5 najlepších hlbokých dychových cvičení na relaxáciu

Najlepšie hlboké dychové cvičenia na relaxáciu

Každodenný stres a úzkosť v ľuďoch vyvolávajú panický dych alebo zrýchlené dýchanie. Ľudia sú neustále v strese a napätie sa stalo súčasťou života, z ktorého sa nemôžete zbaviť. Hlboké dýchanie je mimoriadne prospešné, pretože upokojuje a uvoľňuje telo. Tiež umožňuje dobrý tok kyslíka vo vašej krvi a systéme, čím zabraňuje hypoxii. Hlboké dýchanie tiež zlepšuje zdravie orgánov a ich fungovanie. Tu je zoznam techník hlbokého dýchania, ktoré môžete vykonávať vo svojom okolí.

Cvičenie na hlboké dýchanie:

Sama Vritti:

Uvoľnite držanie tela; len sedieť vzpriamene bez namáhania chrbta. Teraz sa pokojne nadýchnite pre štyri a pre ďalšie štyri výdychy. Uvoľní váš namáhaný nervový systém a upokojí hlavu. Opakujte to 6-7 krát. Ak máte problémy so zaspávaním, je to dobrý spôsob relaxácie a zaspania.

Nadi Shodhana:

Táto dýchacia technika zjednocuje ľavú a pravú stranu mozgu a prináša telu rovnováhu. Posaďte sa so založenými nohami v klasickom postoji pránájámy. Teraz stlačte pravý palec na pravú nosnú dierku, blokujte nosnú dierku a dýchajte ľavou nosnou dierkou. Keď dosiahnete vrchol vdýchnutia a potom ho zablokujete prstenníkom pravej ruky. Potom vydýchnite pravou nosnou dierkou a pokračujte vo vzorci. Vykonajte to päť až šesťkrát.

Kapalabhati:

Najlepšie je urobiť to ráno. Funguje to ako očistný systém pre vaše telo. Nadýchnite sa pomaly a zhlboka, teraz, keď vydychujete, váš výdych by mal byť silný, krátky a sila by mala vychádzať z vášho brucha. Výdychy sa opakujú a snažte sa v tom pokračovať tak dlho, ako môžete, kým vám dôjde vzduch. Opakujte to 6-7 krát. Ale toto je prísne nie pre astmatikov a ľudí trpiacich CHOCHP.

Relaxačné dychové cvičenie:

Zhlboka sa nadýchnite a potom vydýchnite ústami. Keď však vydýchnete, uzamknite špičku jazyka za prednými zubami a pri vytlačení vzduchu vydajte zvuk „woosh“. Nadýchnite sa na štyri body, na päť zadržte dych a pri výdychu ho rozšírte na osem. Nerobte to, ak máte chrípku alebo nachladnutie.

Pohyb dychu:

Jedná sa o jednoduché cvičenie, ktoré je založené predovšetkým na predstavení pohybu vdýchnutého vzduchu po celom tele. Zhlboka sa nadýchnite a podržte ho päťkrát. Teraz si vo svojej mysli predstavte, ako vzduchová guľa stúpa k vašej hlave, potom klesá k hrudníku a potom k bruchu a potom k spodnej časti tela až k nohám a potom opäť k chrbtici. Pri výdychu si predstavte, že vypúšťate vzduch spodnou časťou chrbtice. Pokračujte v tomto okruhu 7-8 krát. Je to najlepšie cvičenie na upokojenie celého tela.