Parsvottanasana (Intenzívne natiahnutie do strany) – Ako postupovať a výhody

Nový svet si doprial telesnú zdatnosť. Udržiavanie dobrého bicepsu a plochého brucha vládlo stránkam módy, pretože nasledovníci v tranze začali hľadať lepšie spôsoby, ako sa ovládať. Najprv to bola diéta, režim bez jedla iba s večerou z pečenej brokolice a dusenej mrkvy. Potom to bolo zdvíhanie ťažkých predmetov a bežecký pás, ktorý čoskoro nahradili farebné malé pilulky a elixíry, ktoré sa hltali alebo vstrekli do žíl..

Parsvottanasana

Pri behu pre všetkých sa dostavila choroba a vtedy sa nás bláznivá myseľ vzdala. Ak však stále hľadáte uzdravenie, tu je odpoveď. Jóga, rutina naťahovania a krútenia s kontrolovaným prirodzeným dýchaním, ktorá ide bok po boku k vášmu rannému zelenému čaju, ktorý sa stará o zdravie nielen vášho tela, ale aj vašej mysle. V dnešnom článku je názov tohto postoja Parsvottanasana.

Ako postupovať Parsvottanasana a jej výhody:

Ako na to?

Anglický názov tohto kroku sa nazýva Intense Side Stretch poise. Rovnako ako každá pozícia jogy, aj táto v zásade závisí od menších úsekov a kontrolovaného prirodzeného dýchania, ako je obvyklé. Ak ste začiatočník, je veľká šanca, že ste ešte nestratili tuhosť tela, čo je jeden z dôvodov, prečo vaše telo teraz namáhané naťahovaním môže trochu štípať..

Cvičením sa však svaly veľa otvárajú. Začnite tým, že rozložíte podložku na jogu a postavíte sa rovno. Vaše paže budú ako obvykle opreté o váš bok, pretože ich v počiatočných fázach nebudeme potrebovať. Uistite sa, že vaša dreň a krk sú navzájom zarovnané, rovné a tuhé. Teraz zdvihnite jednu nohu z podlahy, povedzte ľavú a vytiahnite ju dopredu, pričom medzi nimi urobte niekoľko krokov.

Teraz by ste už mali pocítiť mierny úsek, ktorý by mal byť dostatočne pohodlný. Druhá noha, pravá, ide úplne dozadu, rovná a podoprená palcom na nohe, vo vzduchu stúpa. Teraz sa zhlboka nadýchnite, nasajte žalúdok a pokrčte sa, až kým si nebudete môcť oprieť čelo o vystretú končatinu.

Pri prechádzaní nechajte ruky dozadu a dotýkajte sa zeme. Zamknite postoj na niekoľko sekúnd a pomaly cvičnou prácou až do dobrej minúty. Potom môžete pomaly napnúť brucho a pri výdychu sa vrátiť hore a vrátiť sa na začiatok.

Parsvottanasana (Intenzívne natiahnutie do strany) - Ako postupovať a výhody

Ako nám to pomáha?

  • Keď sa pokrčíte a natiahnete spodnú časť tela, svaly dolných končatín sa pod tlakom strečingu napnú. Pomáha im to spevniť sa, aby ste sa mohli chváliť tónovanou nohou, ktorá by bola silnejšia a zdravšia.
  • Pri nádychu sa vám žalúdok rozbehne, keď sa zohnete. To vytvára tlak v oblasti žalúdka, ktorý niekoľko sekúnd masíruje orgány a preťažuje ich, čím zaisťuje správne trávenie. To tiež hrá úlohu pri chudnutí.
  • Je to dobrý cvik na brucho, pri ktorom sa predkloníte a vtlačíte brucho dovnútra, v ktorom teraz prúdi prúd krvi. To je dôvod, prečo je to vhodné držanie tela pre ženy, ktoré trpia nepravidelnosťami menštruačného cyklu.
  • Tiež známa svojimi technikami odbúravania stresu, keď sa pokrčíte a opriete čelo o vystretú nohu, v skutočnosti spôsobíte prekrvenie mozgu, ktoré uvoľní a skvapalní všetky starosti a napätie. Čerstvé napätie bez rána by preto teraz bolo len o pozícii jogy.