Ako urobiť Virasanu (Hero Pose) a jej prínosy pre zdravie

Jednou z najstarších možných profesií boli starodávne formy naťahovania tela, pomocou ktorých bolo vynájdených mnoho liekov a mnohé problémy boli vyriešené. Jeden z najlepších ochorení na zlý chrbát alebo plán na chudnutie zahŕňa jogu, a preto je joga neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Prostredníctvom pokojného rána plného strečingu ste nikdy nevedeli, že je možné vyvinúť toľko liekov a teraz, keď to poznáte lepšie, je načase, aby ste sa dozvedeli nové divízie, ktoré vám joga môže ponúknuť..

Ako urobiť Virasanu (hrdina predstavuje) a jej prínosy pre zdravie

Ako:

Póza jogy virasana, známa aj ako hrdina Pose. Aby mohla virasana začať, musíte najskôr zdokonaliť sedenie jogy. Začnite tým, že rozložíte podložku alebo mäkkú prikrývku na podlahu, čím menej bude vankúš, tým bude lepší..

Začnite tým, že budete kľačať na podlahe oboma kolenami, iba kolenami, vnútorné strany by mali byť pri narovnávaní chrbtice pritlačené k sebe. Teraz pracujte na dolných končatinách. Keď ste pokľaknutí, môžete cítiť tlak svojho tela na svoje boky. Nohy na koncovej strane mierne rozkročte, aby vaše boky zapadli do medzery trochu dobre. Nerobte medzeru príliš veľkú. Teraz pracujte na nohách.

Uistite sa, že sú rovnobežné so zemou a mierne stočené do vnútorných strán. Zaistite, aby obe nohy mali rovnakú oporu a hmotnosť.

Odteraz je cvičenie jednoduché. Predtým, ako začnete, vydýchnite a predkloňte sa trochu dopredu a zistíte, že sa vaše telo prispôsobuje pozícii. Teraz narovnajte chrbticu a ako hrdý bojovník rozšírte svoje kľúčne kosti. Držte tento postoj dobrých 30 sekúnd, kým uvoľníte chrbticu. Potom zopakujte ešte raz. Pomaly sa snažte zväčšiť časový priestor.

Výhody:

Flexibilita:

Často sa niekedy stáva, že telo môže byť ohybné z hornej hemisféry, kde už bolo vaše telo kvôli opotrebovaniu zvyknuté na krútenie pásu a cvičenia rúk. Ide o dolnú polovicu, ktorá má problém, a preto keď si zvyknete robiť strečing a natiahnutie spodnej časti tela, flexibilita vášho tela, najmä tých dolných, sa mnohonásobne zvýši..

Vnútorný mier:

Táto pozícia je známa ako hrdinská póza a mnohí psychológovia tvrdia, že jóga vám môže prospieť nielen fyzicky, ale má aj skvelú ruku v prípade duševných problémov. Virasana jóga je preto podľa mnohých odborníkov na jogu jednou z jogy, ktorá upokojuje vaše vnútro. Keď prudko dýchate a zatvárate oči, cítite, ako vás upokojuje upokojujúci pocit, ktorý vytvára vnútorný pokoj.

Krvný obeh:

Virasana joga sa zameriava predovšetkým na tlakové body v dolných častiach tela a natiahne sa v horných častiach tela. Je to dobrá situácia na to, aby sa vo vašom tele vytvoril pružný prietok krvi regulujúci krvný obeh, ktorý je jedným z najdôležitejších ideálov pre zdravé telo..

Upozornenie na tehotenstvo:

Ak sa táto joga robí počas tehotenstva, neobvyklé opuchy nôh sa dajú obmedziť na značné množstvo. Uistite sa však, že sa na to pozriete svojmu lekárovi a uistite sa, že vám to odporúča. Nepokúšajte sa o to ani v posledných mesiacoch tehotenstva. Uložte to na stredné trvanie, keď je všetko stabilné.

Trávenie:

Je to tiež skvelý spôsob, ako zlepšiť procesy trávenia, a preto máte teraz o dôvod viac, aby ste to použili.