Ako zošívať šaty doma krok za krokom?

Bez ohľadu na to, aký trend vládne trhu, šaty sú vždy žiadané s rôznymi farbami a rôznymi vzormi. Bez ohľadu na to, či je leto, zima alebo bez ohľadu na to, aká je príležitosť, šaty sú najlepším spôsobom, ako poskytnúť vašej bábike ten najlepší vzhľad. Bezpochyby vyzerajú veľmi štýlovo a ich výroba je stále jednoduchá. Aj kvôli zvýšeniu cien šiat ženy v súčasnosti hľadajú spôsob, ako šiť šaty na internete, aby darovali svojim dcéram to najlepšie, čo doma vyrobili.

Rozmýšľate aj nad tým, ako ušiť detskú sukňu? Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to urobiť,

Frockové zošívanie krok za krokom:

Pozrime sa, ako sa steh šiť krok za krokom.

1. Vytvorenie jednoduchého šálu:

Vytvorenie jednoduchého šálu

Proces šijacieho šitia krok za krokom by v prvom rade vyžadoval výber materiálu. Jednoduché šaty sú spravidla vyrobené z bavlneného materiálu, ktorý je možné nosiť v každom ročnom období. Spolu s tým by materiál mal obsahovať niektoré saténové stuhy, ktoré by mohli pomôcť pri zdobení šiat.

Po dokončení výberu materiálu je ďalším krokom, ako doma šiť šaty, vykonať merania dieťaťa. Pri správnych meraniach teraz musíte vytvoriť vzor na handričke. Materiál môžete zložiť na polovicu a začať označovať merania, ktoré ste vykonali. Označenie konceptu pre prieramickú čiaru, líniu hrudníka, dĺžku šije, pás, výstrih, plecnú časť, zadný výstrih a konečný návrh. Keď je váš vzor úplne nakreslený, je čas rezať. Uistite sa, že ste všetky panely vystrihli s náležitou starostlivosťou. Keď sú všetky kusy lepenky odrezané, je čas na strihanie vzorov tkanín.

Ďalším krokom, ako ručne šiť šaty, je strihanie spredu. Vystrihnite vzor predného krku a dajte mu otvorený záhyb. Ďalej je väzba na prieramok a léga. Keď sú všetky tieto položky pripravené, začnite šiť šaty tým, že spojíte všetky odrezané časti šiat s pomocou šijacieho stroja. Uistite sa, že pri zošívaní ponecháte vo vnútri najmenej palec priestoru, aby ste v šatách mohli vykonať zmeny, ak sú tesné.

2. Šitie dlhých šiat:

Šitie dlhých šiat

Na večierky a svadby sa najčastejšie nosia dlhé šaty. A teraz môžete to isté zošívať aj doma, jednoducho pomocou tejto metódy dlhého šitia. Na to je tiež najskôr potrebné zapracovať na materiáli, v ktorom chcete mať šaty. Pri dlhých šatách ľudia väčšinou chodia so sieťovinou, saténom a rôznymi farebnými šnúrkami.

Podobne ako jednoduché šaty, musíte najskôr vykonať merania a pripraviť sa na rezanie vzoru. Vykonajte merania na kartóne a potom ho zložte a položte na sieť, ktorá musí byť v štyroch záhyboch. Po dokončení najskôr odrežte hornú časť a rozdeľte zadné a predné konce. Potom jednoducho vezmite dostatočnú časť materiálu, ktorý odreže zadnú časť, a ďalšie rovnaké časti. Uistite sa, že ste odstránili časť rukávu zo zadnej strany.

Keď sú všetky diely pripravené, ďalším krokom je steh stehu. Začnite prešívať hornou časťou, smerom dole a potom krčnou časťou. Uistite sa, že pridáte nejaký ďalší materiál, ktorý by vám pomohol dosiahnuť požadované nedostatky, a tiež jemne prišite šatku, aby sa sieť počas šitia neodtrhla. Keď budete konečne pripravení, môžete dlhému šatu dodať kúzlo. Môžete si tiež vyskúšať rôzne vzory krku pre dlhé šaty.

3. Šitie dáždnikového šálu:

Šitie dáždnikového šálu

Ako šiť šaty dáždnika je najvyhľadávanejšia otázka na internete. Tieto šaty môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu podľa príležitosti, v ktorej ich nosíte. Pri pohľade na dáždnikové šaty si musíte pamätať na to, že šaty by vyžadovali viac materiálu ako bežné šaty. časť by dostala kruhový rez, ktorý by bol bezchybný. Jednoducho získajte najlepší požadovaný materiál a vykonajte požadované merania.

Prvým krokom k tomu, ako zošiť dáždnik, je nakresliť vzory na papier. Na presné meranie používajte vzor stehu. Potom materiál sklopte pozdĺžne aj po šírke, aby ste prešili časť tela, označte okrajovú časť a odstrihnite.

Ďalším krokom, ako šiť detskú sukňu doma, je spojiť časť krku pomocou krížikov. Potom musíte zošiť aj bočné kĺby a boky. Na zadnej strane urobte niekoľko strihov, aby ste pripevnili háčiky po stehu.

Nakoniec položte papier na utierku a rozrežte ho preložením do šírky a potom do dĺžky. Uistite sa, že spojíte konce odrezaním okrajov ako „a“ a „e“ a „a“ a „f“, ktoré by vytvorili krivku tvaru dáždnika. Teraz označte okrajovú časť a veľmi opatrne ich odrežte, aby ste pri otváraní záhybov skončili s dnom v tvare dáždnika. Teraz spojte všetky konce ich zošitím a vaše šaty sú pripravené. Podobne môžete v tomto šate ísť na rôzne vzory krku ako ostatné šaty. Všetko, čo potrebujete, je ponechať si nejaký extra materiál, ktorý by vám poskytol perfektný kruhový tvar dáždnika.

Odpoveď na to, ako šiť frock krok za krokom, závisí od vzoru alebo typu frocku, ktorý ste si vybrali. Niektoré môžu vyžadovať strih hornej, zadnej, dolnej časti, bokov, rukávov atď., Zatiaľ čo niektoré strihy s rovným strihom sa strihajú v jednom kuse. Bez ohľadu na to, aký je vzor, ​​môžete do šatníka pridať aj kúzla alebo vzory, ktoré môžu potrebovať aj ďalší materiál. Dlhý frock dizajn sa považuje za najľahší.