Ajurvédska jóga ásany a výhody

Ajurvéda je úplne vedecká a táto oblasť sa týka hlavne liečenia chorôb človeka prírodnou liečbou. To znamená, že namiesto užívania tabliet alebo akéhokoľvek iného lieku sa používa prirodzený postup. na liečbu osoby sa používajú rôzne druhy listov a štiav. Pôvodne to bola starodávna prax a v posledných dňoch stratila svoj význam, táto vedecká metóda však opäť získala svoj význam. Bol vyvinutý ako disciplína, kde sa osoba, ktorá túto metódu najskôr vyskúša a experimentuje, až potom sa praktizuje komerčne.

Ajurvédska jóga ásany a výhody

Ľudia si vo všeobecnosti mýlia, že je táto metóda použiteľná iba pri akýchkoľvek telesných problémoch, ale pravdou je, že je rovnako nápomocná, pokiaľ ide o duševnú stabilitu. Táto metóda je považovaná za mimoriadne relaxačnú pre telo i myseľ. Spôsobuje hlboký mier v mysli a pomáha človeku zbaviť sa každodenných problémov a pozrieť sa na život vo väčšom rozsahu.

Jóga na druhej strane znamená zlepšiť telesné podmienky vykonávaním určitých držaní tela, cvičení a dychových cvičení. Ajurvédska joga sa týka cvičenia, pri ktorom sa joga aj ajurvéda vykonávajú spoločne. Určité polohy alebo cvičenia sú osobe predpísané v závislosti od problémov prebiehajúcich v tele pacienta.

ajurvédska joga

Väčšina fyzických problémov, ktoré sa vyskytujú v tele, súvisí s nerovnováhou v doshsa, čo sú tri energie, ktoré údajne existujú v tele človeka zodpovedného za fyziologické choroby. Stručne povedané, nerovnováha alebo poruchy v ktorejkoľvek z troch doshas môžu spôsobiť fyzické problémy. To sa dá zase liečiť ajurvédou a prijatím rôznych postojov a cvičení. cvičenia pomôžu telu obnoviť nerovnováhu a uvedie telo na správnu mieru. Osoba sa prirodzene lieči a tiež nemá žiadne vedľajšie účinky.

Celkovo existujú tri druhy energií, ktoré dokážu neporušene ovládať všetky naše fyzické funkcie. Narušenie ktorejkoľvek z týchto energií môže spôsobiť problémy. nižšie uvedené všetky tri doshy s ich vedľajšími účinkami-

Pitta Dosha:

Táto energia je zodpovedná za spotrebu všetkých živín a minerálov. vedie tiež k správnemu fungovaniu metabolického systému a udržuje človeka aktívny po celý deň. Pomáha tiež správne stráviť jedlo a extrahuje všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré telo môže potrebovať na správnu funkciu..

Akýkoľvek druh nerovnováhy však môže viesť k rozrušeniu a frustrácii. človek sa môže cítiť nepokojne a tiež v depresii. Nesprávne trávenie jedla môže viesť k nechceným vredom a vredom. osoba môže tiež pociťovať závrat. Najlepším spôsobom, ako to liečiť, je mať k dispozícii tráviace prírodné tablety a vykonávať cvičenia, ktoré môžu viesť k tráveniu jedla.

Vata Dosha:

Vata dosha je zodpovedná predovšetkým za správnu cirkuláciu krvi v tele. Táto energia pomáha telu správne sa pohybovať a poskytuje mu správne pohybové funkcie. V skutočnosti od tejto dóše závisí aj činnosť srdca a najmenší pohyb, ako je žmurkanie očí alebo krútenie prstov na nohách. nerovnováha tejto energie môže spôsobiť vážnu úzkosť. Osoba môže byť v dôsledku nesprávneho pohybu v napätí. Aj to má však riešenie. Pravidelné cvičenia určitých cvikov môžu vrátiť hladinu energie do normálu.

Kapha Dosha:

Kapha Dosha sa týka energie, ktorá je zodpovedná za rovnováhu vody v tele. Udržiava pokožku hydratovanú a dodáva vodu rôznym orgánom tela. Nerovnováha v tejto energii môže spôsobiť neistotu, pretože správna rovnováha môže človeka udržať v pokoji a láske. osoba zostane starostlivá a bude mať tiež zhovievavú povahu.

Ajurvédska jóga nie je novou technikou a je uznávaná na celom svete z vedeckých dôvodov. Človek musí pravidelne cvičiť držanie tela a prijímať prírodné lieky, aby zostal pevný a udržal vyvážené tri vitálne energie..