Eka Pada Koundinyasana (Koundinya’s Pose) – Ako postupovať a výhody

Cvičenie jogy sa začalo už v predvedských dobách v našej krajine, Indii. Jóga je najrozšírenejšou formou cvičenia. Uprednostňuje sa pred hektickými cvičeniami v telocvični, pretože cvičenia jogy pôsobia nielen na telo, ale stabilizujú aj myseľ a ducha.

Zbavte sa týchto únavných strojov v posilňovni a cvičte prirodzenou formou cvičenia, ktorou je joga. Pozitivitu vo svojom živote určite pocítite každodennou praxou. Ako všetci vieme, v joge je veľa pozícií a tá, o ktorej budeme teraz hovoriť, je EkaPadaKoundinyasana 1, čo je dosť ťažké držanie tela..

Eka Pada Koundinyasana (koundinya's Pose) Ako postupovať a výhody

EkaPadaKoundinyasana je sanskrtský výraz, čo znamená pózu jednonohého mudrca Koundinyu. Táto póza je venovaná mudrcovi menom Koundinya a tým aj názvu. Toto cvičenie má dve variácie, ale tá, o ktorej sa teraz diskutuje, je prvá. Pretože je to dosť zložité a náročné držanie jogy, odporúča sa byť trpezlivý a pomaly to napraviť.

Ako to spraviť

Ľahnite si na hruď na podložku alebo deku. Teraz položte ruky na podložku smerom dopredu a dajte sa do drepu. Ruky by ste mali mať na šírku ramien, pričom ohýbate lakte. Teraz zdvihnite trup, najmä bedrá. Akonáhle sa dostanete k hrudnej kosti smerom k prednej časti podložky, hmotnosť by mala byť posunutá dopredu, aby sa vaše nohy stali ľahkými a mohli ste ich pritiahnuť k zadku..

Pokúste sa kolená nakresliť čo najbližšie k pravému podpazuší a ponechajte hmotnosť ľavej ruky voľnú. Vydýchnite. Začnite narovnávať nohy. Musíte urobiť otočenú trojuholníkovú pózu. Zatlačte pravú stehennú kosť dozadu a tlačte do pravého palca. Spolu s ním sa tlačte dopredu ľavým veľkým palcom. Sústreďte sa na svoj dych a držte pózu niekoľko sekúnd.

Miernym varovaním pred vykonaním tohto cvičenia je, že ak sa kroky nebudete presne dodržiavať, môže sa vám zrútiť hrudník a ramená. Pretože je to náročné cvičenie, buďte trpezliví, aby ste to urobili správne.

Ako nám to pomáha

Akonáhle skončíte s zdokonaľovaním tohto postoja, určite si z toho odnesiete veľa pozitív. Poďme teraz diskutovať o výhodách EkaPadaKoundinyasana.

Masáže brušných orgánov:

Tlak vytvorený na brucho nohami v tejto ásane pomáha pri masáži brušných orgánov.

Posilňuje a omladzuje chrbticu:

Ak máte bolesti chrbta alebo chrbtica nie je dostatočne silná, potom je to pre vás to pravé cvičenie. Tento postoj jogy zahŕňa krútenie miechy, ktoré vo výsledku posilňuje, rozširuje a omladzuje miechu.

Buduje silné jadro, ramená a nohy:

Pretože je náročné vykonávať perfektné držanie tela, je skutočne prospešné pre tých úspešných. Pomáha pri budovaní silného jadra, ramien a nôh, pretože hlavné cvičenia tohto cvičenia sú zamerané na dôležité časti tela. Súčasne posilňuje aj ruky a krk.

Tónovanie brucha:

Ak máte vyčnievajúce brucho a chcete, aby mu už ďalej nechutilo, zaradte toto cvičenie do svojej každodennej jogovej rutiny. Cvičenie EkaPadaKoundinyasana pomôže spevniť vaše brucho a dať mu tvar.

Celková informovanosť a kontrola tela:

Okrem všetkých vyššie uvedených výhod toto cvičenie jogy pomáha pri vytváraní celkového povedomia o tele a tiež prináša kontrolu nad vašim telom.