9 najlepších svadobných miest v Jharkhand pre novomanželov

India je jedným z najlepších miest na svadobnú cestu. Je bohatý na kultúru a dedičstvo a ponúka niekoľko krásnych a historických pamiatok, ktoré je potrebné navštíviť. Okrem toho má niekoľko pokojných a pokojných destinácií, v ktorých si môžete oddýchnuť. Jharkhand, známy ako „krajina lesov“, je jedným zo štátov Indie, ktoré obsahujú všetky zázraky a na tie druhé sa viac zameriavajú. Tu je 9 najlepších miest, ktoré môžete navštíviť v Jharkhand na svadobnú cestu.

Najlepšie svadobné miesta, ktoré je potrebné navštíviť v Jharkhand s obrázkami:

1. Ranchi:

Ranchi

Ranchi, známe ako „mesto vodopádov“, je jedným z najbohatších miest na minerály v celej Indii. Má niekoľko turistických destinácií, ako sú vodopády Hundru, vodopády Panch Gagh pre milovníkov prírody, skalná záhrada, jelení park a zoologický park Birsa pre milovníkov voľne žijúcich živočíchov a dôležité náboženské miesta, akými sú chrám Jagannath, chrám Nakshatra, chrám Sun a chrám Pahari Mandir. Pokojné prostredie a príjemné počasie z neho robia jedno z najlepších medových týždňov v Jharkhand.

2. Jamshedpur:

Jamshedpur

V tomto meste, pomenovanom po Jamshedji Tata, sa nachádza vlastný závod na výrobu ocele a železa. Vďaka pomalému a pokojnému mestskému životu je to jedno z najlepších medových týždňov v Jharkhande. Má niekoľko zaujímavých miest na návštevu, napríklad Jubilee Park, Jubilee Lake a Hudco Lake na romantické prechádzky a piknik. Jayanti Sarovar, Zoologický park Tata Steel a Centrum domorodej kultúry sú niekoľkými ďalšími zaujímavými miestami.

3. Hazaribagh:

Hazaribagh

Toto mesto je útočiskom milovníkov prírody a prírody. Je obklopený niekoľkými malebnými záhradami a prírodnými parkmi s mnohými druhmi rastlín a živočíchov. Hazaribagh Wildlife Sanctuary, Hazaribagh National Park a Canary Hill sú niektoré z nich. Je to vynikajúca svadobná destinácia v Jharkhand.

4. Deoghar:

Deoghar

Sväté miesto s niekoľkými malými i veľkými chrámami posetými po celej jeho rozlohe, Deoghar je zaujímavé miesto, kam ísť na svadobnú cestu. Baba Baidyanath je najznámejšia zo všetkých chrámov tu. Zo známych prírodných miest sú tu najznámejšie Basukinath, Trikuta Hills, Jalsar Children’s Park a Nandan Pariah.

5. Giridih:

Giridih

Giridih bol nedávno vyhlásený za samostatné mesto. Je to obľúbené miesto medzi jainskými pútnikmi, pretože má najväčší počet džinistických chrámov kdekoľvek v Indii. Okrem budov Jain, chrámov a ďalších náboženských miest má toto mesto aj ďalšie zaujímavé miesta na svadobnú cestu, ako sú Parasnath Hills, Usri Fall, Khandoli Park and Dam a Madhuban Jharkhandi Dham.

6. Sahibganj:

Sahibganj

Malé, pokojné mesto, je to krásne miesto na svadobnú cestu v Jharkhande. Je ako stvorený na pokojné romantické útočisko s príjemným počasím, nádhernou scenériou a ochotnými obyvateľmi. Náboženské miesta tu zahŕňajú chrám Bindabasini, chrám Shukravasini, chrám Raksisthan, chrám Shivgadi a kostol Panny Márie. Ďalšími historickými pamiatkami sú pevnosť Teliagarhi, Rádžmahal a Mangalhat. Vodopád Moti a Bhagwa Kuan sú tiež zaujímavými miestami, ktoré môžete navštíviť.

7. Dhanbad:

Dhanbad

Ďalšie mesto bohaté na minerály, Dhanbad je v Indii preslávené všetkým uhlím, ktoré sa tu nachádza. Napriek tomu, že veľa ľudí to nepovažuje za ideálne turistické miesto, v skutočnosti má čo ponúknuť. Priehrady a záhrady a jazerá sa tu nachádzajú v prekvapivo veľkom počte.

8. Netarhat:

Netarhat

Toto je jedna z najdokonalejších destinácií na svadobnú cestu v Jharkhande. Má perfektné počasie, pokojné prostredie a niekoľko miest na zábavu, napríklad Netarhat Hills, Sadni Falls, Koel View Point, Upper Ghaghri Falls, Magnolia Sunset Point a tak ďalej.

9. Palamu:

Palamu

Toto malé mesto je jednou z najlepších destinácií na medové týždne v meste Jharkhand. Má vynikajúce turistické chodníky a niekoľko miest so širokou škálou voľne žijúcich živočíchov, ako je Prírodná rezervácia Palamu a Národný park Betla. Ďalšími krásnymi miestami na romantické výlety sú historická pevnosť Palamu, nádherné vodopády Upper Ghaghri, rieka Koel a vodopády Lower Ghaghri.

Jharkhand je teda pokojné miesto ako stvorené pre romantický útek. Má niekoľko zaujímavých turistických atrakcií, ktoré umožňujú mladomanželským párom vychutnať si vzájomnú spoločnosť v pokoji. Ak ste na tomto mieste noví, niekoľko zájazdových balíkov ponúka vynikajúce pobyty doma a bezpečné ubytovanie pre páry. Áno, ak plánujete svadobnú cestu, rezervujte si lístky na Jharkhand, pretože štát vás víta mnohými prekvapeniami. Okrem vyššie uvedeného zoznamu, ak máte ešte nejaké ďalšie miesta, o ktoré by ste sa chceli podeliť, komentujte nižšie.