15 najúžasnejších svadobných miest v Kodaikanale

Plánujete dlho očakávanú svadobnú cestu? Prečo kráčať po celom kontinente, keď môžete nájsť očarujúce romantické medové týždne v úniku kodaikanal, práve tu v krajine? Kodaikanal (nachádza sa v kopcoch Palani v západnom Gháte) je prinajmenšom lákavou destináciou na medové týždne. Majestátne štíty, tajomné prírodné jaskyne, trblietavé vodopády, luxusné letoviská a elegantné terasovité záhrady – Kodaikanal je perfektné na to, aby ste sa so svojou osobou stratili na celý život v prírode! Jazero Berijam, park Chattiar, chrám Kurinjiandavar a Coakerova prechádzka a mnoho ďalších pamiatok, ktoré si môžete užiť. Samotné mesto je postavené okolo umelého jazera Kodaikanal v tvare hviezdy v nadmorskej výške 2000 metrov. Predstavte si svieže zelené svahy, na ktoré sa môžete valiť, lesné prieskumy medzi príbytkom vždyzelených stromov, bicyklovanie s partnerom v nádhernom parku Bryant a obdivovanie nádherných výhľadov na hory z prenajatej veslice na pokojných vodách jazera.

Toto úchvatne krásne miesto vám ponúka mierne chladné podnebie po celý rok, ktoré spolu s pokojným prostredím priťahuje ľudí z celého sveta, najmä páry. Najlepšie ročné obdobia na návštevu tejto krásy, známej tiež ako „princezná horských staníc“, sú však apríl až jún (24-36 stupňov Celzia) a september až október (20-30 stupňov Celzia). Na leto noste ľahkú a na zimu teplejšiu vlnu. Viac alebo menej, Kodai je celkom bezpečné miesto, treba sa však vyhýbať tomu, aby ste boli na cestách vo veľmi neskorých hodinách, pretože hmla a hmla môžu spôsobovať problémy s dopravou a cestovaním.

Toto je 15 najlepších svadobných miest v meste Kodaikanal, ktoré vás vytriedia a už začnete plánovať!

Choďte romanticky na týchto 15 svadobných miest v Kodaikanal:

1. Hotel Villa Retreat:

medové týždne v kodaikanale

Hotel Villa Retreat patrí k obľúbeným turistom, najmä párom, a je jedným z najlepších medových týždňov v Kodaikanale. Toto je obľúbený výber návštevníkov medzi hotelmi. Poskytujú svadobné balíčky vo veľmi skromnom množstve, a preto si môžete vychutnať kvalitný čas so svojim partnerom. K dispozícii je krásny relaxačný salónik s Wi-Fi pripojením na internet a krbom, 24-hodinová teplá voda, LCD televízory, 24-hodinové napájanie atď..

2. Jaskyňa Guna:

medové týždne v kodaikanale

Nachádza sa na ceste Pillar Rocks Road v Kodaikanale, ktorá je jedným z prekrásnych miest na svadobnú cestu v meste Kodaikanal. Je to atraktívne a malebné miesto, kde môžete stráviť čas so svojim blízkym a zároveň oceniť krásu tohto miesta. Toto miesto je plné zelene a krásneho výhľadu na kopce a musíte ho navštíviť. Jej miestny názov je Devil’s Kitchen, tieto jaskyne sú tajomné a atraktívne. Verí sa, že je prítomná komora zamorená netopiermi medzi tromi prirodzene usporiadanými impozantnými balvanmi. Toto miesto sa predtým volalo Devil’s Kitchen, ale kvôli tomu, že sa stalo známym vďaka tamilskému filmu, bolo neskôr premenované na Guna Cave..

3. Vodopády Bear Shola:

medové týždne v kodaikanale

Medzi medové týždne v Kodaikanale patrí aj tento nádherný vodopád, ktorý sa nachádza 2 km od jazera Kodaikanal. Verí sa, že v dávnejších dobách sem na jeseň chodili medvede kvôli pitnej vode, a preto tento pád dostal meno Bear Shola Falls. Najlepšie časy na návštevu sú v období dažďov, krása vodopádov je v plnom prúde. Môžete klikať na množstvo krásnych fotografií a vytvoriť si tak spomienky, ktoré si budete neskôr vážiť.

4. Perumálny vrchol:

medové týždne v kodaikanale

Najlepšie miesto na svadobnú cestu v Kodaikanale je Perumal Peak alebo Perumal Malai Peak, čo je vysoký vrchol v Kodaikanale v kopcoch Perumelmalai, ktoré sú tiež súčasťou západného Ghátu. Ak máte vy a váš partner lásku alebo chuť na dobrodružstvo, potom je to ideálne miesto pre tieto aktivity, pretože si tu môžete užiť pešiu turistiku a ďalšie aktivity s malebným výhľadom na scenériu a prírodné krásy..

5. Carlton Kodaikanal:

medové týždne v kodaikanale

Tento krásny 5-hviezdičkový hotel je obľúbenou dovolenkovou destináciou uprostred panenských kopcov Kodaikanalu. Jedno z najhlučnejších medových týždňov v meste Kodaikanal, ktoré ponúka koloniálnu architektúru s drevenými podlahami a vysokými stropmi, luxus a kúzlo. Užite si dobrý pobyt v hoteli a krásny scénický výhľad viditeľný z hotela. Tiež si môžete dopriať širokú škálu indoorových a outdoorových aktivít. K dispozícii sú aj relaxačné, zdravotné a kozmetické služby, ktoré vás budú rozmaznávať.

6. Dolmen Circle:

medové týždne v kodaikanale

Nachádza sa v blízkosti Apple Research Station, v blízkosti Fairy Fall Road a je to krásne miesto, kde si môžete užiť kvalitný čas so svojim partnerom. Čo môže byť viac upokojujúce a očarujúce ako byť so svojim blízkym na takom nádhernom mieste? Užite si romantický čas so svojim blízkym a toto je krásne dedičstvo starodávneho života. Je to jedno z popredných antropologických nálezísk a je dobrým miestom na vychutnanie si pohľadu a starobylého bohatstva tohto miesta. Preto by sa určite mal dostať do vášho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť v kodaikanale na svadobnú cestu, keď ste v meste.

7. Lilly’S Valley Resort:

medové týždne v kodaikanale

Bolo to úplne prvé stredisko, ktoré bolo postavené v Kodaikanale v roku 1982, je nádherným miestom na svadobnú cestu v Kodaikanale a je jedinečne krásnym letoviskom uprostred terasovitých záhrad obklopeným eukalyptovými stromami. Má tradičné kamenné chaty, ktoré boli postavené v britskom štýle s detailnou ručnou prácou. Môžete si vychutnať úplné súkromie romantických apartmánov a nádherný výhľad na prírodné krásy.

8. Bryant Park:

medové týždne v kodaikanale

Je to nádherný park, najmä pre páry. Je to nádherné miesto s obrovskou rozlohou a ponúka nádherné pútavé výhľady na fotografovanie a páry, ktoré môžu spolu stráviť príjemný čas. Je to dobré aj pre milovníkov prírody a fotofanatikov, čo je záhrada, ktorú založili Briti. Táto záhrada má krásny skleník, ktorý ponúka množstvo rastlín vrátane papradí, kvetov a okrasných rastlín. Užite si aspoň raz pôvabné chvíle so svojim partnerom na tomto nádhernom mieste.

9. Vodopády Vattakanal:

medové týždne v kodaikanale

Toto je jedno z najpôvabnejších a najatraktívnejších miest na svadobnú cestu v Kodaikanale. Je to nádherný pád so sviežou zeleňou a chladenou vodou so silným prúdom. Môžete si užívať padajúcu krásnu vodu, chladný vánok a upokojujúce prostredie, ktoré je okolo. Okolo vodopádu sú husté lesy, ktoré návštevníkom poskytujú nádherný výhľad. So svojim partnerom môžete navštíviť toto miesto a užiť si romantické chvíle, ktoré si môžete pridať do zoznamu svojich spomienok.

10. Poombarai Village View:

medové týždne v kodaikanale

Ďalší úžasný na svadobných miestach v Kodaikanale! Táto krásna dedina nachádzajúca sa v srdci pohoria Palani v blízkosti Kodaikanalu je jednou z najlepších destinácií na medové týždne v Kodaikanale. Veľmi krásne a príjemné miesto na návštevu, ktoré ponúka malebný výhľad a sú tu úžasné domy postavené ako po schodoch, ktoré je skvelé sledovať a so svojim partnerom si môžete kliknúť na skvelé a krásne obrázky. Toto je najviac odporúčané miesto pre páry, ktoré chcú navštíviť aspoň raz, aby si užili nejaký spoločný čas.

11. Pilierové skaly:

medové týždne v kodaikanale

Toto atraktívne a krásne miesto je najlepšie navštíviť okolo rána, pretože poskytuje návštevníkom malebný a úchvatný výhľad. Je to súbor troch obrovských skalných pilierov vysokých asi 122 metrov a dodáva miestu úžasný vzhľad. Toto miesto stojí za to ísť aspoň raz, pretože si môžete vychutnať úžasný výhľad na údolie.

12. Surya Holidays Kodaikanal:

medové týždne v kodaikanale

Tento rezort v Kodaikanale je krásnym butikovým letoviskom pre prémiové rodiny a robí z neho krásne a vhodné miesto na strávenie času počas medových týždňov. Jedná sa o krásne chaty s luxusným vybavením. Môžete sa cítiť ako doma a tiež tráviť čas relaxáciou a užívaním si romantických chvíľ so svojim partnerom. Užite si úchvatné výhľady a zapojte sa do rôznych aktivít.

13. Borovicový les:

medové týždne v kodaikanale

Užívajte si zeleň a trávte čas v blízkosti prírody so svojim partnerom. Je to nádherné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť raz. Keď sa prechádzate po ceste obklopenej z oboch strán borovicami, a potom vám z postupného znižovania teploty určite behá mráz po chrbte a môžete si vychutnávať úchvatné a ohromujúce výhľady na les. Krása týchto lesov je rozkošná a mali by ste ju navštíviť aspoň raz.

14. Vodopády Thalaiyar:

medové týždne v kodaikanale

Jedno z najlepších medových týždňov v Kodaikanale! Rat Tail Falls sa tiež nachádza v kopcoch Palani a je to krásne miesto na návštevu so svojim partnerom. Je to 6. najvyšší vodopád v Indii. Cez údolie sa javí ako dlhý tenký biely pás kaskádovej vody na pozadí tváre čierneho skalného útesu, ktorá vyčnieva z podhoria. Môžete si užiť relaxačnú atmosféru so svojim blízkym a vážiť si chvíle. Môžete sa prejsť po vodopáde a je vhodný pre milovníkov prírody, pretože je plný zelene a malebných miest..

15. Coakerova prechádzka:

medové týždne v kodaikanale

Je to krásna úzka chodník pre peších, ktorú postavil poručík Coaker v roku 1872. Je to 1 kilometrová horská cesta, ktorá vedie po okraji strmých svahov na južnej strane cesty Kodai. Krásne miesto, ktoré je známe svojim fascinujúcim fenoménom „Brachem Spectre“. Ak máte šťastie, môžete si tento vzácny úkaz užiť so svojim blízkym a tiež získať veľa fotografií, na ktoré si budete pamätať.

Vyberte sa teda na jeden z najúžasnejších výletov, ktoré vo svojom živote absolvujete. Ideálne na zbavenie sa všetkého svadobného stresu a mánie – omladnite a osviežte sa na tomto absolútnom omráčení miesta. Scénický a inšpiratívny – Kodakikanal vás nenechá sklamaných. Podeľte sa s nami o svoje názory na článok a tiež na miesto vo všeobecnosti. Radi počúvame spätnú väzbu od našich čitateľov. Prajeme vám najšťastnejšie cesty a dúfame, že na tejto novej krásnej ceste, na ktorú sa vydáte vo dvojici, objavíte viac tepla a lásky.