Meditačné techniky koncentrácie

Koncentrácia pri meditácii je definovaná ako schopnosť mysle, ktorá sa sústredene zameriava na jeden predmet bez prekážok. Skutočná koncentrácia je úplná myseľ, ktorá prichádza po veľa oddanej praxe a tvrdej práce. Je to situácia, keď ste oslobodení od hriechov, ako je nenávisť, chamtivosť atď. Je bez kontaminácií a je to stav, v ktorom sa vaša myseľ zhromaždí, aby získala silu a intenzitu. Teraz by sme prešli niekoľkými spôsobmi, ako vedieť, ako si udržať koncentráciu pri meditácii.

Meditačné techniky koncentrácie

Meditácia na koncentráciu:

Pochopenie toho, čo znamená „koncentrácia“:

Meditácia na sústredenie

Pochopenie pojmu koncentrácia je prvá vec, ktorú musíte urobiť. Je to uvedomenie si, že musíte vziať svoju myseľ z mnohých vecí, o ktorých zvyčajne neustále premýšľate a všetko ich zakladáte na jednom konkrétnom objekte, vizuálnom, zvukovom, mantrovom atď..

Na čo by ste sa sústredili?

Musíte sa rozhodnúť, na čo sa chcete sústrediť. Existuje jeden dôležitý fakt, že sa stanete osobou, na ktorú sa zameriate. Možno ste si to neuvedomili, ale sú chvíle, keď sa manželské páry začnú po rokoch manželstva podobať. Ľudia sa často podobajú na svojich domácich miláčikov, autá, koníčky alebo na prácu, ktorú robia obvyklým spôsobom.

Pozrite sa, ako sa iní ľudia sústreďujú:

Kedykoľvek začnete s niečím novým, vždy by ste mali využiť odbornú pomoc alebo sledovať situácie okolo ľudí, ktoré vám pomôžu porozumieť tomu, ako na tom musíte pracovať. Pri sledovaní akčného filmu v divadlách sa snažte pozrieť na niekoho okolo a vidieť mu do očí. Skoro by nežmurkali a pomaly by dýchali. Ich fyzické gestá vám môžu dať nápad lepšie sa sústrediť.

Zachovať pokoj:

Koncentrácia je spôsob, ako zvýšiť svoje vedomie smerom ku kozmickej energii. Čím viac týchto energií získate, tým lepšie by ste sa cítili. Odklonenie môže rozptýliť energiu, ktorá sa nepoužije. Preto musíte byť v pokoji, keď sa koncentrujete. Zhlboka sa nadýchnite, kedykoľvek sa budete cítiť trochu odklonení, pomôže vám to obnoviť koncentráciu.

Robte prestávky:

Niekedy by ste mali medzi meditáciou urobiť prestávky. Ak budete dlho meditovať, bolo by to dôležité, pretože prílišné preháňanie by nebolo prospešné. Medzi tým sa zhlboka nadýchnite alebo sa vyberte na rýchlu prechádzku a potom sa vráťte k svojej úlohe čerstvo nabití. To vám pomôže lepšie sa sústrediť.

Majte kartu o svojom dýchaní:

Počas meditácie neprestávajte dýchať zhlboka ani ho neovládajte. Pomáha vám sústrediť sa jednu vec naraz na svoju myseľ. Keď sa sústredíte na dýchanie, spomalíte a rovnako aj vaša myseľ, to je vedecky dokázané. Prešli by ste do pokojného stavu mysle, ale nebudete ospalí. Na konci sa budete cítiť energicky a sviežo.

Meditujte izolovane:

Pre správnu koncentráciu musíte byť sprostredkovateľom na mieste, kde by ste mali okolo seba veľmi nízky hluk. Vo svojom okolí nemôžete mať hlasný hluk, pretože by to z vás nikdy neurobilo dobrého meditujúceho. Vyberte si vhodné miesto, kde môžete počas meditácie nerušene pôsobiť.

Buďte pohodlní:

Pri meditácii sa musíte cítiť pohodlne. Mohla by to byť veľká prekážka, pretože kým sa nebudete cítiť pohodlne, nemôžete sa nikdy sústrediť. Noste stratené oblečenie a nezabudnite si vyzuť topánky. Skúste mať vhodné miesto, kde by ste mohli meditovať, podložku na jogu alebo asanu alebo meditačné kreslo, ak máte. Chrbát majte vystretý a sadnite si do lotosového postoja, ktorý je na to najvhodnejší. Môžete tiež ísť jednoducho cez nohu a položiť ruky na lono.