Môžu ženy užívať kurkumu počas dojčenia a aké sú jej výhody?

Práve ste donosili dieťa a teraz dojčíte, takže si musíte uvedomiť, že aby bolo vaše dieťa zdravé, mali by ste byť zdravý aj vy. Aby ste sa teda vyhli infekciám, mali by ste do svojho denného jedla zahrnúť zdravú výživu. Mnoho žien obsahuje kurkumu vo svojej strave, aby zabránila infekciám. Ale ženy pochybujú, že užívanie kurkumy počas dojčenia môže byť zdravé alebo nie.

kurkuma počas dojčenia 1

Môžete užívať kurkumu počas dojčenia?

Dojčenie je veľká zodpovednosť, pretože musíte udržať svoje zdravie, aby bolo zdravé aj vaše dieťa. V mysliach dojčiacich matiek sa preto vynára zásadná otázka: Môžem užívať kurkumu počas dojčenia? Je kurkuma bezpečná počas dojčenia?

Odpoveď je áno, je úplne bezpečné a zdravé mať kurkumu počas dojčenia. Musíte sa však uistiť, že prijaté množstvo je primerané. Ako je uvedené, prebytok všetkého je zlý, takže veľké množstvo kurkumy môže tiež viesť k problémom, ako je sušenie, ktoré zníži laktáciu a spôsobí tak veľký problém. Vyhnite sa užívaniu doplnkov, pretože ich presné účinky ešte nie sú úplne známe, a preto vám môžu spôsobiť ďalšie problémy.

Vždy sa poraďte so svojím lekárom o všetkých zdravotných radách, a preto sa ho opýtajte, skôr ako začnete používať kurkumu. Ak je to povolené, môžete si dať kurkumu s pohárom mlieka, ktoré kurkumu prospeje, alebo si ju môžete pridať ako korenie do potravín alebo do akejkoľvek inej formy.

Kurkuma je veľmi zdravá a je bezpečné ju mať aj počas dojčenia. Pomáha tiež pri laktácii a tiež zabraňuje ďalším problémom v tejto fáze a chráni vás a vaše dieťa pred infekciami. Počas dojčenia by ste preto mali dostať primerané množstvo kurkumy.

Zdravotné výhody kurkumy počas dojčenia:

Kurkuma je známa bylina známa svojimi antibakteriálnymi, antivírusovými, protizápalovými a protirakovinotvornými vlastnosťami. Je tiež známy pre posilnenie imunity a ponúka aj ďalšie liečivé výhody. Tu sú teda niektoré zdravotné výhody spojené s kurkumou-

1. Podporuje trávenie:

Kurkuma počas dojčenia je potrebná, pretože pomáha riešiť problémy so žalúdkom u dojčiacich matiek. Kurkuma stimuluje žlčník, aby produkoval viac žlče, čo zase pomáha pri trávení a rieši problém tvorby plynu a poruchy trávenia.

2. Posilňuje imunitu:

Kurkuma počas dojčenia vám poskytne ochranu pred miernymi infekciami, ako je kašeľ, nachladnutie alebo chrípka. Kurkuma má rôzne antifungálne, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, ktoré vám pomáhajú získať ochranu pred rôznymi infekciami. Kurkuma tiež obsahuje lipopolysacharidy, ktoré vám pomôžu vybudovať si imunitu a posilniť ju.

3. Znižuje zápal:

Kurkuma je dobrá bylina, ktorá pomáha zmierniť opuchy častí tela. Pomáha zmierniť zápal prsníkov a vyčistiť upchaté póry prsníkov, aby pomohla pri dojčení, ktoré by inak spôsobilo bolesť. Kurkuma pomáha zmierniť túto bolesť a uľahčuje dojčenie.

4. Minimalizuje cholesterol:

Pomáha regulovať hladinu cholesterolu v krvi. Minimalizuje hladinu cholesterolu a nenechá ho náhle zvýšiť. Pomáha predchádzať rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam a udržuje vás zdravú a fit.

5. Pomáha zvládať hmotnosť:

Po pôrode je hlavným problémom laktujúcich matiek kontrola ich hmotnosti, pretože sa veľmi zvyšuje. Kurkuma, keď je dojčenie dobré, pretože pomáha pri regulácii hmotnosti, predchádza obezite a iným chorobám alebo poruchám súvisiacim s prudkým nárastom hmotnosti. Vďaka tomu udržíte svoje zdravie ako aj svojho dojčeného dieťaťa.

6. Prevencia artrózy:

Pomáha predchádzať problémom, ako je osteoartritída alebo reumatoidná artritída. Kurkuma je plná antioxidantov, ktoré pomáhajú eliminovať voľné radikály, ktoré môžu poškodiť bunky tela. Kurkuma tým, že bráni poškodeniu telesných buniek, pomáha pri pravidelnom užívaní udržiavať dobré zdravie matky.

7. Prevencia chorôb pečene:

Kurkuma pomáha pečeni produkovať enzýmy, ktoré pomáhajú detoxikovať krv a regulovať prietok krvi. Tieto enzýmy rozkladajú toxíny v tele a tým pomáhajú eliminovať odpad z tela. To zase pomáha predchádzať tvorbe toxických látok v pečeni a predchádza ochoreniam pečene. Pre dojčiace matky je dôležité, aby im pomohli udržať si zdravie.

kurkuma počas dojčenia 2

Kurkumový čaj počas tehotenstva:

Kurkumový čaj sa varí pomocou strúhaného koreňa kurkumy alebo čistého prášku. Je považovaný za jeden z najúčinnejších spôsobov konzumácie korenia.

Niektoré štúdie ukázali, že kurkuma v nízkych dávkach ako korenie je bezpečná pre tehotné a dojčiace ženy a má množstvo zdravotných výhod. Nepoužívajte toto korenie, ak ste náchylní na poruchy krvácania alebo ste alergický. Ak si nie ste niečím istý, porozprávajte sa so svojím lekárom.

Táto silná prírodná bylina je prospešná takmer pre každého a ak ste dojčiaca matka, môžete z tohto neuveriteľného korenia ťažiť aj vy. Pamätajte si, že kľúčom k používaniu tejto bylinky je jej mierna konzumácia a dávajte si pozor na prípadné anomálie.