Diéta pre hypotyreózu

Trápi vás hypotyreóza? Viete o diéte hypotyreózy? Ak je vaša odpoveď nie, potom je tento článok pre vás. V dnešnej dobe je na svete veľa ľudí, ktorí trpia hypotyreózou. Mnohým z nás je ťažké vyliečiť to, ale ak zapojíte zmeny vo svojom životnom štýle a diéte, bude pre vás jednoduché. Preto dnes v tomto článku diskutujeme o diéte hypotyreózy.

Diéta pre hypotyreózu

Štítna žľaza je žľaza v tvare motýľa pod krkom v ľudskom tele, ktorá je zodpovedná za produkciu hormónov nevyhnutných pre reguláciu metabolizmu. Ak sú takéto procesy narušené, môže to spôsobiť hypotyreózu. Hypotyreóza alebo nízka funkcia štítnej žľazy je pokojná epidémia. Všetci viete, že na to neexistuje žiadna tabletka. K hypotyreóze dochádza vtedy, keď štítna žľaza neprodukuje dostatočné množstvo hormónov.

Ak vám diagnostikujú hypotyreózu, môže to znieť hrozne, ale môžete v tom byť celý život. Pre svoju bežnú konzumáciu jedla musíte mať pozorný a konzistentný plán, aby ste predišli návalom symptómov, ktoré by mohli narušiť vašu každodennú rutinu..

Najlepšie tipy na dobrú diétu pri hypotyreóze:

Ak budete striktne dodržiavať svoj diétny plán, nemali by ste neskôr mať žiadne pochybnosti o príznakových záchvatoch.

1. Potraviny bohaté na jód:

Vyvážená strava obsahujúca jód môže pomôcť zmierniť príznaky, ktoré sa s vašou poruchou stretávajú. Potraviny, ktoré sú v jóde ironické, sa odporúčajú v boji proti hypotyreóze. Morské riasy a morské plody, keltská morská soľ, morská ryba, rolky Nori, sushi sú pre vás životne dôležité.

2. Znížte spotrebu extra sacharidov:

U jedincov s hypotyreózou je potrebných iba 45-60% uhľohydrátov. K tomu vám pomôže regulácia spotreby na kratší koniec vášho dosahu (v blízkosti 50% sacharidov). Pri 50% sacharidoch môže vaša strava ovplyvňovať 30% bielkovín a 20% tukov.

3. Potraviny bohaté na selén:

Tiež potraviny bohaté na selén pomáhajú pacientovi trpiacemu touto poruchou. Zahrňte preto do stravy potraviny bohaté na selén, ako je mäso, kura, brazílske orechy, mliečne výrobky, cibuľa, losos, celé nerafinované zrná, cesnak a tuniak.

4. Zvýšte príjem bielkovín:

Proteín prenáša hormón štítnej žľazy do všetkých vašich svalov a milovať ho pri každom jedle môže byť prospešné pre reguláciu funkcie štítnej žľazy. Bielkoviny obsahujú orechy a orieškové maslá; quinoa; živočíšne produkty bez hormónov a antibiotík, ako sú organické, vajcia, ryby z udržateľného chovu, mäso kŕmené trávou a strukoviny.

5. Pite dostatok vody:

Vypite 8-12 šálok vody každý deň. Metabolizmus potrebuje vodu, takže nedostatočné pitie naruší perspektívne aj vaše chudnutie. Keď zvýšite spotrebu vlákniny o 30-40 gramov, voda je oveľa dôležitejšia. Vypite dodatočnú vodu, aby ste dostali odmenu za pot z cvičenia a horúceho počasia.

6. Znížte používanie stimulantov:

Hneď ako sa pokúsite bojovať s únavou, stimulanty ako kofeín môžu byť spôsobom života. Hypotyreóza vytvára nadobličky, ktoré sú náchylné na prepracovanie a vyčerpanie. Nadobličkové žľazy môžu už skôr stimulovať toľko stimulácií, že začnú fungovať nedostatočne. Vydávanie stimulantov s kávou, čajom a sódou môže podporiť obnovu a posilnenie nadobličkového systému..

7. Zvýšte príjem vlákniny:

Každý deň musíte zjesť 30-40 gramov. Osoby s hypotyreózou často pociťujú letargické požitie a zápchu. Diéta s vysokým obsahom vlákniny môže byť prospešná, ak ju posuniete takpovediac do strany, a zároveň vám zvýši pocit sýtosti, aby ste nikdy necítili hlad. V priebehu času určite postupne zvyšujte svoje vlákno.

8. Vyberte viac komplexných sacharidov:

Oceníte dostatok zeleniny, čerstvého ovocia a celozrnných produktov, ako je celozrnný chlieb, hnedá ryža a cestoviny, hnedá ryža, pšeničné klíčky. Tieto potraviny sú nutrične lepšie ako ich rafinované doplnky.

Dúfam, že sa vám tento článok páči a že vám bude nápomocný a zároveň informatívny!