Ako správne vykonávať meditáciu – 9 krokov

Čo je meditácia:

Meditácia je jednou z najlepších foriem cvičení, ktoré vám otvoria myseľ a pomôžu vám lepšie sa sústrediť. Nielen to, uvoľní vaše zmysly, zníži úzkosť a krvný tlak. Váš krvný obeh sa zlepší a ak máte srdcové problémy, počítajte s tým, že z toho budete mať nejaký úžitok. Táto prax je súčasťou indickej kultúry už niekoľko desaťročí a dodáva krajine úplne nový imidž a rozmer. Existuje niekoľko druhov postupov, ktoré je možné vykonať na zlepšenie vašich mentálnych schopností. Väčšina ľudí sa rada zapája do tried, ktoré učia meditáciu, zatiaľ čo niektorí by sa chceli učiť doma pomocou DVD. Ale s tým si nemusíte robiť problémy. Postupujte podľa krokov uvedených v tomto článku a čoskoro budete pripravení meditovať.

Ako robiť meditáciu pre začiatočníkov

Mnoho ľudí našlo mnoho aplikácií na každodenné používanie meditácie nielen z medicínskeho hľadiska, ale aj na úľavu od psychického stresu. Existuje mnoho druhov meditácie, z ktorých si môžete vybrať, a hoci to nevie veľa ľudí, existujú dva druhy meditácií, ktoré sa pohybujú predovšetkým od normálnej, nie náročnej meditácie a komplikovanej meditácie pre ľudí, ktorí majú znalosti o tomto procese a vedia, čo robiť s odborníkom. úroveň.

Meditácia a jóga idú ruka v ruke, pretože obe sa v prvom rade zaoberajú upokojením mysle. Vždy je lepšie neustále sa informovať, pretože je veľmi dôležité, aby ste si vopred urobili malý prieskum, aby ste pri meditácii presne vedeli, čo robíte. Ak hľadáte odbornú pomoc, existuje niekoľko ľudí, ktorí sa veľmi dobre vyznajú v meditačnom umení, o ktoré môžete pomerne efektívne požiadať o pomoc bez pridania dodatočného konceptu..

Ako robiť meditáciu pre začiatočníkov:

Tu sú najlepšie spôsoby a tipy na to, ako meditovať, a výhody pre zdravie.

1. Opravte si časový úsek pre seba:

Meditácia je o relaxácii a uvoľnení všetkého stresu a napätia z vášho tela. Táto metóda je príliš jedinečná a riskantná na to, aby ste ju robili uprostred dňa alebo v noci. Meditáciu však musíte praktizovať úplne podľa vlastného uváženia. Preto prvé, čo musíte urobiť, aby ste mohli meditovať, je opraviť si pre seba konkrétny časový úsek. Uistite sa, že to dodržiavate v dennom režime. Pravidelná pravidelná meditácia vám prinesie niekoľko pozitívnych účinkov.

Ako robiť meditáciu pre začiatočníkov

2. Vyberte si tiché miesto:

Na otázku, ako vykonávať meditáciu, musíte nájsť tiché a pokojné miesto. Vzhľadom k tomu, že pri tomto cvičení ide o odpútanie sa a uvoľnenie zmyslov, nemôžete to robiť na mieste plnom hluku a chaosu. Musíte ísť niekam, kde je pokoj, pohoda a vyrovnanosť. Ak náhodou zostanete hore v kopcoch, máte veľké šťastie. Malebné miesta, exotické výhľady a pokojná atmosféra vám pomôžu lepšie meditovať.

Tí z vás, ktorí žijú v meste, skúste praktizovať meditáciu vo svojej vlastnej izbe skoro ráno. Výber správneho miesta na sedenie a odpočinok tela, aby ste mohli začať s meditáciou, je veľmi dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu, pretože čím viac sa v pohode dokážete počas tohto procesu udržať v mysli, tým rýchlejšie budú účinky rýchlo prichádzať a efektívne. Vždy sa musíte vyhýbať preplneným oblastiam s možno príliš veľkým pohybom ľudí alebo ľuďom, pretože to môže narušiť vašu koncentráciu. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, choďte na pokojné miesto, ako je park, kde sa môžete ľahko spojiť s prírodou a užiť si perfektne prepracovanú meditačnú reláciu.

3. Pohodlne sa posaďte:

Pohodlné sedenie je tretím krokom, ktorý musíte urobiť, aby ste mohli meditovať. Nohy majte prekrížené a ruky si dajte do lona. Chrbát majte vystretý a oči zatvorené. Počas celého procesu meditácie by sa vám nemali otvárať oči ani by sa nemali hrbiť. Padmasana, známa aj ako lotosová póza, je prvou a základnou polohou, do ktorej sa musíte dostať. Zostaňte ticho a zhlboka dýchajte.

Toto je druhý krok k dosiahnutiu najlepších možných meditačných účinkov. Ako už viete, existuje niekoľko spôsobov, ktorými sa môžete pripraviť o meditačné obdobie, z ktorých niektoré sú dosť komplikované a niektoré veľmi jednoduché. Je na vás, aby ste si vybrali pózu, ktorá je pre vás najpohodlnejšia, a vopred si v tejto záležitosti urobte malý prieskum, aby ste si pred vlastným rozhodnutím vyskúšali všetky spôsoby sedenia. Je to tiež zábavný spôsob, ako tráviť čas, a umožňuje vám dozvedieť sa viac o meditácii a jej úžasných účinkoch. Na otázku, ako meditujem, budete vedieť, čo máte povedať..

4. Udržujte svoj žalúdok prázdny:

Nemôžete meditovať s plným žalúdkom, inak zaspíte. Je však veľmi dôležité, aby ste si pamätali, že by ste nemali meditovať, keď ste veľmi hladní. Bude pre vás veľmi ťažké meditovať a celý proces bude zbytočný. To je jeden z dôvodov, prečo nám mnoho učiteľov a inštruktorov jogy hovorí, aby sme si dve hodiny pred cvičením alebo meditáciou nechali žalúdok prázdny. Meditácia sa bežne robí ráno pri východe slnka, pretože v tomto čase je vaše telo najaktívnejšie.

Meditácia zahŕňa množstvo dychových cvičení, pre dosiahnutie najlepších výsledkov musíte mať prázdny žalúdok. pretože dýchanie môže byť niekedy rýchle a rýchle, zvyčajne prináša skľučujúci pocit, ak ste jedli, čo znižuje účinky meditácie, takže nechajte žalúdok prázdny a po skončení meditácie si dajte výdatné jedlo. Občerstvenie pred zasadnutím je povolené, pretože by ste sa nechceli cítiť hladní počas celej svojej meditácie, čo robí meditáciu veľmi dôležitými krokmi..

5. Zahrejte sa:

Akýkoľvek druh fyzického cvičenia vyžaduje, aby ste sa trochu zahriali. A zahrievaním máme na mysli urobiť si niekoľko strečingov. Skúste na pár minút urobiť pózu Namaste, pózu z lode a pózu dieťaťa, než sa budete môcť skutočne pustiť do práce. Vaše telo sa tak bude cítiť ľahké a uvoľnené. Tiež si všimnete, že dlhšia meditácia už nebude problémom.

6. Zhlboka sa nadýchnite:

Pri pokuse o meditáciu je dôležité, aby ste správne dýchali. Toto je jedna z hlavných techník dobrej meditácie. Hlboké vdýchnutie a vydychovanie vám pomôže zostať dlhší čas v pokojnom a meditatívnom stave. Zlepšíte si aj stav pľúc, keď sa naučíte lepšie dýchať. Vždy sa zamerajte na svoje dýchanie. Mali by ste mať základnú predstavu o svojom výkone.

7. Nezabudnite sa usmievať:

Celý váš postup meditácie bude zbytočný, ak zabudnete, ako sa usmievať. Jemný úsmev zlepší pokojnú situáciu a skvele zlepší vašu meditáciu. Budete sa tiež cítiť lepšie, keď budete meditovať. Úsmev mal vždy pozitívny vplyv na tých, ktorí denne meditujú.

8. Koncentrát:

Pri meditácii musíte pamätať na koncentráciu. Počas relácie sa zamerajte na jeden bod. Vyhnite sa rušeniu alebo prekážkam. Aby bola meditácia stabilná a účinná, môžete spievať jedno slovo alebo možno mantru. Môžete tiež držať ruženec, počítať korálky a modliť sa. Keďže zameranie na myseľ môže byť veľmi náročnou úlohou, začiatočník môže meditovať iba niekoľko minút. Meditácia dlhšieho obdobia príde len s praxou. Ak si chcete dávať pozor, všímajte si to vždy, keď sa vaša myseľ čuduje. Okamžite sa zamerajte a znova sa zamerajte. Počas tohto procesu sa vaša úroveň koncentrácie určite zlepší.

Sila pozorovania:

Na to, aby ste mohli meditovať ako profesionál, musíte byť vášnivým pozorovateľom. Zakaždým, keď máte pocit, že sa vaša myseľ vzďaľuje niekde inde, buďte opatrní a pozorne sledujte túto situáciu. Vďaka všímavosti a pozorovaniu budete schopní posúdiť skúsenosti a porozumieť svojmu výkonu. S touto praxou sa rozvinie vaša vnútorná rovnováha a budete schopní meditovať skutočným spôsobom. Tiež by ste sa mali naučiť byť počas celej procedúry veľmi tichý.

9. Otvor oči:

Keď skončíte s meditáciou, nevstaňte len tak. Jemne a postupne otvárajte oči a snažte sa vnímať krásu sveta okolo seba. Buďte pozorovateľom a budete si uvedomovať svoje okolie. Sadnite si na niekoľko minút a premýšľajte, potom sa môžete pomaly postaviť, a tým ukončíte toto sedenie. Je to skvelý spôsob, ako začať svoj deň a dodať svojej mysli a telu potrebnú relaxáciu, aby bolo schopné zvládnuť akýkoľvek problém, ktorý môže počas dňa nastať. Jedna z najlepších vecí na meditácii je, že vám dáva jasný aspekt života, ktorý vám umožňuje lepšie si uvedomovať svoje okolie, a umožňuje vám oveľa jednoduchšie každodenne sa vysporiadať s akýmkoľvek problémom bez toho, aby vás zaplavilo nákladné auto. stres, ako predtým, ako sa z neho stane najlepší spôsob meditácie.

Tento článok hovorí o výhodách každodennej meditácie spolu so všetkými krokmi, ktoré musíte urobiť, aby ste si užili úspešnú meditáciu.