20 najnovších návrhov okien na vyskúšanie v roku 2021

Okná sú nevyhnutné pre každú domácnosť, aby prepúšťali dostatok svetla a vzduchu! Neprichádzajú však ako univerzálny dizajn. Rôzne typy prevedení okien slúžia na rôzne účely, pokiaľ ide o funkčnosť a zvýšenie estetickej príťažlivosti. Je dôležité porozumieť rozdielom medzi týmito oknami a zistiť, ktoré z nich sa najlepšie hodí k stavbe vášho domu.

Aby sme vám to uľahčili, zostavili sme 20 najlepších návrhov okien s obrázkami. Či už ide o renováciu interiéru alebo úplne nový domov, možno vás bude zaujímať preskúmať tieto návrhy pred behaním po kamenných obchodoch!

20 najlepších návrhov okien s obrázkami, 2021:

Tu sú niektoré z trendových návrhov domácich okien s podrobnými informáciami:

1. Návrh okna obývačky:

Návrh okna do obývačky

Výber správnych okien pre vašu halu môže vytvoriť živú atmosféru a rozjasniť priestor. Namiesto tradičných okien sa môžete rozhodnúť pre tieto veľké špaletové okná, ktoré vám poskytnú prístup k fantastickým vonkajším výhľadom. Široké sklenené okná prepúšťajú do miestnosti dostatok slnečného svetla a čerstvého vzduchu, čím vytvárajú pozitívne vibrácie. Farby a veľkosti je možné prispôsobiť štruktúre miestnosti a jej umiestneniu.

2. Návrh kuchynského okna:

Návrh kuchynského okna

Pozrite sa na toto arkýřové okno do kuchyne, ktoré zakrýva umývadlo a dramaticky transformuje krásu tohto priestoru. Široký rám pojme štyri obložkové okná vo vlastnom tvare. Stredné okná sú upevnené čírym sklom, pričom bočné okná sú funkčné. Vďaka tomu, že do miestnosti vpustí dostatok svetla a vzduchu, umožní tento okenný dizajn lepšie úspory energie pre váš domov.

3. Dizajn balkónového okna:

Dizajn balkónového okna

Toto je klasický francúzsky okenný dizajn na balkóny, ktorý môže zvýrazniť krásu vonkajšej fasády vášho domu. Mimoriadne veľké okná sú umiestnené na bokoch dverí terasy, ktoré sa bezšvovo spájajú so zvyškom vzoru. Myšlienka použitia tohto typu štýlu okna je umožniť lepší tok svetla a vzduchu do miestnosti a udržať ho osvetlené počas dňa. Rovnako nádherný môže byť aj nočný pohľad!

4. Dizajn okna v kúpeľni:

Okno do kúpeľne

Väčšina ľudí ignoruje skutočnosť, že kúpeľne potrebujú na vetranie okná! Okná prepúšťajú nielen lepšie svetlo do miestnosti, ale ponúkajú aj dostatočnú cirkuláciu vzduchu, aby interiér príjemne voňal. Tu je obľúbený dizajn okien pre kúpeľne, ktorý používa štýl dvojito zavesených okien. Dve krídla sa posúvajú hore a dole, aby regulovali množstvo svetla a vzduchu. Keď sa práve nepoužívate, môžete použiť priehľadné sklo na pohľad von.

5. Návrh kancelárskych okien:

Návrh kancelárskych okien

Vytvorte si svetlú a živú domácu kanceláriu inštaláciou dizajnu veľkého okna s výhľadom na vonkajšiu scénu. Okná nielen odvetrávajú kancelárske priestory, ale tiež vám pomôžu prekonať pocity letargie a malátnosti. Cítite sa prepojení s vonkajším svetom, zmierňujete stres a tým zvyšujete svoju celkovú produktivitu. Na ovládanie podľa svojich nálad môžete použiť kombináciu posuvných, krídlových okien.

6. Návrh okna schodiska:

Návrh schodiskového okna

Mať sklenené okno v blízkosti schodiska nie je iba výrazným vzhľadom, ale ponúka aj správne vetranie v tomto inak tmavom priestore. Tu je jeden taký nápad na schodiskové okno, ktorý je vyrobený zo skladaných okien s použitím číreho skla. Veľkosť týchto okien je možné prispôsobiť dĺžke steny. Použite kombináciu pevných a pohyblivých okien a pozvite na čerstvý vzduch bez toho, aby ste ohrozili súkromie.

7. Návrh rohového okna:

Dizajn rohových okien

Rohové okná sú šikovným spôsobom, ako využiť nevyužité oblasti vášho domova. Pevné steny sú nahradené týmito sklenenými oknami v tvare V, ktoré zodpovedajú štruktúre vašej miestnosti a udržujú ju vetranú. Rohové okná sú spravidla upevnené tak, aby sa vyhli nechceným prienikom alebo náhodným pádom. Môžete však siahnuť po štýloch delených okien, ktoré sú funkčné a sú vybavené bezpečnostným uzamykacím mechanizmom. Nemilujete tento nápad?

8. Návrh oblúkového okna:

Návrh oblúkového okna

Drevené okná v tvare oblúkového teakového dreva dodajú vášmu domu nadčasový vzhľad, ktorý bežné okná nedokážu! Ich jedinečný tvar vytvára v miestnosti zvýraznený pocit a taktiež prepožičiava rustikálne vibrácie. Tieto všestranné okná majú tiež vynikajúcu funkčnosť a slúžia ako dobré vetranie. Existuje tiež možnosť prispôsobiť návrhy a ponechať ich ako plné krídlové okná alebo polopevné v hornej časti, pričom iba spodná časť je pohyblivá.

9. Dizajn okrúhleho okna:

Dizajn okrúhleho okna

Tu je okrúhly dizajn otočného okna, ktorý vytvára súčasnú príťažlivosť pre váš domov. Okno s väčšou životnosťou umožňuje nekompromisný prístup na čerstvý vzduch a dostatok slnečného svetla, ktoré rozjasnia váš priestor. Kruhové rámy vytvoria iný vzhľad vašich domovov a zvýšia jeho vizuálnu príťažlivosť. Tieto štýly okien sú ideálne do miestností orientovaných do záhrady alebo na oblohu, aby ste získali nádherný výhľad. Môžete dokonca siahnuť po pevných oknách, ak z pohyblivých budete paranoidní!

10. Návrhy posuvných okien:

Návrhy posuvných okien

Posuvné okná ponúkajú v porovnaní s tradičnými sklopnými alebo krídlovými oknami množstvo výhod. Po prvé, sú to veľké šetriče priestoru a sú ideálne do miestností kompaktnej veľkosti. Môžu byť otvorené horizontálne alebo vertikálne v závislosti od konštrukcie. Tieto okná majú navyše nízku údržbu a vyžadujú menej dielov na výmenu. Na ovládanie týchto okien stačí jemné stlačenie alebo zatiahnutie, čo môže byť celkom vhodné pre starších aj pre deti.

11. Návrh okna markízy:

Návrh okna markízy

Okná markízy sú vďaka svojej univerzálnosti a multifunkčnému designu veľmi obľúbené v mnohých kanceláriách a domácnostiach. Tieto jedinečne navrhnuté okná sa otvárajú smerom von pomocou plynového alebo manuálneho závesu, čím šetria dostatok vnútorného priestoru. Dajú sa dokonca zamknúť, aby zostalo otvorené okno a vpustiť dovnútra vzduch. Okná markízy sú vhodné na použitie v kuchyniach, kúpeľniach a izbách orientovaných do záhrady.

12. Windows Jalousie alebo Louvre:

Windows Jalousie alebo Louvre

Okná Louvre, nazývané tiež okná Jalousie, umožňujú maximálne prúdenie vzduchu do miestnosti bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v oblasti súkromia. Okná sú navrhnuté s tabuľami nazývanými žalúzie vyrobené z rôznych materiálov, ako je sklo, drevo, kovy atď. Tu je jeden taký nápad vytvorený pomocou dreveného rámu a sklenených lamiel, ktorý robí pekný pohľad. No nie je to len o vzhľade! Okná Louvre výrazne znižujú vaše účty za elektrickú energiu a tiež umožňujú únik zlého vzduchu von!

13. Mašľové okná:

Mašľové okná

Lukové okná sú okná na mieru, ktoré majú hranatý tvar. Rám je prispôsobený tak, aby bol v súlade s tvarom stien, a sú nad ním umiestnené krídla. Na vonkajších stenách sú spravidla inštalované predné okná, ktoré mierne vyčnievajú von. Tu je dizajn oblúkového okna uPVC so 4 krídlovými okennými panelmi, ktoré vytvárajú zaoblený vzhľad. Najväčšou výhodou tohto okna je nechať si vychutnať panoramatický výhľad zvonku.

14. Záhradné okná:

Okná do záhrady

Ak ste milovníkom rastlín, potom je dizajn záhradného boxu tým pravým typom, ktorý uspokojí váš názor. 3D premietané okno vytvára pre vaše rastliny mini skleník a chráni ich pred extrémnymi poveternostnými podmienkami. Rám môže byť vyrobený zo študijného materiálu, akým je drevo, ale panely sú zvyčajne vyrobené z číreho skla s policami na umiestnenie rastlín a dekorácií. Spolu s vytvorením väčšieho priestoru vo vašej miestnosti, záhradné okná tiež zvyšujú príťažlivosť obrubníka.

15. Návrhy vlastných okien:

Vlastné návrhy okien

Veľké domy vyžadujú pôsobivé návrhy okien, ktoré rozširujú štýl a vkus majiteľa domu! Tu je jeden taký okenný štýl na mieru, ktorý využíva rohový priestor miestnosti. Tri bočné steny sú pripevnené sklenenými oknami, aby vytvorili veľké hľadisko. Pridaním pohovky alebo pohovky sa tento priestor môže zmeniť na zenový bod, v ktorom sa spojíte s prírodou a dokonca aj so svojimi blízkymi. Veľkosť a počet panelov si môžete vybrať podľa architektúry svojej miestnosti.

16. Strešné okná:

Strešné okná

Tieto obdĺžnikové okná sú pripevnené na strechu, aby vám poskytli nádherný výhľad na oblohu. Hovorí sa im aj strešné okná, ktoré do miestnosti privádzajú dostatok prirodzeného svetla a vzduchu. Okuliare sú potiahnuté špeciálnym UV ochranným materiálom spolu s pravidelným zasklením, aby sa zabránilo poškodeniu osôb a nábytku v miestnosti slnečným žiarením. Kvôli jednoduchosti použitia sú niektoré okná vybavené závesmi naplnenými plynom a dažďovými senzormi, ktoré sa automaticky zatvárajú a otvárajú.

17. Dizajn okna v tvare L:

Dizajn okna v tvare L

Okná v tvare L sú najlepším spôsobom, ako využiť rohy miestnosti. Inštalácia veľkých sklenených okien môže zmeniť tento „nevyužitý“ roh na plne funkčný priestor. Dizajn okna zo sklenených vlákien je upevnený pomocou rámu v tvare L, ktorý je vyrobený na mieru podľa dizajnu steny. Môžete pridať pohovku v tvare L alebo prihodiť pár stoličiek, aby bolo toto krásne hľadisko alebo miesto na čítanie.

18. Efektný dizajn okna:

Efektný dizajn okna

Doprajte svojim interiérom zábavu, pretože si vyberiete jedinečný tvar zaobleného okna, ako je tento! Curvy, budúcnosť-dopredu dizajn určite zapôsobí na vašich hostí a nechá ich v stave nedôvery. Popustite uzdu svojej kreativite a pokúste sa prísť s novými nápadmi, ktoré dodajú vášmu domu umelecký nádych. Na základe konečného náčrtu môžete nechať okuliare vyrezať podľa tvaru a veľkosti.

19. Dizajn železného okna:

Dizajn železných okien

Železné okná sú skvelým nápadom, ako ochrániť svoj domov pred nechcenými prienikmi a doslova ho zaistiť proti krádeži. Silný a odolný materiál sa ťažko preráža a ponúka skvelú ochranu vášho domova. Kovové okná sú spravidla inštalované ako bezpečnostné mechanizmy nad bežné sklenené okná a sú orientované do exteriéru vášho domova. Môžete sa rozhodnúť ponechať vnútorné bočné okná otvorené a vychutnať si čerstvý vzduch bez obáv z bezpečnostných aspektov.

20. Okná Glass Block:

Okná zo sklenených tvárnic

Okná zo sklenených tvárnic sú inteligentným spôsobom, ako vpustiť prirodzené svetlo dovnútra bez obáv o súkromie. Tieto okná okrem toho, že dodajú miestnosti elegantný vzhľad, rozjasnia aj vnútorný priestor. Okenné štýly zo sklenených tvárnic sú ideálne do tienistých oblastí, ako sú kúpeľne, spálne a obývačky. Okná sú vyrobené z usporiadania blokov z matného skla v rôznych tvaroch, ako sú štvorec, obdĺžnik atď.

Toto sú jedny z najlepších návrhov okien, ktoré môžete doma vyskúšať! Ak máte pochybnosti o tom, ktorý štýl okien sa hodí do vášho priestoru, neváhajte sa obrátiť na odborníka na interiér a otvorene prediskutovať svoje potreby. Ktorý nápad si myslíte, že stojí za vyskúšanie a prečo?