9 najlepších svadobných miest v Indii v októbri s podrobnosťami

India je krajinou rôznych kultúr a tradícií. Obdarený bohatým dedičstvom, malebnou krajinou a nádhernými architektonickými budovami – je to krajina, kde sa nachádza Taj Mahal, univerzálny symbol lásky. V mnohých ohľadoch je to najlepšia destinácia na svadobnú cestu v októbri. Tu je 9 najlepších miest, kam sa v októbri vybrať na svadobnú cestu do Indie, s nádhernými obrázkami.

Najlepšie svadobné destinácie v Indii v októbri s obrázkami:

1. Agra:

Medové týždne v Indii V októbri

Jeden zo siedmich divov sveta, Taj Mahal, je naďalej univerzálnym symbolom lásky. Agra, miesto, kde sa nachádza táto veľká budova, má aj ďalšie historické budovy, ako je pevnosť Agra, Chini ka Rauza, Ram Bagh, Mariyamova hrobka a podobne. Toto mesto so svojou zložitou históriou a množstvom architektonických budov robí zo zaujímavej dovolenkovej destinácie. Toto je bezpochyby jedno z najlepších miest na svadobnú cestu v Indii v októbri.

2. Mahabaleshwar:

Medové týždne v Indii V októbri

Mahabaleshwar ponúka malebnú krásu viditeľnú z rôznych miest, ako sú Wilson Point, Bombay point alebo Elphinstone Point. Nachádza sa tu prameň rieky Krishna. Táto horská stanica je v perfektnej výške, vďaka ktorej je vám vždy k dispozícii perfektné počasie, ale najmä v októbri. Je preslávená farbami na jahody a moruše, ktoré môžu turisti navštevovať. Na základe týchto dvoch plodov vyrába aj rôzne jedlá, ktoré si môžu turisti kúpiť. Treking, jazda na koni alebo plavba loďou po jazere Venna sú niekoľkými ďalšími turistickými aktivitami, ktoré sú tu k dispozícii. Jeho pokojné prostredie, malebné pozadie a prítomnosť rôznych turistických atrakcií z neho robia v októbri jednu z najlepších destinácií na medové týždne v Indii..

3. Dillí:

Medové týždne v Indii V októbri

Jeho hlavným mestom je Dillí, najrušnejšie zo všetkých miest v Indii. Aj keď by to mnohí nepovažovali za ideálne miesto na svadobnú cestu, jeho bohatá kultúra a rozmanitosť z neho robia zaujímavé medové týždne, najmä v zimných mesiacoch, keď je tu príjemné počasie. Vďaka pozoruhodným nákupným možnostiam s autentickými indickými bazármi, historickými pamiatkami, architektonickými budovami, chrámami a rôznymi reštauráciami s tým najlepším indickým pouličným jedlom z neho v októbri robí jedno z najlepších medových týždňov v Indii..

4. Džódhpur:

Medové týždne v Indii V októbri

Jodhpur je malé mesto v Rádžasthánu. Rovnako ako ostatné regióny tohto štátu má niekoľko archaických havlov, pevností, palácov a historických pamiatok, ako aj zlaté piesočné duny. Pevnosť Mehrangarh, palác Umaid Bhavan, jazero Balsamand, jazero Kaylana, jazero Sardar Samand, chrám Chamunda ji, chrám Siddhanth Shiv, chrám Raj Ranchhodji, chrám Kunj Bihari atď..

5. Udaipur:

Udaipur

V Rádžastháne sa nachádza aj Udaipur s vlastnou škálou pevností a palácov a súborom starovekých príbehov. City Palace Udaipur, Lake Palace, Monsoon Palace sú najznámejšie z nich. Udaipur je známy aj ako mesto jazier a ponúka romantické plavby loďou po rôznych jazerách, ako sú jazero Pichola, jazero Fateh Sagar a jazero Swaroop Sagar. Je to jedna z najlepších destinácií na októbrové medové týždne.

6. Thekkady:

Thekkady

Thekkady je rajom pre milovníkov voľne žijúcich živočíchov, pretože má slávnu svätyňu Periyar Wild Life Sanctuary, v ktorej sa nachádzajú rôzne druhy rastlín a živočíchov. Nadšených peších turistov sem láka program trekkingových tigrích chodníkov. Malebné výhľady a prejavy prírodných krás sú viditeľné na známych miestach, ako je Chellarkovil. Toto miesto má tiež krásne postavený chrám Mangala Devi. Je to jedno z najlepších medových týždňov v Indii v októbri.

7. Alleppey:

Alleppey

Alleppey je často nazývaný „Benátkami východu“. Toto miesto je v októbri jednou z najlepších medových týždňov v Indii, pretože je plné niekoľkých romantických turistických atrakcií a aktivít. Je to lákavé pre milovníkov voľne žijúcich živočíchov kvôli rozmanitosti voľne žijúcich živočíchov, ktoré tu sú. Jedlá, ako napríklad ryžové víno vyrobené tu, sú tiež atraktívne pre turistov.

8. Šrínagar:

Šrínagar

V meste Srinagar sa nachádzajú turistické atrakcie, ako sú Mughalove záhrady, chrám Shankaracharya, Khanqah-e-Moula, Jamia Masjid, mešita Hazratbal a Dastgir Sahib dargah. Medové týždne strávené v Shikare alebo hausbóte, ktoré sú známe vďaka jazeru Dal Lake, prinášajú zážitok na celý život. Je to jedno z najlepších miest na októbrovú svadobnú cestu.

9. Bangalore:

Bangalore

Bangalore, jedno z metropolitných miest Indie, vám poskytne rýchle mestské prostredie. Má vzrušujúci život s niekoľkými turistickými atrakciami roztrúsenými po celom meste, medzi ktoré patria napríklad Letný palác Tipu sultána, Letecké múzeum HAL, chrám Kote Jalakanteshwara, chrám Iskcon, Masjid-e-Khadria a sála Mayo.

Medové týždne v októbri v Indii môžu byť veľmi romantické a zároveň veľmi dobrodružné. Mesiac október môže byť pre páry milujúce dobrodružstvo ako stvorený, pretože v Indii je to najpríjemnejšie obdobie v roku, kedy si môžete dopriať poriadnu turistiku. Páčili sa vám naše návrhy najlepších destinácií na medové týždne v Indii v októbri? Ktorý je váš obľúbený? Podeľte sa s nami v komentároch nižšie.

Často kladené otázky a odpovede:

1. Kde by sme mali v októbri na svadobnej ceste v Indii?

Odpoveď: S ubúdajúcimi dažďami a zimami v októbri je najlepší čas na svadobnú cestu v Indii. Keďže je všade naokolo zeleň a nie je ani chladno, ani veľmi horúco, je to najlepší čas na svadobnú cestu. Nasleduje zoznam najlepších medových týždňov v Indii v októbri:

 • Andaman – úžasný ostrov
 • Munnar – raj na zemi
 • Mussoorie – kráľovná horských staníc
 • Mount-Abu-Jediná horská stanica v Rádžasthánu
 • Jodhpur – modré mesto
 • Udaipur – mesto jazier
 • Ranthambore – Kde ríša tigrov
 • Haflong – pahorok bieleho mravca
 • Ziro – stanica pahorku obložená borovicami

2. Kde je svadobná cesta all inclusive v októbri?

Odpoveď: Na svadobnej ceste je lepšie zvoliť si all-inclusive destináciu, pretože vám to odstráni starosti s cestovaním a poskytne vám kvalitnejší čas so svojim milovaným. Tu sú niektoré z najlepších all inclusive rezortov na svadobnú cestu v októbri:

 • RiKynjai, Shillong
 • Butt’s Clermont Houseboats, Srinagar
 • Machan, Lonavala
 • Rezort a kúpele Windflower, Coorg
 • Suryavilas Luxury Spa and Resort, Solan, Himachal Pradesh
 • Himalájsky rezort a kúpele Khyber, Gulmarg
 • Park Hyatt Resort and Spa, Goa
 • Marari Beach Resort, Alapuzzha
 • Oberoi Udaivilas, Udaipur
 • Oberoi Vanyavilas, Ranthambore

3. Ako dlho by mala trvať tvoja svadobná cesta?

Odpoveď: Medové týždne hrajú zásadnú úlohu pri budovaní puta medzi mladomanželmi a pomáhajú im lepšie sa poznať. Medové týždne by mali zvyčajne trvať 10 až 14 dní, ale môžu byť kratšie aj dlhšie, v závislosti od vášho pohodlia a rozpočtu.