom parku

Na brehu svätej rieky Brahmaputra a na ploche viac ako 800 km štvorcových leží najväčšia svätyňa v Assame. Park je obklopený

• Suché listnaté lesy,

• Skalnaté krajiny a

• Vysoké húštiny

Hviezdnou atrakciou v tejto svätyni je to, že je to jediný prirodzený biotop blízko vyhynutia veľkého indického rohatého nosorožca. Existujú výlety na safari, kde môžete navštíviť celú plochu džípu a zažiť tieto nádherné tvory vopred. Svieža zelená krajina je ideálna na pozorovanie vtákov, pretože v zime migrujú obrovské kŕdle.

Prírodná rezervácia Dibru-Saikhowa:

parky-v-assam-dibru-saikhowa-divočina-svätyňa-divoký kôň

Táto svätyňa je rovnako známa svojimi divokými divokými koňmi a niektorými z najvzácnejších druhov vtákov, ktoré sú ohrozené. Malebné prostredie zaisťuje úchvatný pohľad na sťahovavé vtáky v zimných mesiacoch. Toto je hlavná turistická atrakcia.

Národný park Manas:

parky-v-assam-manas-narodnom parku

Zasunutý medzi himalájske úpätie odeté v džungli a rieku Manas je jedným z deviatich najvyhľadávanejších projektov rezervácie tigrov v krajine, ktoré sa zaviazali chrániť ohrozený tiger kráľovský bengálsky..

Prírodná rezervácia Bornadi:

parky-v-assam-bornadi-divočina-svätyňa-kačica bielokrídla

Táto svätyňa hostí najvzácnejšie ohrozené druhy voľne žijúcich živočíchov ako napr

• Pygmy Hog,

• Zlatý Langur,

• Oblačný leopard,

• Kačica bielokrídla,

• Tiger,

• Hispid zajac,

• Jeleň močiarny atď.

Je významnou súčasťou ochrany rozmanitosti primátov. Keďže na jednej strane je himalájske pohorie a na druhej strane Bhutánska národná hranica, je to sviatok pre unavené duše a vzrušených stavovcov.

Prírodná rezervácia East Karbi Anglong:

parky-v-assam-vychod-karbi-anglong-prirodna rezervacia

Dych vyrážajúce jazero Sylvan obklopuje rezerváciu s rozlohou takmer 228 km², ktorá je domovom množstva fascinujúcej flóry a exotickej fauny. Táto rezervácia sa používa na ochranu veľkého počtu domácich a sťahovavých vtákov.

Vtáčia rezervácia Deepor Beel:

parky-v-assam-dipor-bil

Pokojná aura a melodické twittery sťahovavých vtákov sú dokonalým receptom na pokojný útek do lona prírody. Nachádza sa v Guwahati a je to prirodzené prostredie pre mnoho druhov farebných pernatých anjelov. V tejto svätyni bolo zaznamenaných 120 odrôd druhov, z ktorých niektoré sú

• rybári kráľovskí,

• Rybárske orly,

• Pomocné bociany a

• Rôzne druhy kačíc

Vtáčia rezervácia Bordoibam Bilmukh:

parky-v-assam-bordoibam-bilmukh-vtáčej rezervácii

Je to bezprostredná svätyňa posiata sylvanskými jazerami a perlivými vodnými útvarmi a zdieľaná medzi okresmi Larkspur a Dhemaji z Assamu. So sviežou zelenou kvapkou chrbta a bohatou vegetáciou je to príjemný zážitok pre každého milovníka prírody.

Prírodná rezervácia Nambor:

parky-v-assam-nambor-svätyni pre voľne žijúce zvieratá

Prírodná rezervácia Nambor je blaženým útočiskom pre slony a naše národné zvieratá, kráľovské kráľovské bengálske tigre.

Ak sú svätyne príliš ťažkopádne, vyskúšajte zoologickú záhradu Guwahati, aby ste vybrali najlepšie zvieratá žijúce v tomto regióne. A ak vám príroda nepraje, choďte do aquaparku Accoland v Guwahati, ktorý ponúka vodné športy, ktoré si môže užiť celá rodina..

Zdroj obrázkov: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.