15 najefektívnejších domácich prostriedkov pre mastné vlasy

Sú vaše vlasy napriek pravidelnému umývaniu stále mastné a lepkavé? Ak áno, s najväčšou pravdepodobnosťou vás môžu trápiť mastné vlasy. Mastné vlasy sa v dnešnej dobe stali veľmi bežnými, väčšinou kvôli environmentálnym a iným faktorom životného štýlu. Ako sa rýchlo zbaviť mastných vlasov? Existujú rôzne domáce prostriedky na mastné vlasy, ktoré sú veľmi účinné pri liečbe mastných vlasov. Mastné vlasy nielenže kazia váš vzhľad, ale tiež vytvárajú ideálne prostredie pre chov rôznych baktérií a húb. Mastná pokožka hlavy je tiež hlavnou príčinou vypadávania vlasov, lupín a rôznych ďalších problémov s vlasmi. S náležitou starostlivosťou a správnou terapiou sa môžete mastných vlasov zbaviť navždy!

Domáce prostriedky na mastné vlasy

Čo spôsobuje mastné vlasy?

Naše telo má pod kožou a pokožkou hlavy mazové žľazy, ktoré vylučujú esenciálne prírodné oleje, ktoré chránia našu pokožku a vlasy pred rôznymi environmentálnymi prvkami. Tieto oleje poskytujú potrebné mazanie a chránia pred rôznymi infekciami. Keď mazové žľazy pod pokožkou hlavy produkujú prebytočný olej, výsledkom je mastná pokožka hlavy a vlasy. Mastných vlasov sa môžeme zbaviť prírodne alebo pomocou rôznych prípravkov na ošetrenie mastných vlasov dostupných na trhu. Mastná pokožka hlavy nielenže dráždi pokožku hlavy, spôsobuje svrbenie, ale tiež poškodzuje vlasy. Je preto veľmi dôležité rýchlo sa zbaviť mastných vlasov pomocou najlepších vhodných prostriedkov.

Ako sa zbaviť mastných vlasov doma?

Napriek tomu, že na trhu sú k dispozícii rôzne výrobky na liečbu mastných vlasov, najefektívnejšími prostriedkami sú domáce prostriedky s jednoduchými bylinkami a prísadami. Domáce prostriedky sú bezpečné, na rozdiel od chemických prípravkov, ktoré môžu z dlhodobého hľadiska poškodiť vaše vlasy. Prírodných prostriedkov na mastné vlasy je veľa-Aloe Vera, citrón, indický egreš, olej z čajovníka sú odvekými prostriedkami na všetky problémy s vlasmi. Prírodné vitamíny a minerály vyživujú vlasy a ich liečivé vlastnosti liečia rôzne stavy. Najlepšie ošetrenie vlasov pre mastné vlasy sa teda nachádza v prírodných zložkách. Pozrime sa na niektoré účinné domáce prostriedky na odstránenie mastných vlasov:

1. Aloe Vera:

Aloe Vera má sťahujúce vlastnosti, vďaka ktorým je jedným z najlepších domácich liekov na mastné vlasy. Aloe Vera kontroluje nadbytočnú produkciu oleja v pokožke hlavy a absorbuje mastnotu a nečistoty z pokožky hlavy. Jeho antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti pomáhajú udržiavať pokožku hlavy bez infekcií. Aloe Vera upokojuje pokožku hlavy a tiež dodáva potrebnú hydratáciu. Toto je najvyhľadávanejšia domáca maska ​​na vlasy pre mastné vlasy.

Zloženie: Dve polievkové lyžice gélu Aloe Vera s jednou lyžicou citrónovej šťavy a vodou.

Čas prípravy: 20 minút.

Postup aplikácie:

 • Zmiešajte gél z aloe vera a citrónovú šťavu. Pridajte vodu, kým zmes nezačne prúdiť.
 • Vyššie uvedenú zmes naneste na vlasy a pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť aspoň 20-30 minút.
 • Umyte čistou vodou.

Frekvencia aplikácie: Trikrát do týždňa.

Opatrenia: Ak používate čerstvý gél z aloe vera, dôkladne odstráňte vonkajšiu zelenú vrstvu listu, pretože je toxický.

2. Jablčný ocot:

Jablčný ocot sa široko používa na vlasy a krásu. Ak čakáte na okamžité odstránenie mastných vlasov, potom je odpoveďou jablčný ocot. Jablčný ocot má vysoký obsah kyseliny octovej, čo je veľmi užitočné pri vyrovnávaní hladín pH na pokožke hlavy a kontrole nadbytočnej produkcie oleja. Pomáha tiež pri hydratácii pokožky hlavy a zabraňuje vysušovaniu. Jablčný ocot má vysoké antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hlavy čistú a zdravú. Patrí medzi prírodné prostriedky pre mastnú pokožku hlavy.

Zloženie: Tri polievkové lyžice jablčného octu a jeden pohár vody.

Čas prípravy: 10 minút.

Postup aplikácie:

 • Zmiešajte jablčný ocot a vodu.
 • Vyššie uvedenú zmes dôkladne naneste na vlasy a pokožku hlavy. Nechajte na vlasoch pôsobiť aspoň 20-30 minút.
 • Umyte si vlasy jemným čistiacim prostriedkom.

Frekvencia aplikácie: Trikrát do týždňa.

Opatrenia: Žiadny.

3. Citrónová šťava:

Citrónová šťava sa široko používa pri problémoch s vlasmi. Je to jeden z najlepších prírodných spôsobov odstraňovania oleja z vlasov. Citróny majú vysoký obsah kyseliny citrónovej, čo z neho robí vynikajúci prírodný čistiaci prostriedok. Je veľmi účinný pri odstraňovaní mastnoty a nečistôt z pokožky hlavy. Je tiež veľmi účinný pri liečbe lupín a iného rastu baktérií na pokožke hlavy. Je to prírodný adstringent a pomáha kontrolovať prebytočnú produkciu mazu v mazových žľazách. Ak vás teda zaujíma, ako sa ľahko a bezpečne zbaviť mastnej pokožky hlavy? Citrón je odpoveď.

Zloženie: Tri čerstvé citróny a dve šálky vody.

Čas prípravy: 15 minút.

Postup aplikácie:

 • Extrahujte šťavu z čerstvých citrónov a pridajte k nej dve šálky vody.
 • Umyte si vlasy a dôkladne opláchnite.
 • Citrónovú šťavu dôkladne naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 • Nechajte pôsobiť 5 minút a opláchnite teplou vodou.

Frekvencia aplikácie: Trikrát do týždňa.

Opatrenia: Žiadny.

4. Olej z čajovníka:

Ak sa chcete rýchlo zbaviť mastných vlasov, potom je olej z čajovníka tou najlepšou odpoveďou. Olej z čajovníka je odvekým liekom na mnohé problémy s vlasmi. Jeho antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti udržujú pokožku hlavy zdravú. Olej z čajovníka má vlastnosti, ktoré pomáhajú kontrolovať nadmernú produkciu kožného tuku na pokožke hlavy, a preto je jedným z vynikajúcich prírodných liekov na mastné vlasy. Olej z čajovníka tiež poskytuje potrebnú výživu pre zdravý rast vlasov.

Zloženie: 15 kvapiek oleja z čajovníka a 30 ml kokosového oleja.

Čas prípravy: 10 minút.

Postup aplikácie:

 • Olej z čajovníka a kokosový olej dôkladne premiešajte, kým sa oba navzájom dobre nerozpustia.
 • Dôkladne naneste na vlasy a pokožku hlavy.
 • Nechajte to tak aspoň 2 hodiny.
 • Umyte si vlasy jemným šampónom.

Frekvencia aplikácie: Trikrát do týždňa.

Opatrenia: Pred použitím tohto prostriedku skontrolujte svoju citlivosť na olej z čajovníka.

5. Henna a maska ​​z čierneho čaju:

Ak sa chcete cez noc zbaviť mastných vlasov a mastných vlasov, potom je odpoveďou maska ​​na vlasy s hennou a čiernym čajom. Henna je v starovekej indickej medicíne veľmi obľúbeným liekom na problémy s vlasmi. Henna je najlepšia domáca maska ​​na vlasy pre mastné a mastné vlasy. Henna pomáha kontrolovať prebytočnú sekréciu oleja a čistí pokožku hlavy od mastnoty a nečistôt. Vyživuje vlasy a robí ich hebkými a hodvábnymi.

Zloženie: Štyri polievkové lyžice prášku henny, pol šálky čierneho čaju a jedna šálka vody.

Čas prípravy: 30 minút.

Postup aplikácie:

 • Namočte prášok henny do šálky vody na noc.
 • Pripravte si čierny čaj a ochlaďte ho.
 • Namočenú hennu a čierny čaj poriadne premiešajte.
 • Tento balíček henny dôkladne naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 • Nechajte pôsobiť aspoň 3 hodiny.
 • Vlasy umyte jemným šampónom.

Frekvencia aplikácie: Raz za týždeň.

Opatrenia: Žiadny

6. Sóda bikarbóna:

Zaujíma vás, ako sa zbaviť mastných vlasov za 5 minút? Je to možné s touto najjednoduchšou a ľahko dostupnou prísadou – sódou bikarbónou. Sóda bikarbóna je známa svojimi alkalizačnými vlastnosťami, ktoré pomáhajú vyrovnávať hladiny pH na pokožke hlavy a regulujú prebytočný olej. Je to veľmi účinný čistiaci prostriedok, pretože ľahko odstráni všetky nečistoty a mastnotu. Všetky tieto vlastnosti robia zo sódy bikarbóny najľahší a najlepší domáci liek na mastné vlasy. Ak sa teda zobudíte a premýšľate, ako sa ráno zbaviť mastných vlasov, odpoveď je priamo vo vašej kuchyni.

Zloženie: Pol šálky sódy bikarbóny a jeden a pol šálky vody.

Čas prípravy: 10 minút.

Postup aplikácie:

 • Zmiešajte sódu bikarbónu vo vode.
 • Túto zmes dôkladne naneste na pokožku hlavy.
 • Nechajte pôsobiť asi 5 až 10 minút a umyte si vlasy teplou vodou.

Frekvencia aplikácie: Trikrát do týždňa.

Opatrenia: Žiadny.

7. Jogurtová maska:

Ak sa chcete okamžite zbaviť mastných vlasov, musíte vyskúšať túto jogurtovú masku. Jogurt obsahuje probiotické baktérie, ktoré sú veľmi prospešné pre zdravie pokožky hlavy a výživu. Jogurt má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, ktoré pomáhajú predchádzať infekčným chorobám na pokožke hlavy. Táto maska ​​na vlasy pre mastné vlasy je veľmi prospešná pri udržiavaní rovnováhy pH na pokožke hlavy a kontrole prebytočného tuku. Jogurtová maska ​​je považovaná za jednu z najlepších kúr na mastné vlasy.

Zloženie: Pol šálky jogurtu a dve polievkové lyžice citrónovej šťavy.

Čas prípravy: 10 minút

Postup aplikácie:

 • Zmiešajte jogurt a citrónovú šťavu tak, aby vznikla hladká pasta.
 • Túto zmes dôkladne naneste na vlasy a pokožku hlavy.
 • Touto zmesou môžete pokožku hlavy jemne masírovať, aby ste sa presvedčili, že sa dobre vstrebáva.
 • Vlasy prikryte mäkkou handričkou a nechajte pôsobiť aspoň hodinu.
 • Umyte si vlasy teplou vodou, a to môže znamenať dobrú starostlivosť o mastné vlasy.

Frekvencia aplikácie: Raz za týždeň.

8. Indický egreš alebo Amla:

Amla sa v starovekej indickej medicíne široko používa na rôzne vlasové ochorenia. Je to Amla alebo indický egreš je považovaný za jeden z najlepších liekov na mastnú pokožku hlavy a ošetrenie mastnej pokožky hlavy. Amla má kyslú povahu a vysoký obsah vitamínu C, ktorý pomáha odstraňovať mastnotu a iné nečistoty z pokožky hlavy. Amla je tiež veľmi nápomocná pri udržiavaní rovnováhy pH na pokožke hlavy a kontrole nadbytočnej sekrécie oleja. Ak sa chcete zbaviť mastnej pokožky hlavy prirodzene, Amla je jednou z najlepších metód.

Zloženie: Jedna polievková lyžica prášku amla a dve šálky vody.

Čas prípravy: 30 minút.

Postup aplikácie:

 • Zmiešajte amlu vo vode a varte vodu, kým sa množstvo nestane polovičným.
 • Tekutinu nechajte vychladnúť a sceďte, aby sa zlikvidovali zvyšky.
 • Očistite vlasy šampónom a dôkladne ich opláchnite.
 • Čaj amla dôkladne naneste na vlhkú pokožku hlavy a vlasy.
 • Nechajte pôsobiť desať minút a opláchnite vlasy čistou vodou.

Frekvencia aplikácie: Raz za týždeň.

9. Kokosový olej:

Kokosový olej je v každom prípade jedným z najlepších spôsobov liečby mastnej pokožky hlavy. Kokosový olej veľmi chladí pokožku hlavy a pomáha účinne hydratovať pokožku hlavy. Kokosový olej má vlastnosti, ktoré kontrolujú nadbytočnú produkciu kožného tuku a udržiavajú olejovú rovnováhu. Tento kokosový olej má protiplesňové a antibakteriálne účinky, takže je veľmi dobrý na to, aby pokožka hlavy bola čistá a zdravá. Maska na vlasy s kokosovým olejom pre mastnú pokožku hlavy robí vlasy bez tuku, jemné, lesklé a zdravé.

Zloženie: Čistý kokosový olej podľa požiadavky.

Čas prípravy: 5 minút.

Postup aplikácie:

 • Zahrievajte čistý kokosový olej, kým sa nezohreje.
 • Tento teplý olej dôkladne naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 • Masírujte pokožku hlavy, kým sa olej dobre nevstrebe.
 • Nechajte pôsobiť jednu hodinu.
 • Umyte si vlasy jemným šampónom.

Frekvencia aplikácie: Raz za týždeň.

10. Zelený čaj:

Zelený čaj je vysoko účinná najlepšia liečba mastnej pokožky hlavy. Zelený čaj má vlastnosti, ktoré pomáhajú kontrolovať nadbytočnú produkciu kožného tuku a udržiavať rovnováhu oleja v pokožke hlavy. Zelený čaj je tiež bohatý na polyfenoly alebo mikroživiny, ktoré vyživujú pokožku hlavy a vlasy a robia ich zdravými. Je to prirodzený spôsob, ako odstrániť olej z vlasov.

Zloženie: Pol šálky listov zeleného čaju a jedna šálka vody.

Čas prípravy: 20 minút.

Postup aplikácie:

 • Listy zeleného čaju zmiešajte s šálkou vody a varte 5 minút.
 • Čaj ochladzujte, kým sa neohreje.
 • Tento teplý čaj dôkladne naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 • Nechajte pôsobiť jednu hodinu.
 • Umyte si vlasy teplou vodou.

Frekvencia aplikácie: Raz za týždeň.

Ďalšie tipy:

Tu je niekoľko ďalších návrhov na dosiahnutie najlepších výsledkov na mastných vlasoch.

 1.  Vlasy si umývajte dôkladne a často.
 2.  Konzumujte zdravé jedlo. Jedlo, ktoré jete, má zásadný význam pre udržanie vášho zdravia. Jesť príliš veľa nasýtených tukov a rafinovaných cukrov môže mať vplyv na zdravie pokožky a pokožky hlavy.
 3.  Vyhnite sa používaniu príliš veľkého množstva prípravkov naložených chemikáliami na vlasy, pretože môžu spôsobiť, že mazové žľazy začnú produkovať prebytočný olej.
 4.  Uprednostňujte prostriedky na úpravu vlasov bez zahrievania. Elektrické žehličky na vlasy alebo natáčky majú tendenciu mastiť vašu pokožku hlavy a taktiež poškodzovať vlasy.
 5.  Nečistite si vlasy ani sa ich často nedotýkajte, pretože to spôsobuje, že mazové žľazy produkujú prebytočný olej
 6.  Stres a nedostatočný spánok sú jednou z hlavných príčin mastných vlasov. Uistite sa, že dostatočne spíte a cvičíte meditáciu na upokojenie nervov.
 7.  Vyhnite sa vlasovým kondicionérom alebo používajte prírodné vlasové kondicionéry, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu oleja na pokožke hlavy.
 8. Pri umývaní vlasov šampónom sa vždy uistite, že je voda studená alebo vlažná. Pranie horúcou vodou poškodzuje olejovú rovnováhu v pokožke hlavy.
 9.  Používajte správny šampón. Uprednostnite suché šampóny pred šampónmi, ktoré majú v sebe oleje a tuky.
 10. Kefku na vlasy často čistite. Kefy na vlasy zbierajú nečistoty a olej z vlasov a pokožky hlavy, preto je potrebné ich pravidelne čistiť.

Mastné vlasy nie sú nikdy príjemnou správou, špina a mastnota, ktoré na vašej pokožke hlavy neustále zostávajú, dráždia nielen vašu pokožku hlavy, ale aj pokoj v duši, ale správnou terapiou dokážete mastné vlasy poraziť veľmi úspešne. Ak sa chcete zbaviť mastných vlasov efektívne a bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, prírodná domáca liečba mastných vlasov a mastnej pokožky hlavy by mala byť tou najlepšou voľbou. Už nikdy sa nebudete musieť starať o mastné vlasy.