Ako používať (indický egreš) Amla na cukrovku?

Cukrovka je v dnešnej dobe veľmi častým zdravotným problémom! Každý 2. človek z 3 je diabetický pacient! Toto sa stalo bežnou chorobou, ako je kašeľ a nachladnutie! Nie, cukrovka môže byť spôsobená buď nedostatočnou produkciou inzulínu, alebo tým, že bunky tela nereagujú správne na inzulín alebo na oboje. Vyliečiť cukrovku z koreňa nie je možné, akonáhle zaútočí na vaše telo, bude to celý život, ale nemali by ste byť vôbec v napätí, mali by ste skôr nájsť spôsoby, ako vyrovnať množstvo hladiny cukru v krvi v tele! Jeden taký spôsob, ako ovládať svoj cukor, je konzumácia amly! Áno, amla je veľmi prospešná v tom, že pomáha veľmi efektívne vyrovnávať cukrovku. V tomto článku navrhujeme, ako používať amlu na cukrovku?

Ako používať (indický egreš) Amla na cukrovku

amla (vedecký názov Phyllanthus Emblica) alebo indický egreš je jednou z najsilnejších byliniek používaných v ajurvéde. Lekári ju odporučili na niekoľko chronických stavov, najmä na cukrovku. Ale pred analýzou, či amla pomáha pri znižovaní hladín cukru alebo nie, tu je niekoľko ďalších úžasných výhod Amly, ktoré musíte vedieť:

Nutričné ​​fakty Amla:

 • Amla má nízky obsah kalórií a je bohatým zdrojom vitamínu C. Pomáha tiež pri chudnutí a je prospešná pre rast vašich vlasov!
 • Jedna malá amla má toľko vitamínu C ako 2 stredne veľké pomaranče. Čo je veľkým zdrojom vitamínu c?
 • Amla je tiež bohatá na fenolové zlúčeniny, ako sú flavóny a antokyány, ktoré majú silnú antioxidačnú kapacitu. Pomáha vášmu telu fungovať v normálnej fáze.
 • Je tiež bohatá na minerály, ako je vápnik, železo a fosfor, a tiež obsahuje vitamíny B komplexu. A nechajte splniť aj svoje ďalšie nedostatky!
 • Celkovo teda nutričná hodnota Amly z nej robí liečivú bylinu, ktorá podporuje dobré zdravie všetkých jednotlivcov a pomáha predchádzať, liečiť a posilňovať váš imunitný systém..

Výhody Amly pre diabetes:

Je skúmaný a je dokonca skutočnosťou, že antioxidačná vlastnosť Amly je užitočná pre diabetikov. Ovocie bohaté na polyfenoly má v skutočnosti vlastnosti, ktoré môžu chrániť telo pred oxidačnými vlastnosťami vysokej hladiny cukru v krvi. Tá istá zlúčenina je tiež účinná pri prevencii inzulínovej rezistencie spôsobenej diétou s vysokým obsahom fruktózy. To znamená, že ovocie môže skutočne pomôcť pri správnej absorpcii inzulínu a viesť k zníženiu hladiny cukru v krvi u diabetikov.

Extrakt z amly je tiež výrazne známy pre zníženie hladiny cukru u indukovaných diabetických potkanov. Štúdie naznačujú, že silná aktivita amla zachytávajúca voľné radikály a jej účinnosť pri znižovaní oxidačného stresu pomohla pri zlepšovaní metabolizmu glukózy u diabetických potkanov. Nasleduje niekoľko jednoduchých a jednoduchých receptov, pomocou ktorých môžete kontrolovať hladinu cukru v krvi, a tiež sú domáce a čisto ajurvédske, preto nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky!

Ajurvéda verí, že hladiny cukru by mali byť kontrolované iba prírodným procesom, ale môžu byť kontrolované aj liekmi s prísnym diétnym režimom. Cukrovka je spôsobená metabolickou poruchou, ktorú spôsobuje pankreas, keď nie je schopný produkovať požadované množstvo inzulínu alebo keď je telo označené ako neúčinné na využitie produkovaného inzulínu. Teraz, aby ste vrátili proces do normálnej fázy rastu hladiny inzulínu v tele, budete musieť prijať určité množstvo nedostatku zvonku..

Ako používať Amla na diabetes?

Nasledujúci recept je veľmi účinný pri cukrovke:

Budete potrebovať:

 • 1 dlaň plná indických egrešov
 • Niekoľko kúskov Amly
 • 2/3 listov tulsi
 • Jeden pohár vody

Čo musíte urobiť:

 • Nakrájajte amlu a odstráňte semená z indického egreša.
 • Kúsky Amly spolu s listami tulsi namočte na noc do pohára vody so všetkými vlastnosťami amly a Tulsi.
 • Nasledujúci deň dostanete vodu obsahujúcu.
 • Vodu musíte piť skoro ráno pred raňajkami.

Výhody:

 • Amla pomáha liečiť cukrovku, očné problémy, problémy s močením a kožné problémy.

Ak máte akékoľvek obavy alebo pochybnosti o tom, ako používať amlu na liečbu cukrovky, napíšte nám. Poskytneme vám relevantné informácie pre vaše obavy.