60 Priaznivý zoznam mien detí Shatabhisha Nakshatra

Predpokladajme, že veríte a dodržujete hinduistické náboženské presvedčenie a astrológiu. V takom prípade všetci vieme, že je považované za priaznivé pomenovať novorodenca podľa jeho hviezdy a znamenia zverokruhu. Preto sme dnes tu s detskými menami Shatabhisha nakshatra pre rodičov, ktorí hľadajú zmysluplné meno pre dieťa narodené v tejto hviezde.

Ak sa teda vaša malá hviezda narodila v hviezdnom znamení Shatabhisha, môže vám pomôcť táto príručka Shatabhisha nakshatra a zoznam mien Shatabhisha nakshatra. Pokračujte v čítaní, aby ste sa o tom dozvedeli viac.

mená detí shatabhisha nakshatra

Aké sú Shatabhisha Nakshatra a jej charakteristiky?

Predtým, ako sa dostaneme k menám satabhisha nakshatra, význam shatabhisha nakshatra je 100 liekov, lekárov, lekárov alebo lekárov. V hinduistickej astrológii je známa aj ako shatabhishak alebo shataraka nakshatra. Vládnucou planétou tejto hviezdy je Rahu, jej vládnucim božstvom je Durga a pohybuje sa od 6,40 stupňa do 20 v znamení zverokruhu Vodnár.

O tých, ktorí sa narodili v Shatabhisha nakshatre, je známe, že majú nezávislosť, úprimnosť, pravdivosť a vernosť. Majú bystrú myseľ, sú vždy sústredení a je o nich známe, že v živote prosperujú. Okrem toho sú títo hviezdni ľudia kvalifikovaní a kompetentní, známi ako vynikajúci podnikatelia. O hviezdnych znameniach sa však hovorí, že sú to aj ľudia postihnutí smútkom a sú emocionálni, ktorí potrebujú mať sebavedomie..

Shatabhisha Nakshatra názvy začiatočných písmen:

Ak sa váš malý narodí v tomto hviezdnom znamení, je priaznivé, ak ho pomenujete podľa nasledujúcich názvov Kumbha rashi Shatabhisha nakshatra a počiatočných slabík:

Choď, Sa, Saa, Si, Pozri, Su, Soo, Gau

Podľa padas,

  • Názvy Shatabhisha nakshatra pada 1 začínajú na Go.
  • Mená Shatabhisha nakshatra pada 2 začínajú na Sa.
  • Shatabhisha nakshatra Mená 3. pada začínajú na Si.
  • 4 mená Shatabhisha nakshatra pada začínajú na Su.

Moderné a zmysluplné mená pre chlapcov a dievčatá Shatabhisha Nakshatra 2021:

Teraz poďme dopredu a preskúmajme krásne, očarujúce a jedinečné hviezdne mená satabhisha pre chlapcov a dievčatá nového milénia.

Mená chlapčeka Shatabhisha Nakshatra:

1. Gokul:

Gokul je názov miesta, kde bol vychovaný Lord Krishna. Názov je odvodený z hinduistickej mytológie a je obľúbeným menom chlapca pod hviezdnym znamením.

2. Gopal:

Gopal znamená krava. Meno však symbolizuje aj Pána Krišnu. Patrí medzi starodávne, tradičné a zmysluplné mená chlapcov pre Shatabhisha nakshatra.

3. Gopan:

Gopan znamená ochranu. Pochádza zo sanskrtského jazyka a je to jedinečná, ale zmysluplná a len zriedka používaná voľba mena pre túto hviezdu.

4. Goraksh:

Goraksh je chovateľ kráv. Meno však symbolizuje aj lorda Šivu. Je to tradičný zmysluplný názov, ktorý sa však bežne nevyskytuje. Moderní rodičia, ktorí chcú tradičný názov, ktorý nie je príliš bežný ani populárny, to teda môžu vyskúšať.

5. Goral:

Goral je roztomilé a krásne očarujúce meno chlapčeka. Tento krátky názov znamená milujúci. Nesmierne milujeme inovatívny a kreatívny výraz v zozname mien Shatabhisha nakshatra. Co si myslis?

6. Gorav:

Gorav pochádza z hindčiny a znamená hrdosť, dôstojnosť a česť. Znamená to tiež rešpekt a slávu. Je to bežný názov a je ďalšou výslovnosťou pre jeho meno Gaurav. Milujeme túto voľbu pre mužské mená Shatabhisha nakshatra.

7. Goutham:

Goutham, ktorý sa tiež vyslovuje ako Gautham, znamená lord Budha. Meno tiež znamená osobu, ktorá je plná života. Milujeme zmysluplné a rozkošné meno. Je to bežne dostupná voľba, napriek tomu je to klasický a nadčasový trendový názov.

8. Govil:

V prípade, že chcete krátky a veľmi súčasný výber mena, môže byť dobré ísť do Govil. Govil znamená váženú osobu alebo rešpektovanú/ctenú osobu.

9. Gowrak:

Gowrak je ďalší význam tradičného mena, ktorý sa však v zozname mien vyskytuje len zriedka. Neznamená to nikoho iného ako Lorda Ganesha. Toto je momentálne medzi trendovými menami Shatabhisha nakshatra pre chlapčeka.

10. Saadhan:

Saadhan v sanskrte a hindčine doslova znamená úspech, práca alebo naplnenie. Je to kreatívne a rozkošné meno pre chlapčeka. Pre rodičov, ktorí hľadajú niečo inovatívne. To môže byť správna voľba pre narodených Shatabhisha nakshatra.

11. Saadhav:

Saadhav znamená niekto verný a slušný. K ďalším významom mena patrí aj čistý, ušľachtilý, mierumilovný a hodný človek. Je to vzácne meno pre chlapčeka a je to krásna voľba, ktorá chce zmysluplné.

12. Saadvik:

Meno Saadvik je medzi novorodencami, ktorí sa narodili tisícročie, stále obľúbenejšie, čo znamená strom. Vďaka nádhernej výslovnosti a symbolike je meno dnes slávne.

13. Saagar:

Saagar je bežne používané meno pre chlapca. V preklade je to more alebo oceán. Znamená to tiež rozsiahle a nekonečné. Názov sa už bežne nachádza v severných aj južných indických štátoch.

14. Saagnik:

Meno Saagnik je krásne a novonarodené chlapčenské meno pre Shatabhisha nakshatra. Saagnik znamená osobu alebo dušu, ktorá víťazí nad ohňom. Medzi ďalšie symboliky a významy s rovnakým názvom patrí divoká a vášnivá duša. Nesmierne milujeme všetky významy s tým spojené; co si myslis?

15. Saahas:

Meno Saahas v sanskrtskom jazyku znamená udatnosť, odvahu a odvážnu osobu alebo statočnosť. Aj keď sa tieto chlapčenské mená satabhisha nakshatra bežne nevyskytujú, je to krásna kreatívna voľba mena pre dieťa.

16. Saahat:

Milujeme aj toto krátke a krásne meno; Saahat znamená silný alebo silný človek. Je to moderný a zriedkavý výber mien pre narodených Shatabhisha nakshatra.

17. Saahith:

Saahith je opäť vzácne meno, napriek tomu je to kreatívne meno. Meno Saahith znamená literatúra. Rodičia, ktorých zaujíma umenie a literatúra, môžu toto meno vyskúšať. Pochádza zo sanskrtského jazyka.

18. Saaketh:

Saaket alebo Saaketh znamená Pán Krišna. Je to tradičný názov, ktorý znamená výber, ale s modernou výslovnosťou. Je to už veľmi slávna voľba mena pre chlapcov.

19. Saamir:

Aj keď pôvod názvu Saamir ešte nie je stanovený, názov znamená vietor. Symbolizuje tiež vôňu dobrého rána. Milujeme oba významy.

20. Saaran:

Saaran je jedinečný a neobvyklý názov, ktorý znamená beh. Pochádza zo sanskrtu a je modernou voľbou mena.

21. Saarang:

Ak milujete hudbu alebo oceňujete hudobné znalosti, meno Saarang by ste už určite počuli. Znamená to hudobný raag. Medzi ďalšie významy názvu patrí zem, lesk a svetlo.

22. Saatvik:

Saatvik alebo Saatwik je krásne a intenzívne, zmysluplné meno. V poslednom desaťročí sa stáva známym a znamená hodný alebo zásadný. Meno symbolizuje aj cnostnú dušu.

23. Subeer:

Subeer znamená odvážny alebo odvážny človek. Symbolizuje tiež bojovníka. Názov je modernou voľbou a zatiaľ sa bežne nevyskytuje.

24. Subhag:

Názov Subhag sa väčšinou nachádza v severných častiach Indie, čo znamená šťastná osoba. To tiež znamená šťastie.

25. Suchet:

Suchet znamená vždy upozornená osoba. Meno tiež znamená inteligentnú, bystrú a pozornú dušu. Toto meno chlapca Shatabhisha nakshatra veľmi milujeme.

Mená dievčatka Shatabhisha Nakshatra:

26. Gomathi:

Gomathi znamená kráľovná krásy. Názov tiež naznačuje riečne miesto. Je to veľmi tradičné meno pre dievčatko určené pre narodené Shatabhisha nakshatra. Medzi ďalšie hláskovania názvu patria Gomathy, Gomti a Gomati.

27. Godavari:

Godavari je opäť tradičná a už rozšírená voľba mena pre dievčatko. Je pomenovaná po najdlhšej a najväčšej rieke indického subkontinentu. Toto je najobľúbenejšie a klasické ženské meno Shatabhisha nakshatra.

28. Gourangi:

Ak hľadáte tradičný názov, ale nie je príliš bežný, Gourangi môže byť tou správnou voľbou. Znamená to milovaný Pána Krišnu a ďalšie meno pre Radhu. Názov symbolizuje aj darcu šťastia alebo krásavicu svetlej pleti.

29. Gouthami:

Gouthami je ďalším variantom s rovnakým názvom Gauthami. Znamená to niekoho, kto odstraňuje temnotu. Je to tiež iné meno pre bohyňu Durgu. Ďalším pravopisným názvom pre rovnaké meno je Gowthami.

30. Saachi:

Saachi znamená milovaná osoba. Znamená to tiež milosť, pravdu a spoločníka. Milujeme všetky tieto mená Satabhisha nakshatra pre dievčenské významy a predovšetkým roztomilú a krátku výslovnosť mena.

31. Saadhana:

Saadhana alebo Saadhna je bežné detské meno, najmä v južných indických štátoch. Znamená to prax, štúdium, naplnenie alebo prácu. Krásny význam názvu z neho robí doposiaľ najtrendovejšie meno a najklasickejšiu voľbu.

32. Saanvi:

Saanvi je bohyňa Lakšmí. Aj keď s krásnym tradičným a náboženským významom. Názov je moderný a krátky a roztomilý. Je to atraktívna voľba pre narodených Shatabhisha nakshatra.

33. Saahithya:

Saahithya znamená literatúra. Je to krásna a zmysluplná voľba filozofického mena, ktorá sa nachádza v južných štátoch. Ostatné varianty s rovnakým názvom sú Sahitya, Saahithi a Sahiti. Pochádza zo sanskrtského jazyka.

34. Sanskriti:

Sanskriti alebo Saanskriti znamená kultúra alebo tradícia. Je to očarujúce meno s krásnym významom, ktoré pochádza opäť zo sanskrtského jazyka. Ďalšie varianty názvu sú Samskruthi, Samskruti a Sanskrithi.

35. Sanah:

Sanah znamená žiariaca osoba. Meno tiež znamená šikovný, krásny a žiariaci. Toto elegantné a krásne krátke meno je novou a modernou voľbou pre narodených Shatabhisha nakshatra. Medzi ďalšie varianty názvu patrí Sana.

36. Sandhya:

Sandya je opäť bežným a veľmi často používaným výberom mena v juhoindických štátoch. Sandhya znamená súmrak, večer a súmrak. Je to zmysluplná a krásna voľba mena pre narodených Shatabhisha nakshatra a je klasická. Toto je tiež populárne meno Satabhisha nakshatra v Telugu.

37. Sanhitha:

Sanhitha alebo Sanhita znamená kód. Je to vzácne meno a napriek tomu má krásny ženský tón. Blížia sa trendové dievčenské mená Satabhisha nakshatra.

38. Sathvi:

Sathvi je krásne a krátke a atraktívne meno pre dievčatko pre Shatabhisha nakshatra. Meno Sathvi znamená skutočný alebo existujúci.

39. Sumeha:

Sumeha znamená inteligentný človek. Je to nové meno pre dieťa narodené Shatabhisha nakshatra a je kreatívne a očarujúce.

40. Sunaina:

Sunaina je už slávnym a obľúbeným nápadom na meno dievčatka. Znamená to niekoho, kto má krásne a očarujúce oko. Krásne meno pochádza zo sanskrtského jazyka.

41. Suneetha:

Suneetha, Sunitha alebo Sunita je opäť bežný názov, ktorý znamená múdrosť alebo dobré správanie. To tiež znamená spravodlivý.

42. Sunehri:

Sunehri je populárne meno severoindického dievčatka, ktoré znamená zlaté. Symbolizuje tiež vzácne a zlaté. Je to krásne a roztomilé krátke dievčatko s menom Shatabhisha nakshatra.

43. Sunishka:

Sunishka alebo Suniska je meno dievčatka, ktoré sa zriedka vyskytuje, čo znamená krásne usmievajúci sa. Je to neobvyklé meno, ktoré je zmysluplné a atraktívne s jedinečným významom.

44. Suparna:

Suparna je opäť rozkošné a bežné meno pre malé dievčatká v Shatabhisha nakshatra. Názov Suparna znamená krásne listy a krídla. To tiež znamená lotosový kvet. Na druhej strane Suparna znamená aj bohyňa Parvathi.

45. Supraja:

Supraja znamená Dobrota človeka. Je to veľmi bežný názov pre malé dievčatá a je tiež krásnou tradičnou voľbou.

46. ​​Supreetha:

Supreetha alebo Supreeta je odvodená z dvoch slov zo sanskrtského jazyka su a preetha. Znamená to milovanú a zbožňovanú osobu. Názov tiež znamená dobre chválený. Je to krásne a krásne meno pre dievčatko určené pre Shatabhisha nakshatra.

47. Dodatky:

Supriti znamená skutočná láska alebo milujúci človek. Je to krásny tradičný názov, ale nie veľmi často alebo často sa vyskytujúci.

48. Suramya:

Suramya znamená krásny alebo nádherný človek. Názov tiež znamená atraktívny alebo očarujúci. Je to krásne neobvyklé meno, ktoré pochádza zo sanskrtského jazyka.

49. Suravi:

Suravi znamená posvätné slnko, pochádzajúce zo slov Su a Ravi v sanskrtskom jazyku. Je to veľmi vzácne meno dievčatka, ale veľmi zmysluplné, krátke a atraktívne pre deti narodené Shatabhisha nakshatra.

50. Suvi:

Ak chcete a uprednostňujete stručný štvorpísmenný abecedný názov, Suvi je očarujúcou voľbou. Suvi znamená leto. Je to vzácny a moderný jedinečný výber mena pre dievčatko.

Shatabhisha Nakshatra Unisex detské mená:

51. Saadhya:

Saadhya je krásne, zmysluplné a jedinečné unisex meno vhodné pre dievčatká a chlapcov narodených Shatabhisha nakshatra. Znamená to dokonalosť, spásu a úspech. Názov je neobvyklý a málokedy sa vyskytuje.

52. Saarin:

Saarin znamená niekto, kto vždy podá pomocnú ruku. Je to ideálne a moderné rozkošné meno pre chlapcov i dievčatá.

53. Sanchal:

Sanchal znamená voda alebo pohyb a vlna. Je to moderné a krásne zriedka nájdené meno dievčatka a chlapca pre Shatabhisha nakshatra.

54. Subha:

Subha alebo Shubha znamená šťastný človek. Tiež predstavuje a symbolizuje príťažlivosť, lesk a priazeň.

55. Shyamal:

Shyamal znamená tmavý. Je to krásne a jedinečné meno pre chlapca a dievča pre Shatabhisha nakshatra.

Mená dvojčiat Shatabhisha Nakshatra:

56. Sumer – Sumegha:

Sumer a Sumegha sú krásne dvojčatá a vybrali si meno pre chlapca a dievča pre Shatabhisha nakshatra. Meno Sumer znamená osoba narodená v lete. To tiež znamená božské hory. Sumegha na druhej strane znamená dážď alebo mraky.

57. Sumona – Sumukh:

Sumona a Sumukh sú pre Shatabhisha nakshatra opäť dvojčatá a mená dievčat a chlapcov. Meno Sumona znamená pokojný človek. Sumukh znamená lord Siva. Symbolizuje tiež krásnu dušu, peknú, príjemnú.

58. Govardhan – Govind:

Govardhan aj Govind sú pre Shatabhisha nakshatra voľbou dvojčiat a chlapcov. Govardhan znamená názov hory ležiacej v Gokule. Govind znamená Pán Krišna alebo pasák kráv.

59. Saanvika- Saara:

Saanvika a Saara sú krásne dvojčatá s možnosťou výberu mena pre dievčatko. Meno Saanvika znamená bohyňa Lakšmí. Saara znamená ušľachtilý človek, čistá a milá dáma.

60. Sadvi – Saesha:

Saadvi a Saesha sú dvojčatá, krásne mená. Saadvi znamená zdvorilé a nábožné ženy. Saesha znamená niekoho, kto má veľkú túžbu a priania. Jedná sa o moderné a jedinečné možnosti výberu mien dvojčiat.

Dúfame, že ste našli krásny výber mien pre detské mená Shatabhisha nakshatra. Kombinujú perfektné, zmysluplné, moderné a tradičné detské mená pre chlapcov a dievčatá v hviezde Shatabhisha. Dajte nám vedieť, ktorý ste vybrali; radi od vás počujeme.