8 najlepších kopcových staníc v Himachal Pradesh Sprievodca po lete!

Stanice na kopci v Himachal Pradesh boli dlho vyhľadávané pre svoj pokoj a mier. Klasický pohľad na mesto z vtáčej perspektívy, okolitá svieža zeleň a nedotknutá hmla sú niektoré z dobrých vecí, ktoré musí človek vidieť a zažiť na akejkoľvek stanici v kopci. Vždy obľúbené miesto na oddych a načerpanie energie, obľúbené horské stanice v himachalpradéši s okolitým pokojom a vyrovnanosťou je jediným dôvodom, prečo viac prežívame vnútorný mier a túžime sa stále vracať. Nie je prekvapením, že trváme na prestávke od rušného mestského života a dokonca nás môže napadnúť pustiť sa do pustovne. Stanice na kopci sú vždy stelesnením krásy, vznešenosti a bohatstva. Horské stanice v himachalpradéši majú šumivé rieky a svieža a rozľahlá zeleň zvyšuje zážitok z trekkingu a je celoživotnou spomienkou na pohľad.

Kedy by ste mali navštíviť kopcovité stanice v Himalájach?

Vrchol letnej sezóny, ako je apríl, máj a jún, je ideálnym časom na návštevu Himáčalpradéš. Veľtrhy a festivaly organizuje štát, ktorý vám vždy nahliadne do ich tradícií, remesiel, náboženského presvedčenia atď. Všetci milovníci nakupovania sa v tejto dobe v meste Himachal bláznia!

Čo by ste si mali vziať, keď sa chystáte na horské stanice v Himachale?

Okrem prípadov, keď sa chystáte na trek, musíte sprostredkovať štandardné veci, ako keď cestujete na rôzne miesta. Uistite sa, že si vezmete ďalší kryt a kabát, aby ste sa chránili pred chladom. Predtým, ako sa vydáte na trek, je tu pár vecí, ktoré by ste mali mať vo vreci.

 • Sledovať nohavice a topánky: Pamätajte si, že keď idete na trek, musíte nosiť najpríjemnejšie oblečenie. Vaše topánky majú za úlohu vykonať to množstvo, ktoré môžete nasledovať. Kúpte si bežeckú obuv, ktorá je ideálna na trekking. Pokiaľ ide o džínsy, držte sa ďalej od bavlny 3/4 alebo koľají. Rýchly suchý dych je slušné rozhodnutie. Ak trekujete vo výške nad 5 000 m, použite nohavice na potvrdenie vetra a vodu.
 • Pláštenka: Či už v lete alebo v zime, pršiplášte sú pri treku do Himalájí absolútnou požiadavkou. Vetruvzdorný kabát a pláštenka, ktorá je odolná voči vode, je nevyhnutnou vecou na trek.
 • Balaclava: Noste Balaclavu a vlnený top s lebkou pre úplné teplo. Poskytujú dobrú ochranu pred prípadným vírusom prítomným v kopcovitých oblastiach.
 • Nepremokavé a vlnené rukavice: Rukavice sa osvedčia, ak začne snežiť, a vlnené rukavice sú dobrou zárukou chladnej atmosféry.
 • Lezecké ponožky: Nepoužívajte ponožky zo 100% bavlny. Vlnené ponožky sú jej najlepšou alternatívou. Bavlnené ponožky majú tendenciu vysušovať pokožku, čo nie je vhodné pre vlhké prostredie. Choďte na ponožky v plnej dĺžke.
 • Turistické postele: Turistické postele budú cenné pre tých z vás, ktorí majú radi prírodu. Uistite sa, že svojmu telu doprajete teplú základňu, najmä v prípade, že bude zima

8 dych berúcich kopcovitých miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť v Himachal Pradesh:

Himaláje vás jednoducho ohromia a sú úžasným zážitkom. Trik však spočíva v tom, nájsť správne miesto na relax a nechať si rozpustiť vlasy. Tu sú niektoré z najlepších kopcových staníc, ktoré môžete navštíviť v himachal Pradesh

1. Shimla:

Shimla je „kráľovná kopcov“. Najslávnejšia a najmalebnejšia stanica v Indii, Shimla, je známa svojou úchvatnou krásou dubov a borovíc. Zatiaľ čo zvyšok Indie trpí horúcimi slnečnými horúčavami, Shimla žiari v silnej hmle a je každoročne domovom nespočetných turistov. Shimla je nepochybne najlepšou stanicou na kopci v himachal Pradesh.

horské stanice v himachal pradesh

 • Čo by ste mali vidieť: Ak navštívite Šimla, navštívte vodopády Chadwick a chrám Jhakhoo, ktorý je zasvätený lordovi Hanumanovi. Keď ste tam, vyskúšajte si splav na rieke v Tattapani. Je to ďalšia bežná vec pre všetkých milovníkov dobrodružstva.
 • Ako dosiahnuť: Z Dillí sa jednoducho môžete odviesť autobusom do mesta Shimla, ktorý vám zaberie sotva 7 hodín. Ak si želáte, môžete sa tiež dostať vlakom do Kalky z Dillí a potom sa uistite, že sa dostanete do Šimla hračkovým vláčikom. Bude to trvať zhruba jeden deň. Vlak ide extrémne pomaly, ale je to určite krásna cesta a nezabudnite si spomenúť na všetky malebné krásy tohto miesta, keď vlak prechádza kopcami a tunelmi..
 • Najlepší čas na návštevu: V máji až júni

2. Manali:

Ďalším správnym miestom pre letnú sezónu je Manali, ktoré je pokryté snehom pozdĺž krásy susedných kopcov. Manali je nepochybne najznámejšou stanicou na kopci v himachal Pradesh. Duša hľadajúca spiritualistické vibrácie vás privíta pri vstupe do nádherného mesta, ktoré rezonuje jemným zvukom Beasa, spojeným s arómou horiacich borovíc. Manali bola tiež obľúbeným miestom svadobnej cesty pre nové páry.

horské stanice v himachal pradesh

 • Čo by ste mali vidieť: Navštívte chrám Hadimba, je obklopený stromami Deodar a je známy svojou nádhernou architektúrou. Údolie Solang je ďalším krásnym cieľom v okolí, ktorý ponúka paragliding a jazdu na koni. Pass Rohtang je len ďalším miestom, ktoré si určite nemôžete nechať ujsť. Vychutnajte si horúci pohár čaju, zatiaľ čo sa môžete pokojne pozerať do vzdialených himalájskych štítov.
 • Ako dosiahnuť: Do Manali sa dostanete z najbližšej železničnej stanice Ambala a Chandigarh. Medzi týmito mestami a Manali premáva veľa autobusov. Autokar a taxi prichádzajú za rozumnú cenu.
 • Najlepší čas na návštevu: V novembri až decembri

3. Dharamsala a McLeodganj:

Dve najznámejšie destinácie, ktoré zaplnia vzduch budhistickými chorálmi, ponúkajú množstvo miestnych atrakcií, ktoré vám dajú zabrať. Mestá, ktoré sa nachádzajú na úpätí pohoria Dhauladhar, priťahujú obrovské množstvo ľudí, najmä v júni a júli.

horské stanice v himachal pradesh

 • Čo by ste mali vidieť: Vodopády Bhagsu sú tu obľúbenou turistickou atrakciou. Chrám Bhagsunath je ďalšie miesto, ktoré sa nachádza hneď vedľa vodopádov, ktoré musíte navštíviť. Nájdete tu aj veľa budhistických kláštorov.
 • Ako dosiahnuť: Na miesto prídete len za 4 hodiny a k dispozícii je niekoľko miestnych autobusov. Keď dorazíte do Dharamsaly, môžete ísť ďalším autobusom do McLeodganj, ktorý vás tam potrvá ďalších dvadsať minút..
 • Najlepší čas na návštevu: V máji až júni

4. Chail:

Chail sa nachádza medzi kopcami Shivalik a je obklopený hustým borovicovým lesom a deodarmi. Príjemné počasie počas celého roka láka davy na miesto, ktoré ponúka viac než len pokojné útočisko. Túto oblasť preferuje aj veľa peších turistov a je bežné, že ľudí, ktorí sem chodia veľmi často navštevovať.

 • Čo by ste mali vidieť: K dispozícii je svätyňa Chail Wildlife, ktorá ponúka potešenie milovníkov voľne žijúcich živočíchov a pozorovateľov vtákov. Dávajte si pozor na himalájskeho jeleňa, indického dikobraza, langura, diviaka, gorala atď. Tu sídli samotný dom sliepky červenej džungle. Kali ka Tibba je staroveký chrám Kali, ktorý môžete navštíviť. Môžete tu tiež vidieť najvyššie položené kriketové ihrisko.
 • Ako dosiahnuť: Kalka je najbližšou stanicou k Chail. Z mesta Shimla si môžete vziať taxík alebo autobus. Pre tých z vás, ktorí cestujú letecky, je Shimla najbližšie letisko Chail.
 • Najlepší čas na návštevu: V auguste až septembri

5. Kullu:

Kullu je ďalšie meno, ktoré nám často napadne, keď počujeme Himaláje. Krásne údolie je známe ako „Údolie bohov“, ktoré je požehnané nádhernými vodopádmi, orchideami a lúkami plnými kvetov. Kullu je tiež známym miestom pre mnoho turistov a peších turistov. Určite nechceme, aby ste Kullu na svojom himalájskom výlete zmeškali.

 • Čo by ste mali vidieť: Navštívte Manikaran Gurudwara, Veľký himalájsky národný park a vyskúšajte šťastie pri raftingu a paraglidingu. Horúci prameň Kheerganga je ďalšou vecou, ​​ktorú musíte zažiť.
 • Ako dosiahnuť: Do Kullu sa dostanete cez letisko Bhuntar alebo zo železničnej stanice Chandigarh, vzdialenej asi 270 km od Kullu. Od letiska je miesto vzdialené iba 10 km a na ostrov Kullu si môžete prenajať taxík.
 • Najlepší čas na návštevu: V apríli až júni

6. Kufri:

Máte radi lyžovanie? Potom by pre vás mohla byť Kufri konečnou destináciou. Kufri láka najmä v zime veľa nadšencov lyžovania. Nasajte čerstvý vzduch a cíťte, ako vás pokojné miesto pomaly preberá. Malebné Kufri je tiež útočiskom od horúceho leta v meste.

 • Čo by ste mali vidieť: Veľkou atrakciou je himalájska zoologická záhrada, ktorá je domovom mnohých zvierat, ako je medveď, pižmoň, snežný leopard, antilopy atď. Je to tiež správne miesto pre všetkých pozorovateľov vtákov. Kufri Fun World je zábavný park, ktorý môžete navštíviť.
 • Ako dosiahnuť: Kufri je osem hodín cesty autobusom z Dillí a najbližšie letisko je letisko Šimla, z ktorého trvá cesta do Kufri približne hodinu..
 • Najlepší čas na návštevu: V novembri až decembri

7. Kasauli:

Kasauli je malebná himalájska dedina, ktorá je vzdialená 70 km od mesta Šimla. Kopec je pokrytý hmlistými mrakmi a stromami deodar, takže vyzerá husto a zbalene. Borovice a gaštany vyzerajú krásne na horách vyššie. Pre stanicu na kopci je charakteristická krásna britská koloniálna architektúra a bungalovy v starom štýle.

 • Čo by ste mali vidieť: Ulica Mall je záchranným lanom stanice na kopci, kde turisti z ďalekého okolia nakupujú autentické vlnené veci. Navštívte opičí bod, ktorý ponúka zhora nádherný výhľad na noc v Chandigarhu.
 • Ako dosiahnuť: Najbližšia železničná stanica je Kalka, na ktorú sa dostanete z Dillí. Kalka sa do Kasauli pripája množstvom miestnych vlakov. Kasauli je vzdialené 40 km od mesta Kalka. Miesto môžete kontaktovať aj z taxíkov na Kalke.
 • Najlepší čas na návštevu: V júni až októbri

8. Palampur:

Je tiež známy ako hlavné mesto čaju v severnej Indii. Nachádza sa v pohorí Dhauladhar v oblasti Himachal a je obľúbeným miestom všetkých milovníkov prírody. A tiež obľúbené miesto na svadobnú cestu. Stanica na kopci je domovom kaskádových vodopádov, čajových záhrad a krištáľovo čistých potokov. Zažite to najväčšie šťastie, keď vidíte nádhernú prírodu hrať sa v lone Himalájí.

 • Čo by ste mali vidieť: Skúste paragliding v spoločnosti Bir-Billing, ktorá je známa aj ako hlavné mesto paraglidingu v Indii. Palampur má tiež čo ponúknuť všetkým turistom.
 • Ako dosiahnuť: Pathankot bude najbližšou železničnou stanicou do mesta Palampur a cesta do mesta Palampur trvá asi 7 hodín. Môžete skúsiť autobusy Himachal Transport a dostať sa do Palampuru z Dillí alebo Chandigarhu.
 • Najlepší čas na návštevu: V apríli až júni

Himalájsky výlet bude celoživotným zážitkom. Pre tých z vás, ktorí si chcú len oddýchnuť, majú Himaláje a ich mestá čo ponúknuť. Pre peších a peších turistov je toto miesto veľkým prekvapením. Noste si so sebou tašku spomienok spolu s pokojom a pohodou, ktoré dostanete len tu, po svojom dome!

Často kladené otázky a odpovede:

1. Ktorá stanica na kopci je najbližšie k Dillí?

Odpoveď: Toto je niekoľko horských staníc v blízkosti Dillí:

 • Kasauli, ktoré je vzdialené 6 hodín od Dillí
 • Mussoorie, ktoré je vzdialené 6 hodín od Dillí
 • Nainital, ktorý je vzdialený 6 hodín od Dillí
 • Shimla, ktorá je vzdialená 7 hodín od Dillí

Všetky horské stanice v himachalpradéši sú dobre prepojené vlakovou a autobusovou trasou a do týchto miest sa môžete bez problémov dopraviť bez problémov. Tieto musíte navštíviť, ak máte bydlisko v Dillí alebo kdekoľvek v jeho okolí. Jednou zo základných rád na cestovanie pre Himáčalpradéš je byť zdvorilý, prispôsobivý a priateľský. Nebuďte na nich drzí ani arogantní, ale vždy sledujte informácie o taxikároch. Vyhnite sa cestovaniu alebo šoférovaniu neskoro v noci kvôli nízkej viditeľnosti a problémom s bezpečnosťou.

2. Aké sú najchladnejšie miesta v Himáčalpradéš?

Odpoveď: Himachal je domovom niektorých z najchladnejších miest v Indii. Okres Lahaul a Spiti v Himáčalpradéši sú regióny, v ktorých je v štáte najchladnejšie počasie. Keylong je najchladnejšie miesto v Himachale a má teplotu mínus 3,9 stupňa Celzia. Navyše, Keylong a Kalpa, ktoré sa nachádzajú v kmeňových okresoch Lahaul, Spiti a Kinnaur, sú považované za najchladnejšie miesto v Himáčalpradéši s minimálnou teplotou zaznamenanou pri mínus 3,9 stupňa Celzia a mínus 3 stupne Celzia..

3. Aké sú niektoré zo známych jedál Himáčalpradéš?

Odpoveď: Niektoré obľúbené jedlá z Himachal Pradesh sú uvedené nižšie:

 • Ryba pstruh kullu
 • Madra
 • Dhaam
 • Tudkiya Bhath
 • Oni alebo pikantný lotosový kmeň

4. Ktorý tanec je v Himachal Pradesh známy?

Odpoveď: Himachal je známy mnohými tanečnými formami; „Nati“ je však jednou z najznámejších tanečných foriem Himachal Pradesh. Nati (tanec) sa hrá pri každej príležitosti, ako sú manželstvá, funkcie atď., Je to krásna tanečná forma. Turisti z celého sveta prichádzajú byť svedkami tejto fantastickej tanečnej formy.

5. Aké dobrodružné športy si môžem dopriať v Himachal Pradesh?

Odpoveď: Himachal Pradesh je domovom mnohých sviežich údolí plných zelene, ktoré sú obklopené kopcami pokrytými snehom. V Himachal Pradesh si môžete dopriať rôzne zábavné aktivity. Dobrodružné športy, ako je lyžovanie, paragliding atď., Musíte v Himachale vyskúšať. Môžete si rezervovať dovolenkové balíčky od rôznych poskytovateľov zájazdov, ktoré zahŕňajú letiskové transfery, taxíky, rezorty, prehliadky mesta a jedlo do miest Shimla, Manali, Kasol, Dharamshala a ďalších.

Teraz, keď ste si článok prečítali, viete, čo si zabaliť na cestu na tieto stanice v horách. Väčšina z nich je centrom pokoja a mieru a poskytuje tak potrebnú prestávku od uponáhľaného mestského života. Úbočie kopca ponúka príležitosti na prehliadku mesta a hranie mnohých dobrodružných športov, ako je rafting na rieke, bungee jumping atď.! Ak vám tento článok pomohol, dajte nám primeranú spätnú väzbu. Šťastné dobrodružstvo! Ak ste niektoré z týchto miest navštívili, povedzte nám to o svojich skúsenostiach v nižšie uvedenom poli pre komentáre.