Uthihita Parsvakonasana – ako postupovať a aké sú jej výhody?

Život je príliš krátky na to, aby ste mohli sedieť a smútiť nad smutnými dňami ochabovania a tráviacich ťažkostí, o zakrpatených výrastkoch a depresiách vlasov a väčšinou o nekontrolovaných pocitoch. Verte či neverte, s jogou je na všetko riešenie. Depresia a emócie sú často spojené s nezdravým telom.

Nezdravé telo plodí smutného človeka a na doplnenie, ochabnutie, ktoré ste tak opatrne mali pod kontrolou počas svojich 20 -tich rokov, sa vás teraz vzdalo. Preto sa v dnešnej téme budeme baviť o rozmanitosti a výhodách jednej takejto jogy medzi mnohými v šarži. Napriek tomu, že vás katalóg bude rozmaznávať výberom, urobme malé kroky k tomu, aby ste ich robili jeden po druhom. Čo keby ste začali svoj deň s Uthihita parsvakonasana?

Uthihita parsvakonasana

Tipy pre začiatočníkov:

Ak ste v tom noví, tu je niekoľko vecí, ktoré musíte vedieť.

 • Začnite robiť na prázdny žalúdok. To znamená, že aj vaše črevo by malo byť čisté.
 • Ráno je ideálny čas na cvičenie a v prípade, že zmeškáte, cvičte večer a uistite sa, že medzi jedlom a cvičením máte aspoň 5 hodín prestávku.
 • Kedykoľvek pocítite bolesť v ktorejkoľvek časti tela, okamžite prestaňte. Predtým, ako sa o to pokúsite sami, vždy vyhľadajte odbornú pomoc.

Opatrenia:

 • Ak máte zlomený bok alebo mäkkú dreň, je lepšie to odhlásiť, pretože skrútenie drene do vášho pásu môže byť pre vás smrteľné, ak sa pokazíte..
 • Nie je vhodné pre osoby so slabým nervovým systémom alebo slabými kĺbmi. Pretože táto póza vyvíja tlak v kĺboch, môže vás dostať do nepríjemnej pózy.

Kontraindikácie:

 • Bolesť hlavy je bežnou kontraindikáciou, ktorá s tým súvisí. Prestaňte cvičiť, ak vás pociťuje bolesť hlavy alebo migréna. Alebo sa vyhnite cvičeniu, ak niečo z toho zažijete. Pretože póza zahŕňa pohyb krku a očí, ľudia trpiaci migrénou môžu pri tom mať problémy.
 • Ak máte problém s krkom, neotáčajte sa, aby ste sa pozreli na horné rameno. Môžete sa pozerať priamo dopredu a rovnomerne predĺžiť boky krku. Prípadne sa pozerajte dole na podlahu.
 • Ďalšou bežnou kontraindikáciou je nespavosť a vysoký alebo nízky krvný tlak.

Ako to spraviť?

Uthihita Parsvakonasana je tiež známa pod svojim anglickým názvom ako rozšírený bočný uhol. Uthihita v sanskrte znamená „natiahnutý“, parsva znamená „bočný“, kona znamená „uhol“ a asana je „držanie tela“..

Toto je jedno z mnohých názvov jogy, ktoré doslova stoja za ich konečným postojom, spravidla ide o názov napodobňujúci konečnú pozíciu. Našťastie je to jeden z jednoduchých a zvládnu ho začiatočníci bez problémov.

Na jeho zvládnutie by sa však prax mala dôsledne udržiavať. Jeho zvládnutie bude vyžadovať veľa trpezlivosti a času.

Začať.

 • Postavte sa na podložku na jogu, zhlboka sa nadýchnite a uvoľnite ju, čím si v utrpení vyrovnáte chrbticu. Keď sa pozeráte dopredu, krk by mal byť zarovnaný s chrbticou.
 • Teraz zdvihnite jednu nohu podlahy a položte ju pár krokov pred seba. Môže to byť ktorákoľvek z vašich nôh, tu povedzme pravdu.
 • Ľavá noha by mala byť stále rovná, zatiaľ čo v spodnej časti tela vytvárate mäkké obrátené V. Vzdialenosť medzi dvoma nohami by mala byť dostatočná na to, aby vytvorila mäkký úsek, ale nie príliš veľa nepohodlia.
 • Teraz sa začnite ohýbať a posúvajte telo dopredu, ľavú nohu stále rovno a pravú nohu pokrčte až na doraz, kým nebudú stehná rovnobežné so zemou, noha a kolenný kĺb v strede..

Keď sa opierate iba o brucho o koleno, urobte mierny zvrat na druhej strane. Keďže je tu vaša pravá noha, otočte sa doprava.

Pri použití pravej paže ako podpery švihnite ľavou rukou hore a nad hlavou a držte ju rovno. Teraz budete pociťovať mierny strečing, keď budete pažu posúvať dozadu, krk sa nakloní vedľa seba.

Pred uvoľnením polohu na niekoľko sekúnd uzamknite.

Prečo by ste to mali robiť?

 • Keď napínate dolné končatiny, nevedomky sa zúčastňujete cvičenia na nohy, ktoré ich nielen spevní a tonizuje, ale aj natiahne. Niekoľko mesiacov do tejto jogy a čoskoro budete cítiť, ako sa k vašej dĺžke trupu pridáva niekoľko palcov.
 • Naťahovanie sa neobmedzuje iba na spodnú časť tela, pretože pri natiahnutí v páse sa natiahne aj horná časť tela, čo je opäť dobrá technika zvyšovania výšky..
 • Týmto postojom sa teraz môžete vyhnúť zbytočnému zastaveniu srdca. Keď natiahnete ruky, určite pocítite jemné natiahnutie ruky, čo by znamenalo, že vaše srdcové svaly budú namáhavé a vyčistia upchaté tepny a komory..
 • Je to tiež dobré črevné cvičenie, pri ktorom je vaše brucho skrútené a natiahnuté a dobre precvičené orgány, ktoré má za následok správne trávenie a zvýšený metabolizmus..
 • Roztiahne vaše slabiny, chrbticu, pás a ramená.
 • Stimuluje brušné orgány a zvýši vašu vytrvalosť

Uthitita Parsvakonasana je pravdepodobne tvrdá póza. Pre tých začiatočníkov, ktorí tam sú, to môže byť ťažké pre kĺby. Póza si tiež vyžaduje dobré porozumenie vášmu telu a jeho vyrovnanie. Začnite s dohľadom a choďte pomaly. Póza vyžaduje trpezlivosť a vytrvalosť, aby umenie bolo správne. Ale akonáhle budete hotoví, budete z toho môcť ťažiť mnohé výhody, ktoré budú prospešné pre vaše telo.