14 rôznych pozícií jogy na kontrolu vypadávania vlasov

Každý z nás si praje dlhé, lesklé a zdravé vlasy. Zdravie vlasov skutočne odhaľuje životný štýl, ktorý vedieme, a režim, ktorý dodržiavame. Ale s rastúcou urbanizáciou sa vyrovnávame so stratou stresu, doprajeme si nezdravé jedlo, spíme a jeme v nevhodných časoch. Všetky tieto faktory si na našich vlasoch vyberajú daň, čo má za následok rôzne vlasové choroby, ako je vypadávanie vlasov, nízky rast.

Rôzne pozície jogy na kontrolu padania vlasov

Aby sme bojovali s problémami s vypadávaním vlasov, nanášame na vlasy rôzne kozmetické chemikálie, aby získali lesk a lesk. Často však zabúdame, že kozmetika nám môže poskytnúť okamžité výsledky, ale dočasne. Je to naše vnútro, ktoré musí byť zdravé, aby bola zdravá naša pokožka a vlasy.

Jóga je určite veľmi bezpečný a účinný prostriedok nápravy. Pomáha nielen pri riešení problémov s vypadávaním vlasov, ale tiež pomáha pri opätovnom raste stratených vlasov. Začlenenie niekoľkých ásan jogy do nášho každodenného života sa môže z dlhodobého hľadiska ukázať ako veľmi účinné.

Stačí, ak budete jogu vykonávať aspoň pol hodinu denne a budete sa viesť k lepšej a zdravšej budúcnosti.

Rôzne jogové ásany na kontrolu vypadávania vlasov:

Ásany, ktoré zahŕňajú predklon, dobre fungujú pri problémoch s vypadávaním vlasov, pretože zlepšujú krvný obeh v oblasti koruny. Krvný obeh vyživuje korienky vlasov a v dôsledku toho je možné pozorovať zmeny v raste vlasov a zníženie vypadávania vlasov počas približne jedného mesiaca. Tieto jogové ásany by ste mali vykonávať nábožensky denne, aby ste dosiahli rôzne výhody súvisiace so zdravím vlasov. Tu je niekoľko pozícií jogy, ktoré musíte vyskúšať!!

1. Balayam joga alebo trenie nechtov:

Balayam jóga alebo trenie nechtov na vypadávanie vlasov

Kroky:

 • Môžete to urobiť v sede alebo v stoji podľa vlastnej vôle a môžete to urobiť kedykoľvek počas dňa.
 • Malo by sa vykonávať 5-7 minút v kuse.
 • Nasledujúci obrázok ukazuje, ako to vykonať.

Výhody:

 • Toto je možné použiť na rýchle zníženie padania ťažkých vlasov. Ukazuje okamžité výsledky za niekoľko týždňov.

2. Kapalbhati Pranayam:

Kapalbhati Pranayam na vypadávanie vlasov

Kroky:

 • Dýcha to pranayamom a von.
 • Postup by sa mal opakovať niekoľkokrát.
 • Začnite s 20 denne a môžete ju ľubovoľne zvyšovať.
 • Nasledujúci obrázok ukazuje, ako to vykonať.

Výhody:

 • Okrem toho, že slúži ako záchrana vypadávania vlasov, pomáha aj pri chudnutí a cukrovke.

3. Uttanasana:

Uttanasana na vypadávanie vlasov

Kroky:

 • Zhlboka sa nadýchnite.
 • Postavte sa do polohy zobrazenej nižšie na obrázku.
 • V pozícii vydržte minútu alebo 40 sekúnd.
 • Vydýchnite a vráťte sa do normálnej polohy.
 • Začiatočníci by sa mali pokúsiť dotknúť zeme. Ak to však nedokážu, nie je to problém. Správne držanie tela dosiahnete časom.

Výhody:

 • Keď hlava visí dole, dochádza k správnemu obehu krvi, ktorý vedie k správnemu rastu vlasov.
 • Dobrá póza na znepokojenie.

4. Ustrasana:

Ustrasana na vypadávanie vlasov

Kroky:

 • Chrbát by mal byť vzpriamený.
 • Zhlboka sa nadýchnite a ohnite sa dozadu.
 • Vykonajte asanu, ako je uvedené na obrázku.
 • Pózu by ste mali držať asi 30 až 60 sekúnd.
 • Pri výkone normálne dýchajte.
 • Pomaly vydýchnite a vráťte sa do pôvodného držania tela.

Výhody:

 • Krv prúdi do mozgu, v dôsledku čoho sa vlasové folikuly regenerujú.

5. Uttanpadasana:

Uttanpadasana na vypadávanie vlasov

Kroky:

 •  Asana by sa mala vykonávať podľa obrázku.
 •  Malo by prebiehať normálne dýchanie.
 • Na dosiahnutie najlepších výsledkov by sa tieto ásany mali vykonávať denne na prázdny žalúdok.

Výhody:

 • Veľmi účinný pri opätovnom raste vlasových folikulov.

6. Sasangasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - sasangasana

Termín Sasangasana v preklade znamená póza králika. Sasangasana je jednou z užitočných jogových asán na kontrolu vypadávania vlasov. Teraz vieme, prečo majú králiky jemné hodvábne vlasy. Jóga na predchádzanie vypadávaniu vlasov zahŕňa sasangasanu, pretože pomáha pri rýchlejšom prietoku krvi do pokožky hlavy, čím znižuje pravdepodobnosť vypadávania vlasov a tiež vyživuje pokožku hlavy. Nanešťastie to plešatým ľuďom nepomôže, aby si nechali narásť vlasy.

7. Adho Mukha Svanasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Adho Mukha Svanasana

Adho Mukha Svanasana je v skutočnosti celkom zábavná a zdá sa, že napodobňujete kopec. Táto asana vyžaduje, aby ste tlačili bok bokom, zatiaľ čo dlane a chodidlá tlačíte na zem. Táto asana tiež zvyšuje prietok krvi do pokožky hlavy, a tým vyživuje korienky vlasov. A zdá sa byť zábavné cvičiť jogu na kontrolu vypadávania vlasov, však? Toto je jedna z najlepších jogových póz na kontrolu vypadávania vlasov a návrat k rastu vlasov.

8. Matsyasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Matsyasana

Kto vedel, že napodobňovanie ryby môže zachrániť nekonečné množstvo prameňov vlasov pred pádom. Pretože je všeobecne uznávané, že cvičenie jogy na zníženie vypadávania vlasov skutočne funguje, Matsyasana sa stáva obľúbenou medzi ľuďmi, ktorí chcú zabrániť vypadávaniu vlasov. Matsyasana pomáha regulovať tok krvi vo vlasovej pokožke a tiež vyživuje korienky vlasov, aby zabránili ich pádu.

9. Apasana jóga:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Apasana

Apasana je jednou z najlepších póz jogy pri problémoch s vypadávaním vlasov. Apasana je asana, ktorá pomáha pri uvoľňovaní všetkých škodlivých plynov, a tým zlepšuje trávenie (poznámka: uistite sa, že neuvoľňujete žiadny plyn v blízkosti iných ľudí, pretože by im to mohlo byť veľmi nepríjemné) kvôli zlepšeniu trávením sa krv čistí a táto vyčistená krv pomáha posilňovať vlasové folikuly.

10. Sarvangasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Sarvangasana

Sarvangasana, ktorá je prínosom pre ľudí, je najlepšou formou jogy, ktorá zabraňuje vypadávaniu vlasov. Táto asana nie je určená pre ľudí trpiacich bolesťou chrbta alebo inou chronickou bolesťou. Sarvangasana vyžaduje, aby ste zdvíhali telo zospodu ramena kolmo na zem a celú váhu tela by ste mali brať na plecia, pričom chrbát podopierate oboma rukami. Táto asana preukázateľne znižuje plešatosť mužského typu a plešatosť ženského vzoru, ako aj vypadávanie vlasov.

11. Anulom Vilom:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Anulom Vilom

Toto nie je ásana, ale je to dýchacia technika, forma jogy na zníženie padania vlasov. Pre všetkých lenivých ľudí, ktorí neradi hýbu svalmi a napriek tomu chcú zastaviť padanie vlasov, je anulom vilom ako stvorený pre vás, pretože jedinou ťažkou vecou je nadýchnuť sa a vydýchnuť. Toto dychové cvičenie udržuje pľúca zdravé a tiež stimuluje tok okysličenej krvi v tele, čo tiež vyživuje pokožku hlavy a zdravý rast vlasov.

12. Bhastrika pránájáma:

Joga na vypadávanie vlasov - Bhastrika Pranayama

Pranayama je súčasťou jogy a bhastrika pranayama je preplňovaný režim pranayama. V bhastrika pranayam musíte dýchať jednou nosnou dierkou a druhú nosnú dierku zatvárať palcom. Musíte sa 20 -krát veľmi rýchlo nadýchnuť a vydýchnuť a vaša brušná stena sa bude pohybovať dovnútra a von ako nižšie. Bhastrika pránájáma je dôležitou súčasťou jogy pri vypadávaní vlasov; udržuje zdravé pľúca a zlepšuje krvný obeh v celom tele, čo napomáha dobrému zraku a tiež prevencii vypadávania vlasov.

13. Sirsasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Sirsasana

Väčšinu z vyššie uvedených ásan je ľahké vykonávať a vyžadujú si menej námahy, ale sirsasana je náročná na to, že ju musíte cvičiť denne a zaťažuje telo, ale zároveň sú v tele vidieť výsledky pravidelného vykonávania sirsasany. . Toto je jedna z najlepších jogových ásan na kontrolu vypadávania vlasov. Sirsasana nie je nič iné ako stoj na hlave. Ruku musíte pokrčiť dovnútra od lakťa a vytiahnuť telo nahor a celú váhu položiť na ruky. Táto asana zvyšuje prietok krvi do hlavy, čo pomáha pri regenerácii vlasových folikulov a tiež vyživuje pokožku hlavy.

14. Pawanmuktasana:

Jógové ásany na vypadávanie vlasov - Pawanmuktasana

Toto sa osvedčilo ako najlepšie ásany v joge na vypadávanie vlasov. Ľudia pocítili rozdiel v kvalite vlasov a tiež zníženie vypadávania vlasov. Pawanmuktasana sa robí tak, že kolená si ľahnete na chrbát bližšie k brade. Táto asana pomáha znižovať stres, ktorý je považovaný za najväčší dôvod vypadávania vlasov.

Vyššie uvedené sú jogové ásany na kontrolu vypadávania vlasov. Ak chce človek dosiahnuť výsledky týchto ásan, musí byť veľmi trpezlivý. Pretože v joge výsledky nemožno nikdy získať cez noc. Radšej než chodiť na chemické ošetrenia na zastavenie vypadávania vlasov, by ste sa mali obrátiť na jogu, aby ste zabránili vypadávaniu vlasov.