Aké cvičenia môžem vykonávať na cvičebnom plese?

Gymball je bežným vybavením, ktoré ľudia používajú na zefektívnenie cvičenia. Určite vám poskytnú dobré výsledky, ale ich používanie nie je najľahšie. Na základné cvičenia si musíte zvyknúť. Nasledujúce odseky vám pomôžu porozumieť najlepším a najľahším cvičeniam s loptou v telocvični pre začiatočníkov a tiež pár tipov, ako sa v nich dobre umiestniť..

Ako používať gymnastickú loptu?

Vyberte správnu loptu:

Cvičebné loptičky majú veľkosť v palcoch. Sú k dispozícii v piatich rôznych veľkostiach od 45 do 85 cm. Vaše kolená by mali byť pokrčené v deväťdesiatstupňovom uhle a musíte sedieť na lopte s nohami rovno na podlahe. Uistite sa, že prvý základný tip dodržiavate veľmi opatrne. Toto je váš prvý krok k tomu, aby ste cvičnú loptu používali ako profesionáli.

Nájdite vhodné miesto:

Druhým krokom je nájsť vhodné miesto. Mali by ste byť na otvorenom a pohodlnom mieste. Uistite sa, že je dostatok miesta na pohyb. Odstráňte všetky ostré predmety, ktoré by mohli zvýšiť pravdepodobnosť zranení a nebezpečných nehôd.

Držte loptu:

Na podoprenie lopty umiestnite okolo spodnej časti lopty niekoľko uterákov, aby sa príliš nevalila. Keď ste dobrí vo vyvažovaní, môžete uteráky odstrániť. Ak chcete, môžete tiež požiadať priateľa, aby vám držal cvičebnú loptu, kým pomocou tejto lopty nezvládnete svoje cvičenia..

Dávaj pozor:

Je tiež veľmi dôležité venovať pozornosť svojmu dychu. Dýchajte úplne normálne a relaxujte. Pri použití gymnastickej lopty nenechajte pocítiť tlak alebo napätie. Existuje šanca, že by ste mohli prirodzene zadržať dych pri pokuse o rovnováhu. Takže sa tomu určite vyhnite.

Posaďte sa:

Ak si chcete sadnúť na telocvičnú loptu, sadnite si na ňu s plochými nohami. Držte brušné svaly a spevnené telo. Teraz prekrížte ruky na hrudi. Nakloňte sa dozadu a chodidlami chodte dopredu, kým nepocítite, že sa krížik opiera o loptu. Teraz zdvihnite ramená, kým neuvidíte kolená. Vráťte sa do normálnej polohy. Vykonajte to asi desaťkrát.

Predĺženie nôh:

Ak chcete predĺžiť nohu, musíte sedieť na loptičke a chodidlá mať rovno na podlahe. Vystrčte jednu nohu a nohu držte rovno. Lýtko by malo byť rovnobežné so zemou. Vydržte asi desať sekúnd a telo držte pevné a tesné. Teraz to zopakujte s druhou nohou. Vykonajte toto cvičenie asi päťkrát.

Loptové vleky:

Ak chcete cvičiť s loptou, ľahnite si na chrbát a dajte si cvičebnú loptu medzi chodidlá. Zapojte brušné svaly a začnite teraz stláčať loptu. Nohy majte vystreté a teraz zdvihnite loptu. Spustite loptu späť. Držte ho maximálne jeden palec od podlahy. Vykonajte toto cvičenie asi desaťkrát, aby ste dosiahli dobré výsledky.

Loptové drepy:

Postavte sa na stenu a posilňovňu držte medzi stenou a chrbtom. Teraz sa predkloňte a niekoľkokrát choďte nohami dopredu. Zapojte brušné svaly a spustite sa do drepu. Vaše stehná by mali byť rovnobežné s podlahou a kolená by mali byť v jednej línii s členkami.

Fly na hrudi s loptou:

Ľahnite si na cvičebnú loptu a kolená majte položené na podlahe. Mierne pokrčte lakte a nakláňajte činky dovnútra a hore a po menšej odmlke ich pomaly spustite. Pri nádychu činiek vydýchnite a nádychom sa vráťte do východiskovej polohy.

Tipy, ktoré by ste si mali zapamätať pri cvičeniach s gymnastickou loptou:

Pred vyskúšaním cvičení v telocvični s loptou sa riaďte týmito radami, aby ste sa vyhli zraneniam a namáhaniu:

 • Pred cvičením v telocvični s loptou sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä pri ochoreniach srdca, závratoch a predchádzajúcom nedostatku fyzickej aktivity.
 • Pri cvičení s gymnastickou loptou nezabudnite dýchať
 • Pred cvičením sa najskôr naučte balansovať na cvičebnej lopte
 • Vyhnite sa ťažkým váham, ak máte vysoký krvný tlak
 • Ak trpíte chorobou, je najlepšie odložiť cvičebný program
 • Pite veľa vody a zostaňte hydratovaní, aby ste sa dobre sústredili

Najlepších 10 najlepších cvičení v telocvični pre začiatočníkov:

Nasledujúci zoznam obsahuje niektoré z najosvedčenejších cvikov z telocvičnej lopty. Tieto cvičenia sa odporúčajú vykonávať po 10 opakovaní.

 1. Lunge With Twist
 2. Koleno na hrudník
 3. Jump Lunges
 4. Skokové drepy
 5. T- kliky
 6. Napínanie bokov so skrútením
 7. Vysoké kopy
 8. Nadzemný guľový drep
 9. Hamstring Curl
 10. Reverzné predĺženie

Dúfame, že teraz porozumiete výhodám cvičebnej lopty vo svojom cvičebnom režime. Vždy pamätajte na to, že ako pri každom inom cvičení, aj gymnastická lopta potrebuje poriadny tréning. Pred vyskúšaním týchto cvičení doma sa odporúča konzultovať s trénerom alebo inštruktorom telocvične. Nedodržanie bezpečnostných opatrení môže zhoršiť stav a viesť k nechcenému namáhaniu kĺbov. Hneď ako vám to bude príjemné, môžete si kúpiť dobrú telocvičnú loptu doma a cvičiť ju svojim vlastným tempom.