Úžasné výhody Amly počas tehotenstva

Amla nazývaná aj indický egreš je jedným z bežných plodov nachádzajúcich sa v Indii. Chutí kyslo a v ústach zanecháva horkú pachuť. Amla je plná výživy a má veľké množstvo vitamínu C. Dôrazne sa odporúča užívať počas tehotenstva. Kde oslabuje imunitný systém a telo môže byť náchylné na mnohé infekcie. Spolu s tým, že pomáha telu bojovať proti mnohým mikróbom, môže Amla tiež pomôcť pri lepšom trávení, kontrolovať hladinu glukózy v krvi a posilňovať kosti. O tomto skromnom ovocí pestovanom na vašom dvore sa dá toho vedieť oveľa viac. Pokračujte v čítaní, aby ste vedeli o najlepších výhodách užívania Amly počas tehotenstva.

Spôsoby, ako konzumovať Amlu počas tehotenstva

Je bezpečné jesť Amlu počas tehotenstva?

Predtým, ako budeme hovoriť o použití Amly, najskôr vyčistíme vzduch mnohým ženám, ktoré sa zaujímajú o bezpečnosť Amly počas tehotenstva. Amla je bezpečná v percentách a dokáže zázraky s matkou aj s dieťaťom. Mali by ste si však dávať pozor na spotrebované množstvo, aby ste predišli komplikáciám.

Rôzne výhody Amly počas tehotenstva:

Teraz sa pozrime, ako môže byť konzumácia amly počas tehotenstva prospešná:

 1. Amla vás nenechá nepokojnými, je to silný omladzovač a má schopnosť úmyselne zvýšiť vašu energiu a regenerovať energiu v bunkách vo vašom tele; vďaka tomu je lepšou voľbou na odvrátenie únavy a vyčerpania počas tehotenstva, ktoré je zvyčajne bežným syndrómom počas tehotenstva.
 2. Amla je tiež bohatá na vlákninu a je miernym preháňadlom, ktoré uľahčuje činnosť čriev počas tehotenstva, čím zabraňuje zápche u očakávaných matiek; matky sa pri odchode do umyvárne cítia uvoľnene a ľahko!
 3. V tehotenstve sa zvyčajne pozoruje vysoký alebo nízky krvný tlak, ale keďže Amla obsahuje dobré množstvo vitamínu C, rozširuje cievy a udržuje normálnu hladinu krvného tlaku..
 4. Amla má schopnosť udržiavať lipidový profil tehotných žien, čo je veľmi prospešné.
 5. Kustovnicová šťava pomáha mamičkám vyhnúť sa problémom s kyslosťou a pálením záhy počas tehotenstva.
 6. Amla obsahuje antioxidačné vlastnosti a toto ovocie pomáha odplavovať toxíny a voľné radikály prítomné vo vašom tele počas tehotenstva, pretože spravidla tehotná žena má matnú tvár, ale vďaka amla má vaša pokožka zdravý vzhľad..
 7. Môžete sa stať pacientkou s anémiou, ale bohatý obsah železa v amle pomáha pri odstraňovaní anémie počas tehotenstva. Prítomnosť vitamínu C v ovocí tiež pomáha absorbovať železo a udržiavať hladinu hemoglobínu až po značku.
 8. Počas tehotenstva je potrebné správne trávenie. A Amla môže podporovať rýchle trávenie zachovaním funkcie tráviaceho systému. Čo pomáha tehotným mamičkám zbaviť sa problémov s trávením, tvorbou žalúdka atď.
 9. Amla môže eradikovať infekcie v močových cestách tehotných žien, ktoré spôsobujú problém pri počatí dieťaťa.
 10. Výkyvy nálady sú tiež veľmi časté u tehotnej ženy, ale amla má všetky odpovede a môže pomôcť kontrolovať výkyvy nálady a upokojiť myseľ a telo počas tehotenstva.
 11. Pomáha vám tiež fyziologicky a zabraňuje vám nervózny, nepokojný, nedostatok chuti do jedla atď.
 12. Obsah vápnika v ovocí posilňuje vaše kosti a napomáha rýchlejšej a silnejšej tvorbe kostí a zubov vášho dieťaťa.
 13. Pravidelná dávka alebo porcia amly pomáha znižovať riziko predčasne narodených detí a cervikovaginálnych infekcií.
 14. Priamo čerstvá šťava z amla pre deti pomáha posilňovať pamäť dieťaťa a podporuje laktáciu po pôrode.
 15. Ak ste začali opúchať, potom pravidelný príjem amly môže zabrániť opuchu vašich nôh a rúk.
 16. Jesť kyslú chuť je v tehotenstve známou chuťou, takže musíte spolu s jedlom konzumovať nakladanú amlu alebo si ju dať ako dopoludňajšie občerstvenie, aby ste nemali chuť na jedlo..

Ako užívať Amlu počas tehotenstva?

Nasledujú niektoré z obľúbených spôsobov, ako konzumovať Amlu počas tehotenstva:

1. Amla šalát:

Šalát neznamená, že počas tehotenstva musíte držať diétu! Len pre sladkokyslý šalát pridajte 1/3 šálky nakrájaného amlasu k inému ovociu. A dajte si to k jedlu.

2. Čerstvá šťava Amla:

Dajte si pohár čerstvej šťavy z amla doma, stačí pomlieť 2 šálky amlasu v odstredivkovom odšťavovači, aby ste získali šťavu. Ozdobte ju lístkami mäty a vychutnajte si čerstvú šťavu z amla počas tehotenstva.

3. Dezert:

Plátky amly namočte do medu a po večeri si ich vychutnajte ako dezert, čo je zdravá voľba. Je to skutočne chutné a ľahké na jedenie. Môžete ho dokonca konzervovať ešte niekoľko dní.

4. Sušte Amla alebo Amla Supari:

Amla supari počas tehotenstva je jedným z najlepších spôsobov, ako užívať Amlu, a je k dispozícii na trhu, alebo si ich môžete ľahko vyrobiť doma. Sušenú amlu počas tehotenstva je možné podávať po každom jedle, aby sa zlepšilo trávenie.

5. Amla Pickle:

Nakladaná amla je jedným z najchutnejších spôsobov, ako konzumovať indický egreš počas tehotenstva. Lyžica kyslej uhorky s pravidelným roti alebo ryžou môže zlepšiť vašu chuť do jedla a spôsobiť, že si budete chcieť jedlo vychutnať. Amla murabba môžete dokonca užívať aj v tehotenstve, ak ju nakladiete s cukrom.

Vedľajšie účinky Amly počas tehotenstva:

Napriek tomu, že Amla má mnoho výhod, nemali by ste sa jej prejedať. Bežné vedľajšie účinky Amly počas tehotenstva sú:

 • Zápcha
 • Popálenina žalúdka
 • Poruchy trávenia
 • Nevoľnosť
 • Dehydratácia v dôsledku zvracania alebo riedkej stolice

Bežná mylná predstava o Amle, ktorú má mnoho žien, je, že môže viesť k deťom s tmavou pokožkou. To je však ďaleko od skutočnej pravdy. Amla podporuje zdravé deti a chráni ich pred korisťou akýchkoľvek infekcií a zdravotných porúch. Dokonca môže posilniť imunitný systém a pamäťové schopnosti vášho dieťaťa. Je načase ustúpiť faktom o mýtoch a začať zahrňovať Amlu do tehotenskej diéty pre zdravie vás a zdravého dieťaťa.

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Ako veľmi je Amla pre mňa dobrá počas tehotenstva?

Odpoveď: Lekár odporúča tehotným ženám nasledujúce množstvo Amly – 1 celé čerstvé ovocie Amla denne alebo nie viac ako 4 g prášku Amla a 10 ml šťavy Amla denne. Zaistite tiež, aby ste namiesto konzervovaných alebo konzervovaných výrobkov používali organický Amlas.

Q2. Kedy sa vyhnúť Amle počas tehotenstva?

Odpoveď: Amla s vysokým obsahom vitamínu C nemusí byť vhodná pre každého. Ak pocítite nevoľnosť, pálenie záhy, hnačku, reflux kyseliny alebo akékoľvek iné zdravotné problémy, okamžite zastavte jeho konzumáciu. Príznaky by mali chvíľu ustúpiť a v prípade, že nie, poraďte sa so svojím lekárom.

Q3. Je varená Amla bezpečná počas tehotenstva?

Odpoveď: Varená Amla je jedným z najlepších spôsobov, ako konzumovať bobule počas tehotenstva. Jeho varením je možné do značnej miery obmedziť vysoké množstvo vitamínu C, čím sa zníži na žalúdok. Určite to však neprevarujte, pretože to môže viesť k strate výživy.