Chakrasana (The Wheel Pose) – Ako postupovať a výhody

Existuje množstvo pozícií jogy, ktoré vám môžu pomôcť zotaviť sa z bolesti chrbta. Ale nič nie je ako čakra. Toto je jedna z najlepších polôh ohybu chrbta, aká bola kedy vynájdená. Ide v zásade o polohu kolesa, kde sa horná časť tela začínajúca od pása ohýba dozadu, takže tvár smeruje k zemi a dlane tlačia na podlahu. Existuje mnoho krokov na dosiahnutie ideálneho držania čakier a po dokončení to vyzerá ako koleso. Je to skvelý pohyb na to, aby bola chrbtica pružná.

Chakrasana (pozícia kolesa) - Ako postupovať a výhody

Chakrasana znamená koleso Asan, kde čakra je koleso a Asana znamená sed alebo držanie tela.

Ako urobiť čakru:

Čakrasana nie je veľmi komplikované držanie jogy. Ale napriek tomu existuje niekoľko vecí, ktoré musíte zvážiť, než sa pustíte do tohto postoja jogy. Najprv musíte uvoľniť ruky a chrbát. Skúste sa trocha ponaťahovať, aby to zabralo ťahanie a trhanie, ktoré sa vaše svaly chystajú zažiť.

Všeobecne platí, že na to, aby ste túto jogu vykonávali správne, ruky a nohy by mali byť položené na podlahu, pričom brucho bude smerovať nahor. Začnite z polohy na chrbte alebo bez chrbta, aby ste mohli správne pokrčiť chrbát. Jeden z najľahších spôsobov, ako vykonávať túto jogu, je postaviť sa rovno a sklopiť chrbát na zem. Buďte však vždy opatrní, inak sa môžete zraniť.

Aby ste sa vyhli zraneniu, majte ruky a dlane pripravené na podporu hornej časti tela, kým sa nakloní k zemi. Ak ste začiatočník, mali by ste použiť techniku ​​pomoci pri stene, pri ktorej nebudete musieť v prvom rade pustiť hornú časť tela a môžete využiť výhody steny za sebou a pomaly sa ohýbať chrbtom k spodnej časti tela..

Tento asan rozhodne zvýši flexibilitu a posilní vás od základov. Ak to robíte správne, niekto, kto vás sleduje, vám pripomenie, že vaše telo vyzerá ako úklona smerujúca nahor.

Výhody čakry:

Toto cvičenie je celkom účinné pri liečbe bolestí chrbta a ponúka tiež množstvo výhod, pokiaľ ide o telo, ducha a myseľ. Spomedzi mnohých čakier sú nižšie uvedené tie najdôležitejšie.

Po prvé, táto pozícia jogy posilňuje a predlžuje chrbticu. Zvyšuje pružnosť a pružnosť chrbtových svalov a bráni chrbtici pred vekovými problémami, ako je kompresia. Na to, aby ste stáli vysoko, je potrebný určitý priestor medzi tŕňmi, ktorý je možné dosiahnuť týmto postojom.

Za druhé, čakra je účinná pre ruky, pretože zvyšuje silu paží, zápästí, predlaktia atď. Okrem toho tiež zvyšuje flexibilitu hrudníka, nôh, ramien atď. A tonizuje svaly v týchto oblastiach..

Po tretie, čakra posilňuje pľúca a umožňuje správny tok kyslíka do hrudného koša. Verte či neverte, táto konkrétna pozícia jogy môže tiež zvýšiť dýchanie. Správne dýchanie pri vykonávaní tejto jogovej polohy vám môže pomôcť získať úplné zdravie od základov.

Po štvrté, pozícia čakrovej jógy môže posilniť duševné aj fyzické sily a môže odstrániť stres, úzkosť a depresiu..

Po piate, táto konkrétna pozícia jogy je prospešná pre celé telo a môže zabrániť príchodu osteoporózy.