Ako vyliečiť silné lupiny!

Ako môžete vyliečiť silné lupiny? Lupiny sú extrémne bežný proces alebo stav pokožky, ktorým takmer všetci ľudia jedenkrát v živote trpia napriek veku, inak etnickému pôvodu. Je to bolestivý a nepríjemný problém, charakterizovaný suchou, pichľavou pokožkou hlavy odlupovaním vločiek, ktoré sa inak zhlukujú. Nebolestí bezprostredne pokožku hlavy, ale aj uši, obočie, boky nosa, fúzy a menej často centrálnu časť hrudníka..

Ako vyliečiť silné lupiny

Silné lupiny sú zvyčajne spôsobené prebytkom prirodzene sa vyskytujúcej huby na ľudskej pokožke hlavy. Na liečbu tohto problému sú k dispozícii liečivé šampóny proti lupinám. U detí je známy ako „kolísková čiapka“, zatiaľ čo v tínedžerskom veku je skrátene označovaný ako „druff“. Vyššie prípady môžu spôsobiť silné svrbenie, nezastaviteľné poškriabanie a pálenie.

Domáca liečba ťažkých lupín:-

Tu je zoznam 9 účinných liekov na závažné problémy s lupinami.

1. Šampón proti lupinám:

Je veľmi dôležité, aby ste si pomocou týchto produktov umyli vlasy šampónom raz denne, pretože príznaky sú pod kontrolou a potom dvakrát, inak trikrát týždenne. Tento šampón by preto mal obsahovať uhoľný decht, sulfid seleničitý, kyselinu salicylovú, ketokonazol, pyritión zinku atď..

2. Vyhnite sa stresu:

Na to, aby sa vám lupiny na vlasoch vyliečili, je nevyhnutné, aby ste sa vyhýbali stresu, ako aj znepokojujúcim situáciám. Musíte vedieť, že za výskyt lupín je zodpovedný stres. Pokúste sa zbaviť stresu, inak sa stresom stresujte extra zdravými a efektívnymi spôsobmi.

3. Zdravá strava:

Konzumujte zdravú výživu. Čokoľvek umiestnite do svojho tela, dôjde k nárazu na to, s čím vaše telo reaguje. Nadbytok škodlivých potravín, ako sú rýchle občerstvenie, sladké jedlá atď., Často postihne problémy s pokožkou hlavy, pokožkou alebo vlasmi..

4. Soľ:

Soľ zohráva účinnú úlohu proti lupinám, je to prírodný peeling, pretože odstraňuje ďalšie oleje a odumreté kožné vločky. Vezmite 3 polievkové lyžice soli a jemne votrite soľ do pokožky hlavy, zatiaľ čo je suchá, inak mierne vlhká, 2-3 minúty. Ďalej ihneď šampónujte a tento postup opakujte raz týždenne.

Čítaj viac: Soľ na lupiny

5. Semená senovky gréckej:

Nasledujúce ráno namočte semená senovky gréckej na celú noc, potom ich rozomelte na jemnú pastu. Túto pastu namažte na celú hlavu a nechajte ju asi pol hodiny. Potom umyte šampónom. Tento postup opakujte dvakrát týždenne.

6. Vypláchnite pot:

Musíte vedieť, že pot môže dráždiť pokožku hlavy. Keď sa potíte, dajte si sprchu a šampón čo najskôr. Pot urýchľuje odlupovanie kožných buniek a dráždi pokožku hlavy.

7. Jablčný ocot:

Ocot prichádza v mnohých druhoch, napríklad jemne kyslých, zatiaľ čo šampóny majú silne zásadité pH. Jemná kyslosť v octe môže pomôcť zabíjať baktérie, ako aj rast plesní na vašej pokožke hlavy, a okrem toho odstrániť akékoľvek nahromadenie z prípravkov na ochranu vlasov. Rozmixujte jablčný ocot v pomere 1: 3 vo vode; pretože je to väčšia časť zmesi. Na začiatku sprchy naviažte ocot do pokožky hlavy plus na konci výplachu. Opakujte túto liečbu a čakajte na požadované výsledky.

8. Had tekvica:

Šťava z hadej tekvice hrá dôležitú úlohu pri predchádzaní lupinám a pri ich liečbe. Preto musíte šťavu na pokožku hlavy a vlasy vydrhnúť. Túto obvyklú kúru proti lupinám je možné kombinovať s čerstvou repnou šťavou, aby sa zvýšila jej hodnota.

9. Olej z čajovníka:

Lekársky je dokázané, že olej z čajovníka je prírodným antimykotikom a dobrým antiseptikom. Skombinujte 5-10 kvapiek oleja z čajovníka v šampóne a opláchnite vlasy ako obvykle. Umyte si vlasy šampónom, zmiešajte 1 polievkovú lyžicu oleja z čajovníka z 1 hrnčeka teplej vody, inak šťavu z aloe vera, rozotrite do pokožky hlavy a nechajte chvíľu pôsobiť. Vyhoďte dodatočnú vlhkosť, ale vyhnite sa praniu.

silné lupiny