Vedľajšie účinky diéty GM: Prečítajte si týchto 11 zdravotných rizík

GM diétny plán je jedným z najpopulárnejších diétnych programov na svete. Táto diéta bola pôvodne vyvinutá pre zamestnancov spoločnosti GM Motors s cieľom podporiť zdravie a čisté stravovanie. Program tvrdí, že ukazuje výsledky iba za 1 týždeň so stratou desať až dvanásť kíl. Aj keď veľa ľudí hovorí len o jeho výhodách, o GM diéte Vedľajšie účinky je potrebné vedieť. Ako každá nárazová diéta, aj GM diéta má svoje vlastné zdravotné riziká. V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať nebezpečenstvom tohto programu.

Vedľajšie účinky na diétu GM 1

Vedľajšie účinky diétneho plánu GM:

Napriek tomu, že tabuľka GM diétneho plánu je populárna po celom svete, stále existuje niekoľko otázok o skutočnej účinnosti diéty. Nižšie sú uvedené niektoré zo závažných vedľajších účinkov na výživu spoločnosti General Motors:

1. Náhla slabosť svalov:

Môžete cítiť náhlu slabosť svalov, pretože svalové tkanivá budú počas prvých dní diétneho programu zbavené dostatočného množstva bielkovín. Akonáhle si však vaše telo zvykne na živiny poskytované diétnym režimom, môžete tento stav regulovať.

2. Malátnosť a bolesť hlavy:

Počas prvého dňa diétneho programu môžu niektorí ľudia pociťovať nevoľnosť a bolesti hlavy. Telo totiž potrebuje čas, aby si zvyklo na diétne efekty. Tento účinok je v skutočnosti trochu psychosomatický, pretože telo túži po pokrmoch, ktoré zalievajú ústa, a musí sa ich zdržať pri dosahovaní diétnych cieľov..

3. Dehydratácia a neustála smäd:

Pri dodržiavaní diétneho programu môže vaše telo pociťovať neustály smäd. Pretože väčšina telesných tekutín sa používa na zlepšenie metabolických procesov, môžete trpieť dehydratáciou. Aby ste tomu zabránili, musíte spotrebovať viac vody a zažiť omladený pocit.

4. Suchá koža:

Počas diéty si môžete všimnúť, že sa vám pokožka po dvoch alebo troch dňoch vysušila. Je to spôsobené tým, že telo spotrebuje veľké množstvo vody na podporu metabolických procesov. Preto musíte prijať veľa vody a zabrániť vysušeniu pokožky.

5. Neodporúča sa pre tehotné ženy:

Tehotným ženám sa odporúča vyvážená strava, ktorá obsahuje všetky živiny vrátane uhľohydrátov, bielkovín, železa, vitamínov a minerálov. GM diétny plán si vynucuje nízkosacharidovú diétu, ktorá môže oslabiť ženy počas tehotenstva a tiež ovplyvniť zdravie dieťaťa. To je dôvod, prečo nesmiete skúšať žiadnu nárazovú diétu, vrátane GM diéty.

6. Spomaľuje metabolizmus:

Akonáhle sa GM diéta skončí, mnoho ľudí zažilo zníženú hladinu hladu a oslabený metabolizmus. V dôsledku zlého trávenia môžete pociťovať zápchu, priberanie a letargiu. Preto je GM diéta považovaná za krátkodobý program na chudnutie.

7. Monotónne:

Predstavte si, že prosperujete s rovnakým jedlom každý deň počas 7 dní! Ľudia, ktorí nie sú zvyknutí jesť ovocie a zeleninu, budú pravdepodobne považovať túto diétu za nudnú a monotónnu. Zvlášť banánová a mliečna diéta na 4. deň môže oslabiť záujem o mnoho ľudí, ktorí ju nakoniec ukončia.

8. Vedie k rýchlemu chudnutiu:

GM diéta je program na okamžité chudnutie, ktorý vám môže pomôcť zhodiť niekoľko kíl za jeden týždeň. Táto náhla zmena vo vašom tele nie je dobrá, obzvlášť pre vaše srdce. V dôsledku toho sa môžu vyskytnúť problémy s rovnováhou, strie a celkové fyzické nepohodlie.

9. Tuhá diéta:

Pôvodná GM diéta je rigidná diéta, ktorá núti jej príjemcov dodržiavať pevné menu. Ľudia, ktorí prosperovali z bohatého jedla deň pred tým, ako zistili, že táto rigidita je dosť náročná a traumatická. Preto indická verzia GM diéty ponúka uvoľnené menu, ktoré vyhovuje miestnemu podnebiu a robí ho zaujímavým.

10. Nie je zahrnuté cvičenie:

Ak ste si mysleli, že sa budete chudnúť a tučné jedlá, budete sa mýliť. Ideálny spôsob, ako to dosiahnuť, je zdravá kombinácia nízkokalorickej diéty a cvičenia. Aj keď pôvodný diétny plán GM neodporúča žiadny cvičebný plán, zmenené verzie navrhujú niekoľko jogových a ľahkých cvičení.

11. Vypadávanie vlasov v dôsledku nedostatku výživy:

Sila vašich vlasov závisí od živín, ako je folát, železo, bielkoviny atď., Ktoré v GM strave chýbajú. Aj keď ponuka obsahuje viac vlákniny, kompromituje mnohé kľúčové vitamíny a minerály. Z tohto dôvodu môžu ľudia s miernym vypadávaním vlasov po tomto programe stratiť vlasy o zväzky.

To sú niektoré z hlavných vedľajších účinkov stravy s motormi GM. Mnoho ľudí bohužiaľ číta iba pozitívne aspekty tohto programu, pričom neberú do úvahy negatíva. To môže vážne ovplyvniť vaše zdravie a viesť k mnohým poruchám, niekedy nezvratným. Analýza vášho aktuálneho zdravotného stavu, veku a ďalších faktorov je nevyhnutnosťou pred začatím akejkoľvek diéty vrátane GM