10 rôznych typov rúr, ktoré musíte vedieť pred kúpou

Rúry sú skvelou kuchyňou, ktorá nám pomáha a pomáha nám pri praktických úlohách každodenného života. Uľahčujú nám život, a to od pomoci pri predhrievaní až po jednoduché grilovanie, pečenie chutných jedál alebo rýchlu prípravu rôznych receptov. Ak však uvažujete o kúpe rúry, môžete byť zmätení z rôznych typov rúr! Trh je v spotrebičoch na rúry nabitý druhmi a variantmi a môže byť náročné zúžiť výber. Práve tu vám prichádzame na pomoc!

Dnes vám dáme prehľad o rôznych druhoch rúry, a podľa toho si môžete vybrať ten najlepší typ podľa svojich úžitkových vlastností a požiadaviek. Poďme sa na ne teda pozrieť.

Rôzne typy názvov rúr a ich použitie v roku 2021:

Pokračujme v skúmaní a skúmaní odrôd pecí prítomných okolo nás. Podľa vášho použitia máme niekoľko typov a vy si môžete vybrať ten pravý a dokonalý podľa seba!

1. Konvenčné rúry:

Konvenčné rúry

Konvenčné rúry majú stacionárne teplo, ktoré stúpa zdola. Preto to môže byť spotreba energie z plynu alebo z elektriny. Toto je však prevládajúci kus pece, ktorý uprednostňujú jednotlivci, ktorí si budujú svoje sídlo. Obvykle je to rúra, ktorá je vstavaná v kuchyniach, alebo sa môže stať súčasťou kuchynskej linky. Je nepohyblivý a na mieste a je ideálny, ak chcete ušetriť miesto a usadiť sa v kuchynskej linke.

2. Konvekčné pece:

Konvekčné pece

Jedná sa o najbežnejší typ pecí, s ktorými sa v dnešnej dobe často stretávame. Konvekčné rúry používajú ventilátor, ktorý pomáha a napomáha cirkulácii vzduchu v rúre a okolo nej, a naopak pomáha pri varení a rovnomernom ohreve jedla. Konvencie spotrebúvajú menej energie a trvajú kratšie ako ostatné rúry. Vďaka tomu sú konzistentnejšie a sú perfektnou voľbou na pečenie. Či už ide o koláče a chlieb alebo pečivo a pizzu, konvekcia je skutočne ideálnou voľbou. Toto je ideálny typ rúry na pečenie.

3. Mikrovlnná rúra:

Mikrovlnka

Mikrovlnné rúry sa ideálne používajú a slúžia na ohrev. Či už ide o ohrievanie alebo rozmrazovanie a podobné účely, mikrovlnné rúry fungujú pomocou rádiových vĺn. Sú veľmi rýchle na ohrev jedla. Pokiaľ ide o pomoc pri varení, sú však podpriemerné. Pokiaľ ide o varenie, nemusia vám dať chrumkavé recepty úhľadne. Pomáhajú však aj pri príprave receptov, ktoré vyžadujú ľahké varenie a jednoduché techniky ohrevu.

4. Mikrovlnná a konvekčná rúra:

Mikrovlnná a konvekčná rúra

Viete, niektoré rúry majú aj mikrovlnné a konvekčné vlastnosti? Toto sú momentálne najtrendovejšie veci a každý preferuje väčšinou tento druh rúry. Ako chápete, automaticky to znamená pomoc pri ohrievaní a rozmrazovaní potravín a pri práci na pečení a podobných receptoch. Máte na výber rôzne možnosti a môžete si vybrať, ktorý formát by ste v konkrétnom čase varenia požadovali.

5. OTG:

Rúra Otg

OTG, tiež nazývané grily na rúry, sú tiež najobľúbenejšou voľbou vo viacerých domácnostiach. Prichádzajú oveľa lacnejšie a v rozpočte dostupné možnosti a sú tiež nápomocné. OTG používajú na varenie starodávnu techniku ​​pomocou cievky z vlákna, ktorá pomáha pri varení a zahrievaní. Ako naznačuje názov, tieto rúry umožňujú grilovanie, opekanie a dokonca aj jednoduché techniky pečenia. V OTG môžete tiež piecť koláče a pečivo. Stavíme sa však, že konvekcie sú oveľa ideálnejšou a lepšou voľbou, ako je dokonca varenie a chuť.

6. Parné rúry:

Parné rúry

Väčšina z vás by na parné pece nenarazila. Ako naznačuje názov a naznačuje to, parné rúry sú špeciálne a konkrétne druhy, ktoré pomáhajú naparovať iba jedlo. Parné rúry je možné inštalovať s kuchynským sporákom a vybavením alebo ich dokonca umiestniť na dosku. Tieto spotrebiče sú veľmi nápomocné pri varení zeleniny a iného mäsa v pare, ktoré sú rýchle a jednoduché a zachovávajú si všetky živiny a vitamíny, ktoré sa môžu počas varenia stratiť. Ale bohužiaľ, tieto na trhu nie sú k dispozícii, a sú k dispozícii iba pre niekoľko značiek v niekoľkých vybraných krajinách.

7. Rúra na varenie a držanie:

Varte a držte rúru

Väčšina z nás už tento druh rúry nenachádza. Na niektorých trhoch však stále existujú. Ako nazývali, rúra na varenie a držanie je ideálna na pomalé varenie receptov a jedla. Uchovávajú jedlo v bezpečí a pomáhajú pracovať pri ideálnych teplotách pre pomalé varenie. Celkovo dokonca získate držiak na recept na hotové jedlo. V ideálnom prípade sú rúry na pečenie a držanie perfektné na pečenie mäsa, kysnutie cesta a zeleninu.

8. Rotisserie Rúra:

Rotisserie Rúra

Ak milujete pečenie mäsa a máte radi dobrodružné recepty na jedlá pripravené z inšpirácie z voľnej prírody, rúra na pečenie pečiva je najlepšia. Patria do kategórie špecializovaných pecí na pečenie podstatných a veľkých porcií mäsa naraz. Okrem toho je vo vnútri rúry rúra, ktorá pri varení rovnomerne pomáha ako vykurovací prvok.

9. Palubné pece:

Palubné pece

Drevené pece pravdepodobne nájdete v obchodoch, reštauráciách a malých kaviarňach. Palubné rúry sú vybavené veľkými kamennými policami, ktoré sa počas varenia ohrievajú. Toto vykurovacie teleso sa používa na pečenie a varenie a je nápomocné predovšetkým v pizzeriách a iných receptoch na pečenie.

10. Dopravná rúra:

Dopravná rúra

Ako naznačuje názov, dopravná pec pracuje vo forme dopravného pásu, ktorý prechádza naprieč spotrebičom. Tieto typy rúr sú ideálne pre neformálne reštaurácie a kaviarne na rýchle varenie a veľké množstvo mäsa a zeleniny. Ako mnohí hovoria, dopravné pece technicky skracujú dobu varenia najmenej o 25 percent. Pomáhajú tiež udržať vlhkosť na povrchu jedla a pôsobia chrumkavo a nadýchane. Výsledkom je, že rúra je ideálna na sendviče, pizzu, toasty, panini a párky v rožku.

Dúfame, že ste si užili skúmanie týchto niekoľkých rôznych typov a typov rúr, ktoré sú na trhu. Podľa vašich potrieb a požiadaviek je to vždy ideálna voľba na prieskum a výber toho správneho a preferovaného. Rúry sú špeciálne kuchynské vybavenie, ktoré nám môže uľahčiť život tým, že sa k najľahším pochúťkam dostanete úplne najradšej. Čo si o nich teda myslíte? Dajte nám vedieť aj vaše myšlienky!