Zadržiavanie vody v nohách: Príznaky, príčiny a domáce opatrenia

Všimli ste si opuchu nôh? Vyzerajú nadýchané a hebké na dotyk? Nebojte sa! Pomôžeme vám naučiť sa, ako sa zbaviť zadržiavania vody v nohách, pomocou jednoduchých a prirodzených metód. Ale skôr, ako sa pozrieme na domáce prostriedky na zadržiavanie vody, najskôr porozumieme tomuto problému podrobne. Všetci vieme, že ľudské telo je z veľkej časti zložené z vody, ktorá cirkuluje do všetkých orgánov. Keď sa táto tekutina nedokáže správne odstrániť, nahromadí sa vo vašich orgánoch, najmä v nohách. Zadržiavanie vody, nazývané tiež edém, je dočasný problém, ktorý zmizne za niekoľko dní, pokiaľ nie je spôsobený vážnymi problémami, ako sú poruchy obličiek..

Zoznámte sa s hlavnými faktormi, ktoré spôsobujú zadržiavanie vody v nohách, spolu s niektorými prírodnými metódami na riešenie problému.

Zadržiavanie vody v nohách

Príčiny zadržiavania vody:

Hlavné príčiny, kvôli ktorým sa voda začína zadržiavať v nohách. Oni sú

 • Ak dôjde k zmene tlaku v kapilárach, ktorými prechádzajú vitamíny, kyslík a minerály, začne dochádzať k zadržiavaniu vody.
 • Obličky vylučujú z tela všetok odpad a toxíny a krv absorbuje živiny, ktoré môže telo znova použiť. Ak je napríklad ovplyvnený prietok krvi do obličiek, čo sa stane, keď začne byť oblička postihnutá, nič sa nevylúči, potom začne dochádzať k zadržiavaniu vody..
 • Pretože nedostatok pohybu a žiadna fyzická aktivita majú za následok zadržiavanie vody, ako keď cvičíme žily na nohách, pumpuje krv do srdca a necestuje rýchlo, ale začne sa hromadiť v nohách, čo vedie k zadržiavaniu vody..
 • Rovnako ako mnoho rýchlych a nezdravých jedál, ktoré neobsahujú žiadne bielkoviny, nedostatok bielkovín ovplyvňuje vodnú rovnováhu. Vzhľadom na jeho nedostatok nemôže systém prijímať späť vodu z tkanív, ktoré sú potrebné v kapilárach.
 • Osoba, ktorá trpí slabým srdcom, pretože nedochádza k pumpovaniu, môže spôsobiť zadržiavanie vody v nohách a iných častiach tela.
 • Niektoré lieky tiež spôsobujú zadržiavanie vody.
 • Zvlášť ženy čelia zadržiavaniu vody počas tehotenstva a pred menštruáciou kvôli zmenám hormónov.
 • Ďalším hlavným dôvodom je, že ak sedíte dlhé hodiny alebo dlhšie stojíte, spôsobuje to tlak vo vnútri ciev a tekutina začne unikať do tkanív, ktoré sa leasingom zadržiavajú alebo opuchajú nohy..

Príznaky zadržiavania vody:

 • Najčastejším príznakom je, že máte opuchnutú tvár, nohy a ostatné časti tela, aj keď ste schudli.
 • Akonáhle vstanete, vaše viečka sú opuchnuté a majú opuchnutú tvár a cítia, že je brucho nafúknuté.
 • Môžete byť nepríjemní a pulzová frekvencia a krvný tlak môžu vystreliť.

Prevencia zadržiavania vody:

Pokiaľ vám nie je diagnostikovaný závažný zdravotný stav, ako sú srdcové problémy, existujú spôsoby, ako zabrániť zadržiavaniu vody v nohách:

 • Doprajte si fyzickú aktivitu
 • Neobmedzujte sa na jediné držanie tela
 • Noste kompresné ponožky, aby ste znížili zadržiavanie vody v nohách
 • Robte si prestávky na cesty namiesto dlhých únavných ciest
 • Skúste sa vyhnúť kúpaniu s príliš studenou alebo príliš horúcou vodou
 • Znížte príjem soli a obmedzte nezdravé jedlá
 • Cvičte pravidelne

Znížte zadržiavanie vody v nohách a nohách:

Tu je niekoľko liekov a cvičení na vyliečenie zadržiavania vody v nohách a chodidlách:

1. Zapojte sa do fyzickej aktivity:

Zapojte sa do fyzickej aktivity, aby ste znížili zadržiavanie vody

Ak sa v prvom rade pýtate, ako zabrániť zadržiavaniu vody, odpoveďou je telesné cvičenie. Jeden z najlepších a najbezpečnejších spôsobov je zapojiť vás do akýchkoľvek cvičení, ako je chôdza, jazda na bicykli, beh a lezenie po schodoch, ktoré umožňujú telu potiť sa. Keď sa z vášho potu začnú vylučovať všetky toxíny, soli a prebytočná voda z tela, pomôže to vyriešiť problémy so zadržiavaním vody v nohách..

Opatrenia: Ak ste tehotná žena, namiesto intenzívnych tréningov si dajte niečo ľahké, ako napríklad prechádzku alebo jogu.

2. Minimalizujte príjem soli:

Minimalizujte príjem soli, aby ste znížili zadržiavanie vody

Soľ, ktorú konzumujete, je tvorená sodíkom a chloridom, pretože sodík má vlastnosti, ktoré viažu vodu v tele, čo vedie k zadržiavaniu tekutín v tele. Spracované potraviny, ktoré konzumujete, tiež obsahujú vysoký obsah sodíka, ktorý spôsobuje zadržiavanie vody v nohách a tele. Skúste teda konzumovať menej soli a nahraďte ju bylinkami a korením a zostaňte zdraví. Toto je jeden z najdôležitejších bodov, ako vedieť, ako sa prirodzene zbaviť zadržiavania vody.

3. Znížte spotrebu cukru:

Znížte spotrebu cukru, aby ste znížili zadržiavanie vody

Akonáhle budete konzumovať potraviny s vysokým obsahom sacharidov a cukor, okamžite to zvýši hladinu cukru v krvi a inzulínu. Zvýšená hladina inzulínu zadržiava viac sodíka a tým zasa vystreľuje objem tekutín v tele. Konzumujte teda menej sladkostí a uhľohydrátov a zostaňte zdraví a obmedzte problémy súvisiace so zadržiavaním vody.

4. Konzumujte cesnak:

Konzumujte cesnak, aby ste znížili zadržiavanie vody

Cesnak je najúčinnejší prírodný diuretický produkt, ktorý pomáha odstraňovať toxíny a odvádza prebytočnú vodu z tela. Táto malá prírodná zložka rozbije tukové bunky a dokonca pomôže schudnúť. Ráno a večer konzumujte 2-3 klinčeky surové a uistite sa, že ich budete správne žuť a ľahko sa zbavíte problému so zadržiavaním vody..

5. Jedzte potraviny bohaté na horčík a draslík:

Je veľmi dôležité, aby ste zahrnuli potraviny s vysokým obsahom horčíka a draslíka, ktoré účinne znižujú problémy súvisiace so zadržiavaním vody. Orechy, celozrnné produkty, zelená zelenina atď. Sú dobrým zdrojom horčíka, ktorý je na prvom mieste v rebríčku diét proti zadržiavaniu vody..

Draslík znižuje zadržiavanie vody a slúži ako elektrolyt a udržiava správnu rovnováhu medzi hladinami vody a sodíka. Pomáha obličkám odstrániť z tela všetok toxín a prebytočnú soľ. Banán, avokádo, hrozienka, maliny, špenát atď. Sú bohaté na draslík, zahrňte ich preto a zbavte sa chorôb.

6. Saunový kúpeľ:

Je to ďalší účinný spôsob, ako prebytočnú vodu a toxíny vylučovať z tela a budete sa cítiť uvoľnene a sviežo. Tento proces odvádza prebytočnú vodu a silne sa potíte, čo vám pomôže zbaviť sa zadržiavania vody.

Opatrenia: Tehotná žena sa môže namiesto saunového kúpeľa napustiť teplou vodou. Ide o bezpečný a účinný mechanizmus na zníženie zadržiavania vody.

7. Sip feniklový čaj:

Táto prírodná bylina obsahuje anetol, ktorý minimalizuje systolický krvný tlak a odplavuje prebytočnú soľ, vodu z obličiek a zbavuje vás tohto problému. Spolu s týmto čajom môžete tiež žuť semienka feniklu, pretože pomáha znižovať zadržiavanie vody a dokonca udržuje trávenie na správnej ceste. Feniklový čaj je jedným z najlepších bylinných prípravkov na zadržiavanie vody.

Proces konzumácie:

 • Do jednej šálky horúcej vody pridajte jednu čajovú lyžičku feniklových semienok a nechajte prikryté 10 minút.
 • Potom sceďte a pite tento čaj dvakrát denne a uvidíte magické výsledky.

8. Užívajte vitamín B-6:

Podľa mnohých štúdií sa ukazuje, že vitamín B-6 účinne štiepi cukor a škrob a do značnej miery znižuje zadržiavanie vody. Je veľmi účinný u žien, ktoré obzvlášť trpia opuchmi počas predmenštruačného obdobia, pretože ich znova prežíva. Pilulky B6 sú jedným z osvedčených doplnkov na zadržiavanie vody.

Opatrenia: Tehotné ženy, dojčiace matky a osoby s chronickými zdravotnými problémami musia pred užitím týchto doplnkov vyhľadať lekára.

9. Použite jačmeň:

Chcete vedieť, ako znížiť zadržiavanie vody v tehotenstve? Skúste Jačmeň! Jačmeň je ďalšou prírodnou diuretickou zložkou, ktorá sa v súčasnej dobe konzumuje v mnohých európskych krajinách. Jeho konzumácia zvyšuje objem močenia a vylučuje prebytočné tekutiny z opuchnutej oblasti.

Proces konzumácie:

 • Najprv nelúpaný jačmeň poriadne umyte a očistite a 500 ml vody dajte štvrť šálky jačmeňa a varte 20 minút..
 • Nechajte vychladnúť a preceďte vodu v inej nádobe.
 • Nalejte ju do jednej šálky a vytlačte tri kvapky citrónu a pomaly ju popíjajte denne, aby ste dosiahli efektívne výsledky.

Opatrenia: Jačmenná voda je diuretikum. Odporúča sa konzumovať počas dňa. Užívanie v noci môže viesť k narušeniu spánku kvôli častým prestávkam na toalete.

Všetky tieto domáce prostriedky na zadržiavanie vody sú vyskúšané a testované mnohými ľuďmi. Všetky sú prírodné a bezpečné na použitie. Ak ste však tehotná žena, dojčiaca matka alebo ste pod špeciálnym lekárskym ošetrením, poraďte sa s lekárom predtým, ako niečo vnútorne konzumujete. Väčšina týchto starodávnych liekov je celkom účinná pri ponúkaní okamžitej úľavy od edému. V prípade, že problém pretrváva viac ako týždeň, musíte podstúpiť dôkladnú lekársku prehliadku, aby ste zistili hlavnú príčinu.

Často kladené otázky:

1. Je edém život ohrozujúcou chorobou?

Edém síce nie je nebezpečná choroba, ale môže naznačovať závažný zdravotný problém. Zadržiavanie vody je vo väčšine prípadov spôsobené namáhaním, dlhými cestami, prílišným sedením alebo prebytočnou soľou. Ak váš stav neustúpi do týždňa, musíte sa podrobiť lekárskej prehliadke, aby ste zistili hlavnú príčinu. Pacienti s poruchami obličiek alebo srdcovými chorobami pociťujú časté záchvaty edému. Preto musíte vylúčiť tieto možnosti viesť pokojný život.

2. Je v poriadku užívať diuretiká na kontrolu opuchov?

Pokiaľ to nie je predpísané lekárom, nesmiete nikdy užívať samoliečbu na edém, najmä diuretiká. Nedostatočné znalosti o dávkovaní môžu viesť k dehydratácii tela. Ak chcete vyliečiť edém doma, musíte najskôr vyskúšať tieto domáce opravné prostriedky a v prípade, že nefungujú, je potrebná rada lekára.

3. Ako zabránim zadržiavaniu vody v nohách počas diaľkového letu?

Ak ste častým cestujúcim vzduchom, zadržiavanie vody v nohách vás môže často trápiť. Tomuto problému je možné predchádzať nosením voľnej obuvi alebo ponožiek. Musíte sa postarať o krátke prechádzky počas letu, aby ste dosiahli dobrý krvný obeh. Raz za čas si natiahnite svaly a pite veľa vody, aby ste hydratovali svoje telo. Nekonzumujte alkohol ani sedatíva!