Mená detí Makar Raši (Kozorožec): 60 najlepších tipov pre vaše novorodenca!

Makara Rashi alebo Kozorožec je desiate znamenie zverokruhu, ktoré možno identifikovať podľa symbolu rohatej kozy. Deti, ktoré sa narodili v Nakshatras- Uttarashada (1. Padam), Dhanusu (2,3 Padas) a Sravana (4 Padams), patria pod tento Raši. V tomto článku sme zostavili zoznam 60 najlepších detských mien Makar Rashi pre deti narodené v týchto Nakshatras a Padas..

Mená detí Makar Raši (kozorožec)

Predtým, ako sa dostaneme k podrobnostiam, pozrime sa na východiskové abecedy Makara Rashi* (zvuky):

  • Buď, Bo, Ba, Ji, Juu, Je, Jo, Kha

*môže sa zmeniť s Panchangamom

60 najlepších mien Makara Raši (Kozorožec) pre chlapcov a dievčatá s význammi:

Tu nájdete 60 najlepších mien pre chlapcov a dievčatá narodených v meste Makar Rashi. Zoznam obsahuje aj obľúbené unisexové mená a mená dvojčiat, ktoré začínajú konkrétnymi písmenami znamenia zverokruhu:

25 mien chlapcov Makara Raši:

Dieťa narodené v znamení Kozorožca je známe, že prejavuje určité vlastnosti, ako je ohľaduplnosť, inteligencia, pozitivita. Je tiež známe, že majú atraktívne osobnosti a nakoniec odtiahnu dav, nech idú kamkoľvek. Teraz sa pozrime na niektoré najlepšie mená pre tieto múdre deti narodené v Makar Raši:

1. Badri:

Badri je silné hinduistické meno pre chlapcov narodených v Makar Raši. Slovo „Badri“ je jedným z mnohých mien lorda Šivu alebo Badrinatha. Alternatívnym variantom hláskovania je Bhadri.

2. Bagira:

Toto meno určite osloví všetkých fanúšikov „Knihy džunglí“, najmä tých, ktorí milujú postavu „Bhageera“. Skutočný význam tohto slova je „výchova“, ktorý presne popisuje láskyplnú a starostlivú povahu tohto čierneho pantera vo filme. „Bhageera“ môžete použiť aj ako pravopisný variant.

3. Bajrang:

Slovo „Bajrang“ sa bežne používa pre chlapcov v hinduisticky hovoriacich komunitách. Je to sanskrtské slovo, ktoré pochádza z „Vajrang“ (diamant), jedného z mnohých mien lorda Hanumana.

4. Baalan:

Meno „Baalan“ je výstižné slovo pre vášho syna, čo znamená „mladý“ alebo „dieťa“. Názov je odvodený zo sanskrtského jazyka a súvisiace mená môžu byť „Bala“.

5. Bansi:

Bansi je krásne meno pre chlapcov, čo znamená „flauta“. Názov je spojený s melódiou, harmóniou a čistotou. K tomuto názvu môžete tiež pridať príponu s určitými názvami, ako napríklad „lal“, aby to znelo úplne.

6. Bhaumik:

Názov „Bhaumik“ znamená vlastník pôdy alebo vlastník Zeme. Je odvodený zo sanskrtského jazyka, kde slovo „Bhau“ znamená „Zem“. Pre tento názov neexistujú žiadne iné varianty!

7. Bhadra:

Názov „Bhadra“ má veľa významov a interpretácií. Niektorí ľudia spájajú toto slovo s okultnou bohyňou „Bhadrakali“. Mnoho ďalších interpretuje toto slovo ako požehnané, šťastné, ochranu atď. Názov sa zvyčajne používa samostatne bez akýchkoľvek dodatkov.

8. Bhagyanath:

Názov „Bhagyanath“ je jedným z tradičných názvov chlapcov Makar Raši. Je odvodený zo slov „Bhagya“, čo znamená šťastie, a „nath“, čo znamená „ten, kto vlastní“. Slovo sa teda prekladá ako „ten, kto má šťastie“. Nie je to perfektné meno pre vaše malé kúzlo šťastia?

9. Bhavdeep:

„Bhavdeep“ je zložené slovo, ktoré pochádza z dvoch sanskrtských slov „Bhav“ znamená svet a „hlboký“ znamená lampa. Podľa hinduistickej mytológie sa teda „Bhavdeep“ prekladá ako lampa sveta alebo lord Shiva..

10. Bodhan:

Slovo „Bodhan“ znamená múdry, inteligentný, múdry a osvietený. Pochádza zo sanskrtského slova „Bodhana“, čo znamená učenie. Bodhan je teda možné interpretovať aj ako „ten, kto učí alebo učí“.

11. Boopal:

Boopal, bežne písaný ako „Bhupal“, je ďalšie zmysluplné meno pre chlapcov Makar Raši. Názov odvodený zo sanskrtu znamená „vlastník pôdy“ alebo „vládca zeme“. V klasickej hudbe existuje aj raga s názvom „Boopal“. Pravopis si teda môžete vybrať na základe významu, ktorý chcete dosiahnuť.

12. Bhoopathi:

Boopathi je ďalšie meno, ktoré má kráľovský význam. Znamená to „Pán Zeme“, ktorý pochádza zo slov „Bhoo“, čo znamená Zem, a „pathi“, čo znamená Pán. Pravopisný variant je „Bhupathi“.

13. Bibin:

Slovo „Bibin“ je pre hinduistických chlapcov dosť neobvyklé, pretože sa bežne nachádza v kresťanských komunitách v Kerale. Význam tohto mena ho však robí vhodným pre všetky kultúry a náboženstvá. „Bibin“ znamená „ten, kto myslí vo veľkom“.

14. Bijal:

Slovo „Bijal“ je adaptáciou pôvodného hindského slova „Bijli“, ktoré znamená elektrina alebo blesk. Názov symbolizuje vysokú energiu a kreativitu.

15. Bijesh:

Slovo „Bijesh“ je považované za jedno z mnohých mien lorda Šivu. Pôvodná verzia tohto slova bola „Vijesh“, čo znamená „Pán víťazstva“ alebo Mahadev!

16. Biren:

„Biren“ je hinduistické meno pre chlapcov, čo znamená „Pán bojovníkov“. Podľa hinduistickej mytológie bol tento titul udelený Lordovi Vishnuovi, rovnako ako bol považovaný za Athimaharathi alebo osobu schopnú bojovať proti veľmi veľkým armádam.

17. Jignesh:

Názov „Jignesh“ pochádza zo sanskrtského slova „Jignasa“, čo znamená zvedavosť. „Jignesh“ možno teda interpretovať ako „ten, kto má intelektuálnu zvedavosť“.

18. Jishanth:

Ak hľadáte moderné meno pre chlapca Maraka Rašiho, skúste „Jishanth“. Toto slovo v súčasnom štýle je interpretované ako „ten, kto má k sebe najvyššie city“. Toto slovo však možno brať ako „sebalásku“ alebo ako narcizmus. Takže si dobre rozmyslite, kým si vyberiete tento!

19. Jivesh:

Názov „Jivesh“ pochádza zo sanskrtského slova „Jiva“, ktoré znamená život a „eesh“ znamená Boh. Jivesh teda znamená „Boh života“, ktorý je podľa hinduistickej mytológie lord Shiva.

20. Jiyaan:

Jiyaan je štýlové meno pre chlapcov narodených v Makar Raši. Znamená to „ten, kto je vždy šťastný“ alebo „ten, kto je srdcu veľmi blízky“. Tak či onak, meno je perfektné pre vášho milého malého chlapca!

21. Jogendra:

Meno „Jogendra“ znamená „Vládca jogínov“ alebo Lord Shiva. Je odvodený zo sanskrtských slov „Jogi“, čo znamená Yogi, a „Indra“, čo znamená vládca alebo kráľ. Toto je jedno z mnohých mien, ktoré predstavujú Šivu.

22. Joshith:

Joshith je pekné meno pre chlapcov Makar Raši, čo znamená potešený alebo potešený. Ženskou variantou tohto mena môže byť „Joshitha“ a prezývka „josh“. Nabitý energiou, však??

23. Jeevesh:

Slovo „Jeevesh“ znamená Boh života. Vzniká spojením dvoch slov „Jeeva“ znamenajúcich život a „Esh“ znamená Boh. Inými slovami, „Jeevesh“ môže byť meno Lord Shiva alebo Lord Vishnu v závislosti od individuálneho presvedčenia..

24. Khailash:

Khailash je vylepšený pravopis „Kailash“, posvätnej hory Pána Šivu. Je odvodený zo sanskrtského jazyka a môže byť použitý ako názov pre chlapcov Makara Raši.

25. Khajan:

Khajan je iné meno pre chlapcov narodených v tomto Raši. Znamená to „bohatstvo“ a pravdepodobne by to mohlo pochádzať z hindského slova „Khazana“, čo znamená poklad.

25 najlepších mien dievčatka Makara Rashi:

Dievčatám narodeným v Makar Raši sa verí, že majú vlastnosti ako sebavedomie, odhodlanie a rozum. Hovorí sa tiež, že majú veľmi silné rodinné hodnoty a spravodlivosť v úsudku. Dievča s tak veľkými vlastnosťami si preto zaslúži krásne meno, ako je týchto 25 najlepších tipov:

26. Bairavi:

Bairavi je jedno z mnohých mien bohyne Durgy, čo znamená „desivé (voči zlému)“. Pravopisný variant je „Bhairavi“. Ďalšou interpretáciou je, že „Bairavi“ je názov tradičnej indickej ragy.

27. Banditha:

Banditha môže byť krásne meno pre vaše dievčatko narodené v Makar Raši. Znamená to „požehnaný“ alebo „ten, kto je uctievaný“. Pochádza z hindčiny a nemá žiadne ďalšie varianty.

28. Bandhini:

Slovo „Bandhini“ znamená zväzok alebo zväzok, ktorý všetko spája. Toto je vhodné meno pre vaše malé dieťa, ktoré si myslíte, že bude hrať kľúčovú úlohu v udržaní jednoty rodiny.

29. Basanti:

Ak ste fanúšikom bollywoodskych filmov z dávnych čias, meno „Basanti“ by mohlo pôsobiť akordne. Dokonca aj v skutočnom živote môže byť „Basanti“ pre dievčatká krásne meno, pretože znamená „jar“. Názov je spojený so šťastím, rastom a novými začiatkami.

30. Bavisha:

Názov „Bavisha“ znamená budúcnosť. Je to moderný variant sanskrtského slova „Bhavishya“, ktoré znamená „budúcnosť“. Ak teda chcete pre svoju dcéru futuristické meno, môže to byť skvelá voľba.

31. Bhadrika:

„Bhadrika“ je silné meno pre dievčatá a v preklade znamená „žena s šťastím“. Môže tiež naznačovať vlastnosti ako ušľachtilosť, krása a inteligencia. Aj keď mnoho ľudí dáva prednosť napísaniu mena ako „Badrika“, prvé tri písmená „zlé“ nemusia začať veľmi pozitívne.

32. Bhanuja:

Ďalším trendovým názvom pre dievčatá Makar Raši, ktoré začína na „B“, je „Bhanuja“. Toto slovo je údajne názov rieky Yamuna. Skutočný význam pochádza zo sanskrtských slov „Bhanu“ znamená Slnko a „Ja“ znamená dcéra.

33. Bhaskari:

Ak hľadáte pre svoju dcéru meno inšpirované slnkom, skúste „Bhaskari“. Je odvodené zo sanskrtského slova „Bhaskar“, čo znamená slnko. Bhaskari teda môžeme brať ako svoj ženský variant.

34. Bhavigna:

Slovo „Bhavigna“ je považované za jedno z mnohých mien bohyne Durgy. Názov je spojený s odvahou, silnou a nebojácnou osobnosťou.

35. Bhanu Rekha:

„Bhanu Rekha“ je dvojslovný názov, v ktorom „Bhanu“ znamená Slnko a „Rekha“ znamená lúče. Úplný význam tohto mena je teda „Slnečné lúče“. Pretože je názov spojený s Bohom slnka, môže naznačovať jas a pozitivitu.

36. Bhavya:

Názov „Bhavya“ znamená veľký alebo veľkolepý. Pochádza zo sanskrtského slova „Bhavyam“ a je jedným z najobľúbenejších mien pre dievčatká v Indii.

37. Bindu:

Názov „Bindu“ znamená Drop. Používa sa samostatne alebo v kombinácii s inými slovami ako „Hima“, „Madhavi“ atď. Na vytvorenie rôznych významov. Niektorí ľudia dávajú prednosť použitiu „Bindhu“ ako alternatívneho pravopisu.

38. Binodini:

Binodini je bengálsky variant pre skutočné slovo „Vinodini“. Význam tohto mena je „ten, kto je krásny“, a niektorí ho dokonca interpretujú ako jedno z mien Radhy.

39. Narodenie:

„Biruntha“ je pre dievčatá Makar Rashi zriedkavé, čo znamená odvážne, silné, autoritatívne atď. Spolu s iným zvukom výslovnosti má názov aj významný význam..

40. Bodhini:

Názov „Bodhini“ pochádza zo sanskrtského jazyka, čo znamená „ten, kto osvecuje“. Vďaka svojmu významu je často používaný v hinduistických a budhistických náboženstvách.

41. Jaagruthi:

„Jaagruthi“ je krásne meno pre malé dievčatá a znamená „prebúdzanie“. Je odvodený zo sanskrtského jazyka a má duchovné vibrácie. Môžete tiež odstrániť nadbytočné „a“, aby sa stalo „Jagruthi“.

42. Jaamini:

Slovo „jaam“ v sanskrtskom jazyku znamená „noc“. Názov je možné interpretovať mnohými spôsobmi, ako napríklad pokoj, vyrovnanosť, tma atď. Odstránením nadbytočných písmen „a“ mnoho mení význam..

43. Janisha:

Slovo „Janisha“ znamená „ten, kto rozptýli nevedomosť“. Vďaka tomuto silnému významu je často spájaná s bohyňou Durgou. Môžete teda mať moderne znejúci názov s tradičným pozadím. Aké cool to je?

44. Jayanthi:

„Jayanthi“ je pekné meno pre malé dievčatá a znamená „víťazstvo“. Je odvodený zo sanskrtského jazyka, v ktorom slovo „Jayam“ znamená víťazstvo. Pravopisný variant môže byť „Jayanti“.

45. Jiya:

Slovo „Jaya“ je jedným z najčastejšie používaných mien dievčatiek Maraka Rashi. Toto slovo odvodené zo sanskrtu znamená „víťazstvo“. Môžete pridať prípony ako „Sri“, „Lakshmi“ atď., Aby ste zvýšili pôsobivosť!

46. ​​Joshita:

„Joshita“ je pekné meno pre dievčatá, čo znamená šťastie, potešenie atď. Názov má energické vibrácie. Môžete vyskúšať „Joshitha“ ako hláskovací variant.

47. Joyshree:

„Joyshree“ je vylepšená verzia „Jayashree“, čo znamená „bohyňa víťazstva“. Prvé dve písmená „Ja“ sú upravené na „Jo“, aby boli vhodné pre pravidlá abecedy Makar Rashi.

48. Josnika:

Slovo „Josnika“ je moderný pojem, ktorý má viacero významov. Dá sa to interpretovať ako dáma Amor. K tomuto názvu nie sú známe žiadne alternatívne varianty.

49. Jovithaa:

Slovo „Jovitha“ znamená radosť. Čiastočne pochádza zo sanskrtského jazyka a jeho moderná adaptácia ho otvára interpretáciám.

50. Khushi:

V Indii je veľmi obľúbené meno pre malé dievčatká „Khushi“. Je to hindské slovo, ktoré znamená „šťastie“. Pravopisný variant môže byť „Kushi“.

5 unisexových mien pre deti Makara Rashi:

Tu je 5 najlepších rodovo neutrálnych mien pre deti narodené Makar Raši

51. Jwala:

„Jwala“ je unisex názov, ktorý znamená „Plameň“, „pochodeň“, „nesúce svetlo“. Je to sanskrtské slovo, ktoré je vhodné na pomenovanie chlapcov a dievčat.

52. Jishna:

Ďalšie unisex meno je „Jishna“, čo znamená lord Ganesha. Niektorí dokonca interpretujú meno Lorda Vishnu. Najbližší variant je „Jishnu“, čo znamená Arjuna.

53. Bhanu:

„Bhanu“ je pekné meno, ktoré funguje tak pre chlapcov, ako aj pre dievčatá, vzhľadom na jeho rodovo neutrálny význam. Znamená to „slnečné svetlo“. Aby to bolo špecifické pre pohlavie, môžete pridať prípony ako „Prakash“, „Rekha“ atď.

54. Bakul:

Názov „Bakul“ pochádza z hindského jazyka, ktorý má niekoľko významov. Slovo odkazuje na druh kvetu a niektorí ho dokonca interpretujú ako „múdry“, „trpezlivosť“ atď. Vďaka neutrálnemu významu je vhodný pre obe pohlavia..

55. Khrisha:

Khrisha je upravené slovo, ktoré vyhovuje pravidlám Makar Raši Nakshatra. Je to krátky formulár od „Krishna“, čo je tiež unisexové meno. Môžete pridať ďalšie slová, aby boli vhodné pre vaše pohlavie, alebo ich použiť samostatne.

5 mien dvojčiat Makara Raši:

Zhromaždili sme 5 najlepších kombinácií mien pre deti narodené Makarom Rašim vrátane dvojčiat, chlapcov, dievčat, dievčat a chlapcov.

56. Baruni, Basanth:

Mená Baruni a Basanth sú slová bengálskeho štýlu, v ktorých sa písmeno „V“ nahrádza slovom „B“. Skutočné slová sú „Varuni“ a „Vasanth“. Varuni znamená bohyňa Durga alebo tá, ktorú poháňa Varuna. Vasanth znamená jar.

57. Bharath, Bhagesh:

Názvy „Bharath“ a „Bhagesh“ sú vhodné pre chlapcov – dvojčatá. Oba začínajú zvukom „bha“ a majú hlboký význam. Bharath znamená „ten, kto zostúpil z Bharathy“, a Bhagesh znamená „Pán bohatstva“.

58. Jagrithi, Jahnavi:

Tu je sada mien pre dvojčatá. „Jagrithi“ znamená prebúdzanie (duchovné alebo duševné) a „Jahnavi“ znamená rieka Ganga alebo Sita Devi. Oba začínajú na „Ja“, vďaka čomu sú ideálne pre dvojčatá narodené v Makar Raši.

59. Jaidev, Jaideep:

Dve mená „Jaidev“ a „Jaideep“ začínajú na „Jai“, čo znamená víťazstvo. „Jaidev“ znamená božské víťazstvo a „Jaideep“ znamená víťazstvo svetla. Tieto mená dobre fungujú u chlapcov narodených v Makar Raši.

60. Jashith, Jayati:

Tu je ďalšia sada mien chlapcov a dievčat dvojčiat Makara Rašiho, ktoré začínajú písmenom „Ja“. Meno „Jashith“ je pre chlapcov, čo znamená Cool a dievčenské meno „Jayati“ znamená víťazné..

Dúfame, že sa vám páčila táto zbierka 60 najlepších detských mien Makar Rashi. Nebojte sa pridať svoju vlastnú kreativitu, aby ste týmto menám priniesli jedinečnosť. Ak máte ďalšie zmysluplné slová, ktoré začínajú vyššie uvedenými písmenami, dajte nám vedieť!

UPOZORNENIE: Je dôležité poznamenať, že tieto názvy môžu mať v rôznych krajinách, kultúrach a jazykoch rôzny význam. Pred výberom mena pre svoje dieťa sa preto uistite, že ste úplne porozumeli symbolike mena. Nemali by ste sa spoliehať na materiál poskytovaný v tomto článku, pretože informácie nie sú podložené rozsiahlym výskumom alebo znaleckým posudkom.