9 krásnych a šťastných vzácnych drahokamov v najnovších prevedeniach

Drahokamy sa nachádzajú v prírode a niektoré z nich sa na Zemi vyskytujú len zriedka. Nasleduje zoznam niektorých vzácnych drahokamov vyskytujúcich sa na Zemi s cenou niektorých z nich. Kúpte si akékoľvek z nich podľa svojich predstáv.

Vzácne drahé kamene s obrázkami:

Pozrite sa na našich 9 najlepších prsteňov Lucky Rare Gemstone v najnovších prevedeniach. Vyberte si z týchto vzácnych drahokamov podľa svojej túžby.

1. Drahokam Ružová hviezda:

Drahokam ružovej hviezdy

Drahokam je vzácnym kameňom kvôli prítomnosti hviezdy, pretože je to kvôli malému počtu týchto kameňov vyťažených na svete. Ružová je jedným z najbežnejších a pri kúpe takéhoto kameňa nezabúdajte len na hmotnosť, ale aj farbu tela, viditeľnosť a intenzitu terizmu..

2. Tanzanitský modrý drahokam:

Tanzanitský modrý drahokam

Jedná sa o veľmi cenený drahokam, ktorý sa nachádza na úpätí Kilimandžára v severnej Tanzánii. Jeho dostupnosť je obmedzená a pravdepodobne sa vyťaží do 20-30 rokov. To je dôvod, prečo je kameň taký žiadaný a tiež, že táto farba je veľmi svetlá a atraktívna.

3. Drahokam Taaffeite:

Drahokam Taaffeite

Taaffeit je pomenovaný po gemológovi Richardovi Taaffeovi, ktorý objavil vybrúsený a vyleštený exemplár tohto kameňa. Našla sa iba hrsť drahých kameňov, čo z nich robí skutočný zberateľský klenot. Sú k dispozícii v mnohých farbách od bezfarebnej po levanduľovú a zvyčajne sa nachádzajú v Srilanke a Tanzánii. Je to jeden z najvzácnejších a najcennejších drahokamov na svete.

4. Drahý kameň čierneho opálu:

Drahokam čierny opál

Najvzácnejším druhom opálu je čierny opál, ktorý sa nachádza v Austrálii na bleskovom hrebeni v Novom Južnom Walese. Kameň má brilantnú hru farieb, ohňa, v tmavých drahokamoch spolu s ich nedostatkom spôsobuje, že majú veľkú hodnotu.

5. Benitoitský drahokam:

Benitoitský drahokam

To sa nachádza v blízkosti rieky San Benito v Kalifornii, Benitoite je modrý až purpurový drahokam. Pod uv svetlami vydáva žiarivú kriedovo modrú farbu. Je to oficiálny klenot Kalifornie a predáva sa v šperkoch, ale je k dispozícii v obmedzených veľkostiach.

6. Drahokam Bixbite:

Bixbitový drahokam

Kameň je známy aj ako šarlátový smaragd a zvyčajne sa nachádza v Utahu a v Novom Mexiku a jediná komerčná baňa na kameň sa nachádza v horách Wahwah v Utahu. Veľmi drahý a zriedka nájdený drahokam, ktorý bol ohodnotený ako 1000 -krát hodnotnejší ako zlato. Dokonca aj brúsené kamene sa predávajú za cenu až 10 000 dolárov za karát.

7. Alexandritský drahokam:

Alexandritský drahokam

Drahokam je pomenovaný po hviezde Alexandrovi 2 z Ruska, ktorá sa ťaží z ložísk v uralských horách Ruska. Je to drahokam meniaci farbu a farby sa menia z červenej na zelenú. Niektoré krajiny to majú na trhu, ale stále je to jeden z najvzácnejších kameňov.

8. Jadeitový drahokam:

Drahokam z jadeitu

Tento drahokam má sýtu, priesvitnú zelenú farbu a je cenným a zriedkavo sa vyskytujúcim drahokamom v niektorých častiach Mjanmarska. Cisársky jadeit bol na mnohých uskutočnených aukciách predaný za miliónovú cenu.

9. Musgravitský drahokam:

Drahokam musgravitu

Farba kameňa sa líši od zelenošedej po purpurovú. Bol objavený v Austrálii a stále sa nachádza v častiach rovnakého kontinentu, čo z neho robí vzácny kameň na svete, a jeho cena je približne 3 500 dolárov za karát.

Zoznam vás má informovať o vzácnych drahokamových prsteňoch na svete a určite vám ich umožní kúpiť si ich tak, aby ozdobili váš domov starožitnosťami v prípade, že sa dostanú do vášho cenovo dostupného zoznamu.!