Populárne brazílske detské mená pre vaše dieťa

Časy, keď boli deti pomenované po starých rodičoch a predkoch, sú už dávno preč. Moderní rodičia sa pokúšajú pokrstiť svoje deti kreatívnymi a jedinečnými menami. Brazílske mená pre deti sú na prvom mieste v zozname, pretože sú celkom zmysluplné a tiež znejú skvele. Navyše dodávajú menu vášho dieťaťa exotický prvok a sú spojené s bohatou kultúrou a dedičstvom Brazílie. Typické brazílske meno má dve mená, pričom prvé je osobná identita a druhé meno je zvyčajne meno ich manžela alebo otca.

Väčšina brazílskych mien má biblický význam kvôli vplyvu kresťanstva v krajine. Na názvy je možné nájsť aj vplyvy portugalčiny, nemčiny, taliančiny a latinčiny, pretože Brazília bola kedysi kolóniou týchto európskych národov. Ak chcete svojmu dieťaťu dať zmysluplné meno, ktoré tiež znie exoticky, už nehľadajte! Vyberte si z týchto najobľúbenejších brazílskych detských mien.

Populárne brazílske detské mená pre vaše dieťa

Krásne brazílske mená pre dievčatá a chlapcov:

Nasleduje zoznam 80 najlepších brazílskych detských mien, ktoré poskytujú niektoré z najrelevantnejších informácií všetkých čias, spolu s úžasnými význammi a pôvodom, ktoré ich robia tak dobrými..

Názvy brazílskych dievčat:

Nasleduje zoznam niektorých z najlepších brazílskych mien pre dievčatá.

brazílske mená dievčatiek

1. Abaj:

Začnime zoznamom s krásnym menom pre brazílske dievčatá. Toto je jednoznačne jedno z najlepších mien pre všetky dievčatá, ktoré sa narodili v brazílskych rodinách. Abai znamená „rieka Níl“.

2. Andresa:

Toto je dobré meno pre brazílske dievčatko. Meno je dosť silné ako samotný význam. Meno Andresa znamená „silný“ alebo „odvážny“. Ak hľadáte dobré meno pre svoje dievčatko, potom je to jedno z brazílskych detských mien, s ktorými sa niekedy stretnete.

3. Branca:

Branca je podľa brazílskych záznamov o pomenovaní detí jedným z najstarších mien a stále sa používa na pomenovanie dievčatiek tejto kultúry. Názov je dosť lákavý a zamiluje si ho takmer každý.

4. Canciana:

Toto je jedno z najlepších brazílskych detských mien všetkých čias. Názov má vynikajúcu výslovnosť a význam je tiež pôsobivý. Meno znamená niekto z Talianska. Je to úžasný spôsob, ako pomenovať všetky brazílske dievčatká.

5. Corliss:

Corliss znamená „dobrosrdečný“ a má anglický pôvod. Meno je vhodné pre brazílske dievčatká a je určite jedným z najlepších mien, ktoré môže rodič použiť na pomenovanie svojho dieťaťa..

6. Folade:

Folade je jedným z najprestížnejších mien v brazílskej histórii. Meno je mimoriadne poctené a je jedným z najaristokratickejších mien všetkých čias a jeho význam je tiež krásny. Folade znamená „česť prichádza“ a najmä kvôli významu je jedným z najlepších mien brazílskych dievčat.

7. Flavia:

To naznačuje dievča so žltými alebo blond vlasmi. V Brazílii je tento názov veľmi populárny a pomenujú ho takmer brazílske dievčatá. Považuje sa za jedno z najkrajších mien pre dievčatá v tomto regióne.

8. Fethee:

Význam tohto mena je Súd a pre všetky úžasné črty o význame (úsudku) a spôsobe vyslovenia tohto mena je dosť pôsobivé a stačí na to, aby presvedčil takmer každého, aby pomenoval svoje deti týmto menom. Tvrdí sa, že je to jedno z najlepších mien pre dievčatá (brazílska).

9. Dimas:

Meno Dimas znamená „západ slnka“ a ak hľadáte jedno z najlepších mien, ktoré hľadáte, mohlo by to byť to pravé pre vás. Názov je veľmi fascinujúci a bude vhodný pre všetky brazílske dievčatá.

10. Coloma:

Meno Coloma bude vhodné pre väčšinu dievčat. Brazílske dievčatká sú podľa neho často pomenované a znamená to „holubica“. Význam robí meno tak krásnym automaticky, že každý rodič bude ochotný pomenovať podľa neho svoje dievčatko.

11. Fernanda:

Toto je ďalšie krásne meno pochádzajúce z kresťanskej mytológie. Fernanda znamená „dievča milujúce dobrodružstvo“. Ak chcete, aby vaše dievča bolo silnou a nezávislou ženou, nemôže existovať lepšie meno.

12. Ileana:

Ileana je jedným z najobľúbenejších brazílskych mien pre dievčatá a znamená „žiariaca a brilantná“. Je odvodené od mužského mena Eliáš a predstavuje dokonalú ženskú krásu.

13. Marcia:

Marcia je latinský názov, ktorý znamená „Z Marsu“. To tiež znamená ženskú bojovníčku. Ak hľadáte silné meno pre svoje malé dievčatko, Marcia je tou najlepšou voľbou!

14. Upraviť:

Edite, vyslovované ako Ehdahay, je odvodené z portugalského a lotyšského jazyka. Toto vzácne meno dievčatka znamená „bohaté na vojnu“. Verí sa, že takéto dievčatá sú vo svojom živote skutočnými bojovníčkami!

15. Jacinda:

Jacinda pochádza z gréckej mytológie a znamená „krásna“. Znamená to aj portugalský kvet s názvom Hyacint, ktorý je známy svojou krásou a šarmom!

16. Lani:

Lani je krásne meno, ktoré predstavuje nádej. Znamená to „nositeľ mieru“. Lani je tiež populárny v havajskom jazyku, kde znamená „obloha“.

17. Ida:

Ida pochádza z nemeckého jazyka a znamená „usilovná žena“. Je to jeden zo starých školských mien v Brazílii a je považovaný za jeden z úctyhodných titulov pre dievčatko.

18. Kiania:

Kiania znamená „úsvit“. Predstavuje nový začiatok, jas a šťastie. Kiania pochádza z brazílskeho a portugalského jazyka a je jedným z najlepších mien dievčat.

19. Jacqueline:

Tento názov odvodený z hebrejčiny znamená „Nech Boh chráni“. Pochádza z francúzštiny a je to ženské meno Jacques.

20. Cindy:

Jednou z populárnych mien dievčat v Brazílii je Cindy. Predstavuje gréckeho boha mesiaca. Cindy sa používa aj ako krátka forma mien ako Popoluška, Cynthia a Lucinda.

Mená brazílskych chlapcov:

Nasleduje zoznam niektorých z najlepších brazílskych chlapčenských mien.

brazílske mená chlapcov

1. Abilio:

Význam tohto mena je „zručný“ a zo všetkých úžasných dôvodov sa dá povedať, že je to jedno z najlepších mien pre všetkých brazílskych chlapcov, ktorí majú dostať meno s veľkým významom. Meno definuje osobu, ktorá tu bude menovaná.

2. Eduardo:

O tomto názve ste už určite počuli. Názov je celkom fascinujúci a bude vhodný pre väčšinu brazílskych chlapcov. Názov znie dobre pre uši a má tiež pôsobivý význam. Eduardo znamená „strážca prosperity“.

3. Francisco:

Meno Francisco znamená niekto z Francúzska a má portugalský pôvod. Meno je pre všetky ženy celkom fascinujúce a dá sa povedať, že je jedným z najlepších mien pre všetkých chlapcov.

4. Eusebio:

Je to skvelé meno pre brazílskych chlapcov a pre slušný význam a vynikajúcu brazílsku atmosféru je možné povedať, že je to jedno z najlepších mien takmer pre každého chlapca..

5. Emerico:

Názov Emerico znamená „sila práce“. Názov je celkom zaujímavý a je považovaný za jedno z najlepších mien, ktoré je možné dať brazílskemu dieťaťu.

6. Drake:

Meno Drake je jedným z najlepších mien všetkých brazílskych chlapcov. Meno sa používa pomerne často a kvôli svojmu slušnému významu je meno tak široko používané, že prekonáva popularitu všetkých známych brazílskych detských mien..

7. Ernesto:

Meno Ernesto znamená „bitka smrti“. Význam je dosť temný, a preto sa používa o niečo menej v porovnaní so všetkými tými, ktoré sú k dispozícii. Pôvod názvu ho spája s portugalskými názvami.

8. Fayre:

Význam mena je úplne rovnaký, ako znie názov. Význam tohto mena je „spravodlivý“ a pre jeho veľký význam je toto meno niečo, čo možno povedať, že je úplne vhodné pre brazílskych chlapcov..

9. Daysi:

Názov označuje kvet a krásny. Význam mena Daysi je „biely a žltý kvet“. Brazílčania toto meno často používajú na pomenovanie svojich detí. Význam je tiež celkom dobrý a pre dobré vlastnosti je toto meno niečo, čo bude každý uprednostňovať.

10. Fethee:

Meno Fethee znamená „súd“ a je to meno vysokej cti. Je to také meno, ktoré bude úplne vhodné pre všetkých brazílskych chlapcov a pre túto úžasnú funkciu, pokiaľ ide o význam a spôsob vyslovovania.

11. Gabriel:

Je odvodený z hebrejského jazyka a znamená „Boh je moja sila“. Gabriel je tiež meno významného biblického anjela, ktorý hovorí Márii, že porodí syna.

12. Garancia:

Garan je odvodený z francúzskeho jazyka a znamená „strážca“ alebo „strážca“. Ak chcete urobiť zo svojho syna dobrého vodcu a ochrancu svojej rasy, je to najlepšie!

13. Ilar:

Ak hľadáte meno, ktoré hovorí o optimizme a šťastí, Ilar je ten najlepší. Slovo Ilar pochádza z latinského jazyka a znamená „veselý“.

14. Lajos:

Lajos je meno slávneho bojovníka a svätého muža. Slovo Lajos pochádza z maďarského jazyka a patrí k široko zvoleným menám chlapcov v Brazílii.

15. Kaiser:

Kaiser je meno, ktoré si každý rodič želá svojmu dieťaťu. Znamená to „cisár“ a pochádza z nemeckého jazyka. Pochádza tiež z najprestížnejšieho titulu Caesar.

16. Darvin:

Darvin je pôvodne anglické meno a znamená „Milovaný“. Verí sa, že tieto deti sú vo všeobecnosti milujúce v prírode a môžu byť veľkým potešením davu.

17. Jack:

Jedno z najbežnejších mien v Brazílii, ktoré znamená „Boh je milostivý“. Rodičia vyberajú toto meno pre svoje deti, pretože ich považujú za božské darčeky!

18. Baltasar:

Baltasar znamená „Bohom chránený“. Toto meno pochádza z hebrejčiny a je spojené s „troma múdrymi mužmi“ uvedenými v Biblii.

19. Edwaldo:

Edwaldo znamená „Bohatý vládca“ Toto meno odzrkadľuje silnú osobnosť a je známe, že robí človeka bohatým na kreatívne nápady.

20. Jason:

Jason je odvodený z gréckeho mena, ktoré znamená „uzdraviť“. Je to tiež jedno z najstarších mien v židovskej tradícii a je to aj meno jedného zo sedemdesiatich Ježišových učeníkov.

20 najlepších mien brazílskych celebrít:

1. Gisele:

Meno s viacerými variáciami, Gisele je ženské meno francúzskeho pôvodu, ktoré v jednoduchých slovách znamená „jasný sľub“ alebo v germánskom „gisil“.

2. Xuxa:

Xuxa je názov portugalského pôvodu. Tento štvorpísmenný názov, ktorý sa vyslovuje ako „Shoo-sha“, má významný význam „kráľovná“.

3. Kefera:

Toto krásne meno, ktoré znie skutočne esteticky, má neznámy pôvod, ale ľudia o ňom špekulujú, že znamená „bohyňa transformácie“.

4. Zico:

Krátke a sladké meno Zico má väčší význam. Tento mužský názov znamená a znamená silu sily/sily.

5. Guilherme:

Tento portugalský pôvodný názov sa chápe ako ich obmena inak bežného mena William. Názov znamená „ochranca“.

6. Bianca:

Toto krásne meno začínajúce na písmeno b je názov talianskeho pôvodu. Meno Bianca v jednoduchších slovách znamená „žiariace“.

7. Delmo:

Názov Delmo znamená „vznešený ochranca“. Meno Delmo si vyžiadalo spojenie dvoch mien rôzneho pôvodu.

8. Bruna:

Meno je v Brazílii a Taliansku živšie známe a počuté. Názov Bruna znamená nemecký pôvod a znamená „tmavé vlasy“..

9. Ana:

Angličanské meno Ana znamená plné milosti. Názov má niekoľko variácií, napríklad „Hanna“.

10. Fabrizio:

Meno talianskeho pôvodu, Fabrizio, bolo meno niektorých z najznámejších ľudí. Názov znamená „remeselník“.

11. Cynthia

Meno bohyne mesiaca. Cynthia je grécke pôvodné meno a znamená tiež z krajiny Cynthus.

12. Adriana:

Meno Adrianna má niekoľko významov a je známe, že je odvodené z mužského slova „Adrian“, čo znamená z krajiny „Hadrián“..

13. Camilla:

Camilla je meno legendárnej bojovníčky. Názov Camilla je odvodený od mužského mena Camillus.

14. Alinne:

Meno Alinne znamená „spravodlivý a dobre vyzerajúci“. Je známejšie ako keltské detské meno a ženská forma „Allen“.

15. Morena:

Názov Morena znamená „hnedé vlasy“ alebo hnedé vlasy. Meno Morena má tri rôzne pôvodu.

16. Taina:

Aj keď niektorí veria, že Taina je fínske meno, skrátená forma Tatiana, iní ju poznajú aj ako škandinávske meno..

17. Eduardo:

Wealthy Guardian je význam mena Eduardo, mena anglického/staroanglického pôvodu.

18. Alessandra:

Meno Alessandra znamená brániť alebo pomáhať. Je to názov gréckeho pôvodu a má tiež variácie.

19. Felipe:

Meno Felipe znamená „priatelia koní“. Je to variácia mena Phillip, mena gréckeho pôvodu.

20. Perla:

Názov, ktorý znamená vzácne „perly“. Perla má španielsky pôvod, ale niektorí sa domnievajú, že má taliansky a latinský pôvod.

20 brazílskych amerických detských mien:

1. Rodrigo:

Odvodený z germánskeho/nemeckého mena Roderick je názov Roderigo, ktorý odkazuje na mnoho historických ľudí.

2. Alessandra:

Meno, ktoré podľa gréckeho pôvodu znamená ochranca mužov, je ženské meno Alessandra.

3. Camilla:

Camilla je ženská forma známejšieho mena Camillus, čo bolo meno historickej bojovníčky.

4. Bruno:

Meno Bruno môže znamenať brnenie aj hnedú farbu, pretože to znamená slovo Brun, nemecké slovo, z ktorého je odvodený Bruno.

5. Caio:

Význam mena Caio je „radujte sa“. Waleský názov má niekoľko variácií v niekoľkých jazykoch.

6. Catarina:

Meno, ktoré je v mnohých krajinách obľúbené, znamená Catarina z gréckeho pôvodu „čisté“.

7. Sabrina:

Názov Sabrina znamená „Cyprus“ alebo „rieka severn“. Názov latinského pôvodu má určitý historický význam.

8. Christiano:

Veľmi populárne brazílske meno, meno má skutočne grécky pôvod a znamená „kresťanský“.

9. Valentina:

Meno Valentina je známe, že má ukrajinský pôvod. Toto meno dievčatka znamená silné, zdravé a odvážne.

10. Alexio:

Meno Alexio znamená niekoho, kto je „obrancom“. Niekto, kto je pomocníkom a ochrancom mužov.

11. Gabriela:

Meno Gabriela môže byť chlapčenské aj dievčenské. Meno znamená „Boh je moja sila“.

12. Sofia:

Sofia je veľmi bežné ženské meno; meno tohto brazílskeho dievčatka znamená podľa gréckeho pôvodu múdrosť alebo múdru ženu.

13. Yolanda:

Meno Yolanda má veľa variácií v rôznych jazykoch a znamená fialový kvet Yolanda.

14. Ramona

Meno Ramona má veľmi silný význam. Toto meno brazílskeho dievčatka znamená „ničiteľ zla“, ochranca.

15. Feliciana:

Názov s viacerými jazykovými variáciami v bežne latinskej Felicii, Feliciana znamená „šťastný“.

16. Marco:

Meno Marco má historický význam. Meno Marco znamená ten, kto je vo vojne.

17. Leo:

Leo je meno latinského pôvodu. Tento názov, ktorý je tiež slnečným znamením, znamená latinsky Lev.

18. Hugo:

Meno Hugo má mnoho variácií ženských aj mužských. Názov znamená inteligencia.

19. Mateo:

Meno Mateo znamená ten, ktorý je Božím darom, krásne a veľmi zmysluplné meno.

20. Lucas:

Meno Lucas má tiež veľa variácií, ale hlavným je Lucas. Meno Lucas znamená ten, ktorý dáva Svetlo.

Nasledovali niektoré z najlepších mien, ktoré kedy nájdete pre pomenovanie brazílskeho dieťaťa. Mená sú také úžasné, že každý bude ochotný ponúkať svoje deti s takýmito krásnymi menami. Mená sú také lákavé, že takmer každé dieťa, ktoré dozrelo na to, aby pochopilo významy mien, bude na svojich rodičov hrdé. Nabudúce, ak sa zamotáte pri hľadaní obľúbených brazílskych detských mien, budete vedieť, kde hľadať.