10 Amla práškových výhod založených na výskume pre zdravie, vlasy a pokožku

Vedeli ste, že starí Indiáni uctievali Amlu ako „DivyaAushadu“? Doslova sa prekladá ako „božská medicína“, pretože mala schopnosť liečiť mnohé choroby. Jeden z najlepších spôsobov, ako konzumovať túto živinu, je vo forme suchého prášku. Dnes sa pozrieme na niektoré z úžasných výhod prášku Amla pre zdravie, vlasy a pokožku, aby sme pochopili jeho dôležitosť pre náš každodenný život.!

Amla prášok založený na výhodách pre zdravie, vlasy a vlasy Koža

Čo je Amla Powder alebo Amla Churna?

Amla Churna je suchá a prášková forma ovocia Amla alebo egreša indického (Emblica Officinalis). Môžete ho identifikovať podľa typickej hnedej farby, surovej vône a zmesi štipľavých, adstringentných a horkých chutí. Amla prášok sa používa ako výživový doplnok alebo liek kombináciou s inými zložkami.

Prášok Amla sa tiež nazýva Usirikayapodi v Telugu, Amalaki Churna v sanskrte, Nellikai Podi v tamilčine a Kannade atď..

Je Amla Churna dobrá pre zdravie?

Amla Churna je kľúčovou zložkou mnohých ajurvédskych liekov. Aj moderná veda uznáva, že Amla Churna robí s telom zázraky, pretože je bohatá na mnoho živín, ako sú vitamíny, minerály a antioxidanty. Prášok obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý môže liečiť mnohé poruchy, ako sú tráviace problémy, hypertenzia, skorbut atď. (1). Spolu s tým Amla Churna ponúka aj mnoho kozmetických výhod pre pokožku a vlasy.

Fakty o výživovom prášku Amla:

Pozrime sa na nutričný profil prášku Amla na 5 g porcie:

Celková energia: 10 kalórií

 • Celkový tuk – 0 g
 • Sacharidy celkom – 3 g
 • Cholesterol – 0 mg
 • Vláknina – 3 g
 • Vitamín C – 60 mg
 • Draslík – 2 mg

Ako si vyrobiť Amla Churna doma?

Amla Churna je veľmi jednoduché urobiť doma. Všetko, čo potrebujete, je čerstvý Amlas, dostatok slnečného svetla a trochu trpezlivosti.

Takto si môžete vyrobiť prášok Amla doma:

Zloženie:

 • Kusy Amla – 1 šálka (zbavená semena)

Spôsob prípravy:

 • Kúsky Amly sušte 2-3 dni na priamom slnku.
 • Uistite sa, že sú kompletne dehydrované.
 • Teraz preneste tieto kúsky do nádoby mixéra a poprášte ich.
 • Prášok preosejte, aby ste odstránili hrudky alebo veľké kusy.
 • Churnu skladujte vo vzduchotesnej nádobe.

Poznámka: Ak chcete tento proces preskočiť, môžete začať používať prášok Amla pripraveného na použitie od dôveryhodných značiek ako Patanjali, Dabur, Himalaya atď..

Čítaj viac: Ako urobiť Amla Churna

Amla Churna Dávkovanie:

Bezpečná dávka Amla Churna pre dospelých za deň je ½ lyžice až 1 polievková lyžica. Môžete ho zmiešať s medom a priamo konzumovať alebo pridať do teplej vody. Pre deti by dávka mala byť nižšia ako 1 polievková lyžica alebo podľa predpisu lekára.

Aký je najlepší čas na užívanie prášku Amla?

Odborníci naznačujú, že prášok Amla sa najlepšie konzumuje na prázdny žalúdok skoro ráno, aby sa dosiahli maximálne výhody. To môže stimulovať váš tráviaci systém a aktivovať pohyby čriev. Ak však máte citlivý žalúdok alebo nízke tolerancie kyslosti tohto prášku, môžete ho konzumovať medzi jedlami.

Výhody prášku Amla založené na dôkazoch:

Tu je našich 10 vedecky osvedčených prínosov Amla churny pre zdravie, vlasy a pokožku spolu s vedeckými dôkazmi.

Amla práškový prínos pre zdravie:

Tu je našich 6 najlepších výhod prášku z indického egreša pre zdravie. Pozrime sa na ne.

1. Prírodný posilňovač imunity:

Prášok Amla môže posilnením imunitného systému znížiť riziko mnohých infekcií vrátane sezónnej chrípky (2). Vysoké množstvo antioxidantov prítomných v tejto Churne môže obmedziť poškodenie vašich buniek voľnými radikálmi. Vitamín C prítomný v tejto zložke má tiež silný antimikrobiálny účinok v boji proti vírusovým a bakteriálnym útokom na vaše telo.

2. Lieči poruchy trávenia:

Výhody prášku Amla pre vaše zdravie čriev sú početné. Prášok Amla pomáha pri rýchlejšom rozklade potravín a ľahkej absorpcii živín. Podporuje lepšie trávenie bez tvorby prebytočných kyselín v žalúdku (3). Amla prášok tiež pomáha pri riešení nerovnováhy pitta, aby sa zabránilo tráviacim poruchám, ako je zápcha a zápal žalúdka.

3. Reguluje hladiny cukru v krvi:

Prášok Amla je bohatý na silné antioxidanty a fenolové zlúčeniny, ktoré môžu v boji proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú oxidačné poškodenie, znížiť riziko cukrovky. Je tiež známe, že pravidelná konzumácia prášku Amla môže znížiť hladinu cukru v krvi (4). Toto je jedno z hlavných použití prášku Amla u diabetických pacientov.

4. Ošetruje prekyslenie a žalúdočné vredy:

Suchý prášok Amla je prospešný pri riešení kyslých refluxov a pálenia záhy. Tento prášok, keď je zmiešaný s vodou, môže fungovať ako zásadité jedlo, aby znížil hladinu kyselín v tele. To môže byť obzvlášť prospešné pre ľudí trpiacich žalúdočnými vredmi a kyslými refluxmi tým, že chráni výstelku žalúdka pred poškodením kyselinou (5).

5. Detoxikuje telo:

Prášok Amla je bohatý na antioxidanty a fenolové zlúčeniny, ktoré čistia krv elimináciou toxínov (6). Prášok Amla je tiež bohatý na vlákninu, ktorá môže aktivovať lepšie pohyby čriev a vyplaviť z tela nežiaduce odpady.

6. Podporuje chudnutie:

Jednou z najväčších výhod prášku Amla pre zdravie je jeho schopnosť podporovať chudnutie. Pitie prášku Amla s teplou vodou môže urýchliť proces trávenia, ktorý je pri chudnutí zásadný. Antioxidačná aktivita tejto zložky môže tiež účinne bojovať proti obezite (7). Prášok Amla tiež znižuje túžbu po hlade a udrží vás pocit sýtosti dlhší čas.

Výhody prášku Amla na pokožku:

Tu sú naše najlepšie 2 použitia prášku amla na pokožku. Pozrime sa na ne.

7. Prirodzene žiari koža:

Nellikai prášok má pre pokožku množstvo výhod. Práškový nápoj Amla môže vypláchnuť toxíny z vášho tela a dosiahnuť tak jasnú a žiarivú pokožku. Vitamín C prítomný v prášku Amla môže vašu pleť odľahčiť a vyzerať žiarivo (8).

8. Zabraňuje príznakom starnutia:

Prášok Amla má vysoký obsah antioxidantov a vitamínu C, ktoré bojujú proti voľným radikálom a znižujú oxidačný stres vašich kožných buniek. Má potenciál zvýšiť hladiny kolagénu v koži v boji proti predčasným známkam starnutia, ako sú vrásky, suchá a hrubá textúra pokožky, jemné linky atď.9).

Výhody prášku Amla na vlasy:

Tu sú naše 2 najlepšie amla churna výhody pre vlasy. Pozrime sa na ne.

9. Podporuje zdravý rast vlasov:

Amla prášok je superpotravina pre vlasy, ktorá je nabitá kľúčovými vitamínmi a minerálmi nevyhnutnými pre zdravý rast vlasov. Výskum uskutočnený na myšiach ukazuje, že prášok Amla používaný ako súčasť bylinnej zmesi bol účinný pri stimulácii rastu nových vlasov (10). Táto zložka teda môže byť prospešná pri riešení problémov s vypadávaním vlasov.

10. Zabraňuje šediveniu vlasov:

Prášok Amla sa používa ako kľúčová zložka v mnohých bylinných prípravkoch na farbenie vlasov, pretože má schopnosť tmavnúť vlasy (11). Amla vyvažuje dóšu Pitta zodpovednú za predčasné šedivenie vlasov. Tiež zvyšuje melanín, prírodný pigment, vďaka ktorému budete hriva pôsobiť tmavo a lesklo.

Ako používať prášok Amla?

Potom, čo sme sa dozvedeli fascinujúce výhody prášku Amla, je čas začať začleniť toto zázračné jedlo do našej každodennej rutiny.

Tu sú niektoré z najlepších spôsobov, ako používať prášok Amla na zdravie a vlasy:

 • Prášok Amla je horkej chuti. Môžete ho teda zmiešať s kúskom medu a teplou vodou.
 • Pridanie zázvorového prášku a medu do prášku Amla môže liečiť chronický kašeľ a nachladnutie
 • Prášok Amla je možné zmiešať s korením, čím vznikne hrubé, suché čatní, ktoré môžete podávať s ryžou alebo nečinne.
 • Na ošetrenie matných a sivých vlasov zmiešajte prášok Amla s hennou, čajovým odvarom, aby ste vytvorili masku na vlasy a naneste na celé telo. Nechajte pôsobiť 1 hodinu a zmyte vodou.
 • Naneste pleťovú masku z prášku Amla, jogurtu a medu, aby ste zosvetlili svoju pleť a získali žiarivú pokožku..

Vedľajšie účinky prášku Amla:

Tu sú niektoré nežiaduce účinky prášku Amla pri nadmernej konzumácii:

 • Pocit pálenia v žalúdku
 • Nevoľnosť
 • Vracanie
 • Zvýšené kyslé refluxy
 • Alergické reakcie ako sčervenanie, vyrážky, žihľavka
 • Interferencia s niektorými liekmi používanými na liečbu cukrovky, hypertenzie a srdcových problémov.

Je teda zrejmé, že prášok Amla pre zdravie, vlasy a pokožku je schválený indickým aj západným svetom. Namiesto využívania alopatických liekov na každé malé ochorenie sa môžete uchýliť k prírodným liekom, ako je táto zložka! Radi by sme poznali vaše skúsenosti s práškom Amla a tiež, ak máte nový spôsob použitia, dajte nám vedieť!