18 najúspešnejších a najbohatších podnikateľiek v Indii 2021

Ženy môžu byť vo viacerých oblastiach, najmä v Indii, nedostatočne zastúpené, ale rýchlo stúpajú po rebríkoch a vo viacerých segmentoch zaujímajú najvyššie pozície. Tieto podnikateľky v Indii sú najznámejšími podnikateľkami a patria tiež k najbohatším. Sú úspešní vo svojej kariére a na obchodných cestách a sú v popredí inovácií a príslušných profesií.

Dnes sa pozrime na tieto najlepšie podnikateľky v Indii. Sú to líderky v popredí, ktoré stoja vysoko ako inšpirácia pre mnoho ďalších žien!

Najlepších 18 najbohatších podnikateľiek v Indii 2021:

Ideme na to, tieto známe podnikateľky v Indii sú veľmi obľúbené v oblasti inšpirácie, podnikateľskej kariéry a vysokých príjmov.

1. Nita Ambani:

Najbohatšia podnikateľka v Indii 2021

Nita Ambani je ľudovo nazývaná prvou dámou Indie. Je manželkou obchodného giganta Mukesha Ambaniho a je vedúcou spoločnosťou v tejto krajine. Je zakladateľkou a predsedníčkou nadácie Reliance Foundation. Stará sa o niekoľko firiem a aktivít v rámci Reliance a zapája sa do filantropických aktivít. Dokonca vlastní tím IPL Mumba Indians. Jej majetok a celková hodnota sa do roku 2020 odhaduje na približne 80 miliárd dolárov. Patrí k najbohatším na svete.

2. Roshini Nadar:

ženy podnikateľky v Indii

Roshni Nadar je dcérou Shiva Nadara a je percentuálnym riaditeľom korporácií HCL. HCL je popredný technologický gigant v Indii. Korporácie HCL sú obľúbené predovšetkým vďaka technologickej základni a je strategickou podnikateľkou, ktorá je známa svojimi rozhodnutiami a úspešným chodom spoločnosti. Je tiež správkyňou Nadácie Shiv Nadar a pod menom sa stará o chod niekoľkých škôl a ústavov. Jej čistý majetok je 4,9 miliardy USD. Je známa ako jedna z najmladších úspešných podnikateľiek a podnikateliek v Indii.

3. Kiran Mazumdar-Shaw:

úspešná žena v Indii

Kiran Mazumdar-Shaw je známy niekoľkými vlastnosťami. Nie je len poprednou indickou podnikateľkou, ale aj najbohatšou a je individuálnou osobou. Ako cituje, k podnikaniu ju prišlo náhodou a vďaka schopnostiam a znalostiam, ktoré získala prakticky, sa stala úspešnou. Kiran je vedúcim biofarmaceutickej spoločnosti s názvom Biocon a patrí medzi lídrov vo výrobe niekoľkých liekov. Kiran nie je len úspešnou podnikateľkou v Indii; nedávno je tiež zaradená ako 65. silná žena na celom svete. Jej odhadovaný čistý majetok presahuje 4,8 miliardy dolárov.

4. Zia Mody:

podnikateľky v Indii

Viete, Zia Mody je najobľúbenejšia právnička v Indii. Je známa tým, že spolupracuje s veľkými gigantickými spoločnosťami a robí vynikajúce obchody, medzi ktoré patrí Airtel, Schneider Electric a ďalšie. Je o nej známe, že je divokou indickou podnikateľkou s vedením a dôverou a hovorí o niekoľkých ženských príčinách. Vlastní firmu, ktorá poskytuje poradenstvo popredným podnikovým firmám v Indii a dokonca aj v zahraničí. Jej čistý majetok sa v súčasnosti pohybuje okolo 5 miliónov USD.

5. Suneetha Reddy:

vedúce obchodné ženy v Indii

Suneetha Reddy je už v Indii slávnou podnikateľkou a je výkonným riaditeľom obrovského a popredného nemocničného reťazca v celej krajine. Suneetha Reddy patrí medzi najlepších ľudí, ktorí urobili reťazec nemocníc Apollo. Podniká v oblasti medicíny už od mladšej vekovej skupiny a odvtedy je úspešná. Obrovsky rástla vo farmaceutickom sektore a teraz patrí medzi najmocnejšie podnikateľky a mladé podnikateľky v Indii.

6. Smita V Crishna:

úspešné podnikateľky v Indii

Smitha V Crishna pochádza z rodiny Godrejovcov a je dedičkou. Je nástupkyňou skupiny Godrej, ktorú vedie so svojimi bratmi. Stará sa o manažment a prevádzku spoločnosti zaoberajúcej sa spotrebným tovarom a je známa svojou efektivitou a schopnosťami. V súčasnosti jej čistý majetok presahuje 4,7 miliardy dolárov.

7. Manju Deshbandhu Gupta:

zoznam podnikateliek v Indii

Manju Deshbandhu Gupta je predsedom spoločnosti Lupin Limited. Je manželkou Deshbandhu Guptu a spoločnosť s ním vedie viac ako 40 rokov. Lupin sa špecializuje ako globálna farmaceutická spoločnosť a je uznávaný po celom svete za to, že sa zameriava na zlepšovanie zdravotnej starostlivosti. V súčasnej dobe sa stará o operácie a je známa ako úspešná špičková podnikateľka v Indii. Približná čistá hodnota majetku Manju Deshbandhu Guptu je viac ako 3,3 miliardy dolárov.

8. Leena Gandhi Tiwari:

pani podnikateľka v Indii

Leena Gandhi Tiwari je predsedníčkou farmaceutickej spoločnosti USV. USV je známy výrobou generických liečiv, ktoré zahŕňajú pevné orálne lieky, injekčné prostriedky, peptidy a biologicky podobné lieky. Leena efektívne riadi spoločnosť niekoľko desaťročí a je chválená za svoje vodcovské schopnosti a profesionalitu. Nedávno sa pripojila ako úspešná podnikateľka v Indii a jej čistý majetok presahuje 2,1 miliardy USD. Leena patrí medzi najlepšie a najobľúbenejšie mladé podnikateľky úspešné v Indii.

9. Radha Vembu:

indická podnikateľka

Radha Vemnu je slávna indická podnikateľka. Je riaditeľkou spoločnosti Corpus Corporation a je známe, že má majoritný podiel v indickej spoločnosti Zoho Corporation, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru. Čistá hodnota Radha Vembu ako podnikateľa je viac ako 1,7 miliardy USD.

10. G Anuradha:

slávne obchodné ženy v Indii

Anuradha je manželkou GV Prasada, ktorý je predsedom a generálnym riaditeľom laboratórií Dr. Reddyho. Je tiež manažérkou a správkyňou laboratórií. Anuradha založil aj Saptarini, organizáciu propagujúcu tradície Indie. Nedávno ju oslovujú vplyvné podnikateľky v Indii a má čistý majetok viac ako 1,5 miliardy dolárov.

11. Kavitha Yadupati Singhania:

podnikateľka v Indii

Kavitha Yadupati Singhania je členkou predstavenstva JK Cement a je manželkou Yadupati Singhania, priemyselníka a podnikateľa. Kavita má väčšinu podielu v JK Cement. Spoločnosť sa zameriava na sektor stavebných materiálov a obchoduje s cementom. Sídlo má v Kanpure. Je tiež riaditeľkou vývojára infraštruktúry Epress. Hovorí sa, že má čistú hodnotu viac ako 1,4 miliardy dolárov.

12. Anu Aga:

najlepšie podnikateľky v Indii

Anu Aga je podnikateľka i podnikateľka, ako aj sociálnou aktivitou. Anu Aga sa zaoberá energetickým a environmentálnym inžinierstvom a vlastní väčšinu akcií v spoločnosti Thermax. Do roku 2004 bola predsedníčkou spoločnosti viac ako 8 rokov. Venuje sa tiež aktivitám založeným na sociálnej iniciatíve Thermax a pracuje na vedení škôl v niekoľkých regiónoch na pomoc chudobným deťom. Anu je často oceňovaná pre svoje neuveriteľné odhodlanie a silu a neprirodzené vodcovské vlastnosti po tom, čo prevzala spoločnosť po náhlom zániku jej manžela. Má čistú hodnotu viac ako 1,1 miliardy dolárov.

13. Renu Munjal:

najúspešnejšie podnikateľky v Indii

Renu Munjal je generálnym riaditeľom spoločnosti Hero FinCorp. Bola tiež bývalou výkonnou riaditeľkou tej istej spoločnosti. Renu je tiež dobre známa niekoľkými projektmi CSR, ktoré zriaďujú a prevádzkujú to isté pre strediská posilnenia postavenia žien a odborného vzdelávania. Je tiež režisérkou v predstavenstve Easy Billa. Jej čistý majetok sa pohybuje okolo 1,1 miliardy USD.

14. Kalpana Apurva Parekh:

Kalpana Apurva Parekh je zakladateľom priemyslu Pidilite. Firma sa zaoberá výrobou lepidiel a je v Indii lídrom na trhu. Kalpana je dcérou Madhukara Parekha, ktorý je zakladateľom tej istej spoločnosti. Jej čistý majetok sa pohybuje okolo 1 miliardy dolárov.

15. Nilima Motaparti:

krásne mladé podnikateľky v Indii

NilimaMotaparti je riaditeľom laboratórií Divis so sídlom v Hyderabade. Spravuje a skúma všetky aspekty chodu laboratórií. Je tiež členkou predstavenstva niekoľkých ďalších technologických a farmaceutických gigantov a spoločností v južnej Indii a okolo nej. Nilima má viac ako päť rokov skúseností v tejto oblasti na národnej i medzinárodnej úrovni. Jej čistá hodnota je viac ako 18 620 miliónov rupií INR.

16. Mallika Chirayu Amin:

najbohatšie ženy -podnikateľky v Indii

Mallika je manželkou obchodného giganta Chirayu Amina, ktorý je generálnym riaditeľom a vedúcim spoločnosti Alembic pharmaceuticals. Mallika zastáva v spoločnosti pozíciu generálneho riaditeľa, výkonného riaditeľa a MD. Spolupracuje aj s inými spoločnosťami, ako sú zdravotníctvo v Sierre a investície v Sierre. Jej čistá hodnota je 7 570 miliónov rupií.

17. Falguni Nayyar:

18 najlepších dámskych žien v Indii

Falguni Nayyar je generálnym riaditeľom indického gigantu elektronického obchodu Nykaa, ktorý sa zameriava na ženskú kozmetiku a náležitosti. Falguni založila túto spoločnosť sama v roku 2012 a sama prevzala budovanie indického kozmetického priemyslu. Aj keď to začalo iba ako maloobchod s kozmetikou, spoločnosť sa neskôr rozšírila o ďalšie produkty životného štýlu. Práve teraz úspešne vedie spoločnosť, ktorá má ocenenie viac ako 1,2 miliardy dolárov. Čistá hodnota majetku spoločnosti Falguni je 5410 miliónov rupií.

18. Jayshree Ullal:

Jayshree Ullal

Jayshree Ullal je generálny riaditeľ a prezident sietí Arista, ktorý pracuje na dátovom centre ethernetových sietí. Jayshree pochádza z Indie a odišiel študovať elektrotechniku ​​do USA. Po štúdiách začala pracovať s inými spoločnosťami a potom založila a založila vlastnú spoločnosť. V tejto spoločnosti pravidelne pracuje medzi oboma krajinami. Jej čistý majetok presahuje 1,4 miliardy USD.

Tieto podnikateľky v Indii nám stoja ako inšpirácia. Ich vytrvalosť a dôvera v osobnosť a charizmu ich doviedla ďaleko k úspechu v ich ríšach. Dúfame, že sa vám páčilo vedieť o týchto veľkých osobnostiach rovnako ako my. Dajte nám vedieť svoje myšlienky!