Ako používať med pre deti?

Je med vynikajúci pre dieťa? Ste zmätení z toho, že dávate svojmu dieťaťu med? Myslím si, že všetci poznáte zdravotné výhody medu pre batoľatá. Obsahuje stálu energiu na dlhší čas, ponúka vitamíny a minerály, ako aj pomáha pri rýchlejšom hojení rán, navrhuje ochranu pečene a kontrolný kašeľ u detí. Med je jedným z najlepších darov prírody pre ľudstvo. Zlato, pretože vieme, že sa líši od najsladších jedál, ktoré nám prostredie môže ponúknuť.

Je v podstate vytvorený z nektáru získaného z rôznych kvetov. Včely medonosné zbierajú med, ktorý má zásadné postavenie pri výrobe medu. Pretože včely medonosné zbierajú nektár z rôznych kvetov, konzumujú ho a opakujú v úľoch a navyše premieňajú nektár na med. Enzýmy v schéme včiel medonosných pomáhajú v premene nektáru na med. V tomto článku teda diskutujeme o účinkoch medu na dieťa.

Ako používať med pre deti

Prečo med nie je podávaný deťom?

Nie je bezpečné ponúkať med dojčatám, ako sú deti mladšie ako 1 rok.

1. Ak túžite rozpoznať, či je med pre deti nadradený, odpoveď je presné nie. Dôvodom je, že deti sa môžu stať alergickými na mnohé potraviny, ktoré boli dohodnuté pred érou slobodných, a keďže med je tvorený hmyzom, dieťa naň môže určite mať alergickú reakciu oddelene od výsledku otravy jedlom..

2. Dôvod, prečo neexistuje med pre dojčatá, je ten, že včely zbierajú nektár, ale navyše vyvolávajú spóry botulizmu, ktoré sa s medom menia. Aj keď deti neobsahujú úplne vytvorenú imunitnú odpoveď, ich systém umožňuje spóram aktivovať sa a uvoľniť toxín, ktorý by mohol u dieťaťa spôsobiť botulizmus, a navyše ho paralyzovať predovšetkým na smrť..

3. Med oddelene od nebezpečenstva otravy jedlom je tiež ťažké prehltnúť. Pretože je to hustá lepkavá tekutina, ktorá v ústach dieťaťa neskvapalňuje, dieťa na ňom môže škrtiť, aj keď ho nemôže prehltnúť. Dôvodom, prečo nie je pre deti žiadny med, je to, aby sa ich vlastná bezpečnosť vyhýbala nebezpečenstvu zadusenia.

4. Med môže obsahovať spóry botulizmu, ktoré môžu viesť k otrave botulizmom. Pôda obklopuje spóry/baktérie botulizmu a flóru, ktorú včely používajú na výživu, rastie v tejto pôde. Úzkostlivá pôda obsahuje spóry, ktoré môžu napríklad úprimne obývať úle – navyše spóry samotné môžu tiež znečistiť med. Pasterizovaný med môže uzatvárať spóry botulizmu a nemal by byť známy deťom mladším ako 12 mesiacov..

5. Keďže teraz nie je zaistené ponúkať med dojčatám, pretože u detí mladších ako 1 rok sa nevyvinuli baktérie, ktoré sú užitočné na trávenie, navyše nedokážu stráviť ani konzumovať spóry botulizmu, ktoré sú v mede často prítomné hlavne.

6. V prípade, že chcete vedieť, či je med pre deti nadradený, odpoveď je presné nie. Je to tak, že deti sa môžu stať alergickými na mnohé potraviny, ktoré sú známe pred érou jedného, ​​ako aj na to, že med je tvorený hmyzom, na ktorý dieťa môže určite mať alergickú reakciu ďaleko od výsledku otravy jedlom. tiež.

7. Med oddelene od všetkých negatívnych vlastností medu, ktoré sú spôsobené spórami botulizmu, môže navyše viesť k poraneným zubom dieťaťa. Med v detstve je zlá voľba, navyše rodičia sa musia úplne zdržať toho, aby svojim deťom dávali jedlo, v ktorom je med, a čakajú, že majú viac ako jeden rok.